Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Znalazł się PGR, może znajdą się też pieniądze


Władze gminy Rozogi odnalazły „zagubione” Państwowe Gospodarstwo Rolne. Dzięki temu będą mogły skorzystać z dedykowanego takim miejscom rządowemu programowi inwestycyjnemu. Na inwestycje w obszarach tzw. popegeerowskich gminy, dysponujące takimi miejscami, mogą uzyskać od 50 tys. zł aż do maksymalnie 5 mln zł. Łącznie w skali kraju do dyspozycji jest 250 mln zł.- Nasze odnalezione gospodarstwo państwowe nazywało się PGR Klon – mówi z uśmiechem Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi. - Swoim zasięgiem obejmowało między innymi Klon, Orzeszki i Radostowo. I właśnie dla tych miejscowości złożyliśmy wnioski o wsparcie inwestycji. Wsparcie nie byle jakie, bo stuprocentowe.

 


Reklama

W Orzeszkach ma zostać wybudowana sieć kanalizacyjna. - Jest tam oczyszczalnia ścieków przy naszym Środowiskowym Domu Samopomocy – tłumaczy wójt Kudrzycki. - Chcielibyśmy podłączyć do niej pozostałych mieszkańców Orzeszek, a minimum tych z zabudowy przy głównej drodze prowadzącej na Suchoros. Koszt tej inwestycji szacujmy na 1 mln 150 tys. zł

Reklama

 

Drugi wniosek dotyczy budowy oczyszczalni i sieci kanalizacyjnej przy blokach w Orzeszkach. Koszty to 1 mln 450 tys. zł.

Trzeci to budowa świetlicy wiejskiej w Radostowie (800 tys. zł.).Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze