Reklama


Reklama

Zmrozili rywali golfem „trójką”


Ekipa Morsów Reset Szczytno w składzie: Jacek Konieczny (kierowca), Jarosław Kordek (pilot) i Krzysztof Szulc (mechanik), wygrała drugą rundę polskiej ligi wraków. Była bezkonkurencyjna w najmocniejszej klasie proto.Nasi rajdowcy wystartowali w golfie III 1,8 benzyna.

 

- Jeśli chodzi o silnik nie było w nim żadnych modyfikacji – mówi Jarosław Kordek. - Nasz mechanik solidnie popracował jednak nad wzmocnieniem blach naszego samochodu. Płyta o grubości pięciu centymetrów zabezpieczała dół samochodu. Wzmocniliśmy też boki. Zainwestowaliśmy w dobre opony crossowe, dzięki czemu auto doskonale trzymało się trasy.

 

Mimo tak doskonałego samochodu pierwszy wyścig, który odbył się w Łysych, naszym rajdowcom nie poszedł. - Zaskoczyły nas tam piaski – mówi Kordek. - Auto zakopało się, stanęło. Zajęliśmy 23 miejsce.


Reklama

 

Do drugiej rundy ekipa Morsów przystąpiła z większym doświadczeniem.

 

- I autem wyższym o jakieś 10 centymetrów – śmieje się Kordek. - Musieliśmy je podnieść, aby uzyskać większą mobilność. Dało to efekt, bo w Wykrocie, podczas drugiej rundy ligi wygraliśmy wszystkiej biegi. Byliśmy najlepsi w czasówce, eliminacjach i w finale. Fenomenalne uczucie – dodaje Kordek.

 

W rywalizacji, w najmocniejszej klasie, wzięły udział 33 załogi. W finale wystartowało już tylko 11 załóg, a do mety dotarły jedynie... 3 samochody.

Reklama

 

Kolejna rywalizacja w ramach ligi wraków odbędzie się 9 sierpnia w Pasymiu. - Już dziś gorąco zapraszam do kibicowanie, bo nas tam na pewno nie zabraknie – mówi Jarosław KordekKomentarze do artykułu

Oooo

Fascynujące. Nie mogłem w nocy spać.

20hans

płyta 5 cm? :)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Wtorek, 2019-08-27 09:58:27

Biegowa rywalizacja tropem niedźwiedzia

 • Czwartek, 2019-03-07 10:48:24

Międzynarodowa rywalizacja piłkarzy z WSPol

 • Poniedziałek, 2018-12-17 10:19:50

Naćpany 17-latek uciekał golfem przed radiowozem

 • Poniedziałek, 2018-10-08 16:35:53

Rywalizowali o puchar sołtysa (zdjęcia)

 • Wtorek, 2018-08-07 15:55:49

Rakietowa rywalizacja w deszczu

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32