Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Zmrozili rywali golfem „trójką”


Ekipa Morsów Reset Szczytno w składzie: Jacek Konieczny (kierowca), Jarosław Kordek (pilot) i Krzysztof Szulc (mechanik), wygrała drugą rundę polskiej ligi wraków. Była bezkonkurencyjna w najmocniejszej klasie proto.Nasi rajdowcy wystartowali w golfie III 1,8 benzyna.

 

- Jeśli chodzi o silnik nie było w nim żadnych modyfikacji – mówi Jarosław Kordek. - Nasz mechanik solidnie popracował jednak nad wzmocnieniem blach naszego samochodu. Płyta o grubości pięciu centymetrów zabezpieczała dół samochodu. Wzmocniliśmy też boki. Zainwestowaliśmy w dobre opony crossowe, dzięki czemu auto doskonale trzymało się trasy.

 

Mimo tak doskonałego samochodu pierwszy wyścig, który odbył się w Łysych, naszym rajdowcom nie poszedł. - Zaskoczyły nas tam piaski – mówi Kordek. - Auto zakopało się, stanęło. Zajęliśmy 23 miejsce.


Reklama

 

Do drugiej rundy ekipa Morsów przystąpiła z większym doświadczeniem.

 

- I autem wyższym o jakieś 10 centymetrów – śmieje się Kordek. - Musieliśmy je podnieść, aby uzyskać większą mobilność. Dało to efekt, bo w Wykrocie, podczas drugiej rundy ligi wygraliśmy wszystkiej biegi. Byliśmy najlepsi w czasówce, eliminacjach i w finale. Fenomenalne uczucie – dodaje Kordek.

 

W rywalizacji, w najmocniejszej klasie, wzięły udział 33 załogi. W finale wystartowało już tylko 11 załóg, a do mety dotarły jedynie... 3 samochody.

Reklama

 

Kolejna rywalizacja w ramach ligi wraków odbędzie się 9 sierpnia w Pasymiu. - Już dziś gorąco zapraszam do kibicowanie, bo nas tam na pewno nie zabraknie – mówi Jarosław KordekKomentarze do artykułu

Oooo

Fascynujące. Nie mogłem w nocy spać.

20hans

płyta 5 cm? :)

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama