Piątek, 24 Maj, Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Zmiany w okolicy autobusowego dworca


Poważne zmiany na dworcu autobusowym, ale nie dla pasażerów. Przynajmniej nie w najbliższym czasie. W drodze uchwały radni miejscy rozpoczęli procedurę zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Mają one objąć teren szeroko rozumianego dworca autobusowego, a dokładniej obszaru, na którym są przystanki.- Chodzi głównie o dostępność do tych przystanków i całego terenu z ulicy Polskiej – tłumaczy Lidia Majewska, od początku bieżącego roku nowy naczelnik wydziału gospodarki przestrzennej. - Kiedy plan miejscowy był opracowywany, uwzględniono w nim rondo, jakie miało powstać na ulicy Polskiej przy zbiegu z ul. Wasińskiego i wjazdu na teren dworca. Teraz wiadomo, że tego ronda nie będzie, przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

 

O zmiany w planie zagospodarowania wystąpił szczycieński BUS-KOM, który był właścicielem dworcowego terenu (budynek, w którym znajdują się dworcowe pomieszczenia – jest własnością miasta). Był – bo już w ubiegłym roku zamieszczał ogłoszenia dotyczące sprzedaży tego obszaru. I transakcja została dokonana, a teren dworca autobusowego ma nowego właściciela. Zmiany w planie miejscowego zagospodarowania mają uwzględniać także jego (nowego właściciela) zamierzenia.


 

Mają więc być wyznaczone miejsca pod usługi (prawdopodobna budowa nowych obiektów). Jednakże – takie są zapewnienia wszystkich stron, w tym i władz miasta – w tym obszarze nadal mają się znajdować przystanki autobusowe, a to najważniejsze dla mieszkańców i pasażerów.Komentarze do artykułu

Jolka

Nie będzie ronda przy dworcu PKS, nie będzie skrótu Kolejowa-Chrobrego, tranzyt nadal będzie rozjeżdżał miasto. O obwodnicy nadal można tylko marzyć. Cudownie.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
  Autor: Mieszkanka
  2019-05-23 13:37:44
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 11:32:31
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
  Autor: Xxx
  2019-05-23 10:48:34
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
  Autor: Uzjel
  2019-05-23 06:04:41
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
  Autor: Zbyszek
  2019-05-22 22:59:50
 • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
  A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-05-22 14:42:34
 • Egzaminy mimo strajku
  O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
  Autor: Śmieszek do Tomasza TK
  2019-05-22 12:44:33
 • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
  Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
  Autor: dr
  2019-05-22 09:13:21