Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Zmiana radnego, będą wybory


Adam Szewczyk, jedyny reprezentant komitetu wyborczego „Niezależni z Gminy Jedwabno” zrezygnował z funkcji radnego i złożył mandat. Wybory uzupełniające odbędą się 8 sierpnia. O miejsce w Radzie Gminy Jedwabno, najprawdopodobniej będą się ubiegały dwie osoby.„Z przyczyn osobistych” - taki powód podał radny Adam Szewczyk, składając rezygnację. W rozmowie z „Tygodnikiem Szczytno” tego lapidarnego uzasadnienia nie rozwinął. Pan Adam mandat radnego piastował także w poprzedniej kadencji.

 

Wojewódzkie Biuro Wyborcze w Olsztynie ogłosiło już termin wyborów uzupełniających i uruchomiło kalendarz wyborczy. Mieszkańcy Waplewa nowego radnego wybierać będą dopiero 8 sierpnia. Najprawdopodobniej będą musieli postawić na jednego z dwojga kandydatów. Minął już bowiem termin rejestracji komitetów wyborczych i już wiadomo, że są dwa. Komitet Wyborczy Wyborców Klaudia Komosińska Nasza Wioska w nazwie wskazuje zapewne panią, która będzie się o mandat ubiegała.


Reklama

 

Drugi z zarejestrowanych komitetów taki oczywisty nie jest i nosi nazwę: Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Waplewa. Tajemniczy jeszcze kandydat z tego komitetu będzie znany już niedługo, bowiem komitety muszą zarejestrować na razie tylko swoich „wybrańców” najpóźniej do północy 5 lipca. Niestety na stronie PKW nie ma jeszcze tych danych.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze