Czwartek, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Złoto-srebrna Karolina Piechowicz


Karolina Piechowicz została podwójną medalistką mistrzostw Polski juniorów w pływaniu. Złoty medal wywalczyła na dystansie 200 metrów, a srebrny na 100 m stylem klasycznym. Gratulujemy!Zawody rozegrano w olsztyńskiej Aquasferze. W Mistrzostwach Polski Juniorów (U14) łącznie startowało ponad 600 zawodniczek i zawodników ze 171 klubów.

W rywalizacji na 200 metrów stylem klasycznym Karolina nie miała sobie równych.

 

- To był fantastyczny wyścig! - można przeczytać na profilu Płetwala Szczytno. - Karolina rozegrała to po mistrzowsku. Na pierwszej 50. dała się "wyszumieć" bardziej nerwowym zawodniczkom, a następnie powoli przesuwając się do przodu pokazała, że ten spektakl ma tylko jednego aktora. Z przewagą prawie dwóch długości ciała wygrała z rekordzistką Polski na 50 i 100 m żabką Zofią Chrzan. Wynik Karoliny to jednocześnie nowy rekord województwa i 12. czas wśród seniorek w Polsce w tym roku!


 

Nasza pływaczka świetnie spisała się też na 100 metrów stylem klasycznym. Wywalczyła tam wicemistrzostwo kraju. Lepsza od Karoliny okazała się jedynie aktualna rekordzistka Polski. Zawodniczka Płetwala wyścig zakończyła z nowym rekordem życiowym 1.13,85 s. W sumie na trzy starty Karolina zdobyła złoty i srebrny medal oraz ustanowiła 3 nowe fantastyczne rekordy województwa. Oprócz Karoliny nasz klub reprezentował Tobiasz Czerniawski.

 

 

 

Karolina Piechowicz, mistrzyni Polski ze swoim trenerem Sławomirem Szczerbalem

Fot. PłetwalKomentarze do artykułu

Jarek

Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze