Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Złota zmiana warty w SKKK


Aż dziesięć medali z Mistrzostw Polski Północnej PFKK przywieźli karatecy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Złote krążki wywalczyli Wiktor Cymerman, Emilia Gwiazda i Krystian Grzegorczyk.Kościerzyna to kolejne miasto na mapie Polski, do którego w minioną sobotę pojechali zawodnicy Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate. Celem były Mistrzostwa Polski Północnej PFKK w których wystartowało 210 zawodników z 21 klubów.
 

Nasi zawodnicy jak zwykle nie wrócili z pustymi rękoma, indywidualnie 10 razy stawali na podium a dodatkowo dwukrotnie sensei Ewelina Mirosław odbierała nagrodę za klasyfikację drużynową. W KATA SKKK zajął II miejsce a w KUMITE - III.

 

Świetne walki

O ile I miejsce w kata Wiktora Cymermana i I miejsce w kumite Emilii Gwiazdy nie dziwią to na tej rangi zawodach I miejsce w kumite Krystiana Grzegorczyka jest miłym zaskoczeniem.


Jan Rogala kolejny raz udowodnił, że jego miejscem jest mata i dwukrotnie stanął na podium, zdobywając II miejsce w kumie i III w kata. Doskonale spisali się również Ewa Gołaszewska i Natalia Hajn, obie w kata oraz Natalia Zentarra, Konrad Żelaznowski i Aleksander Orzoł, w konkurencji kumite zdobywając II miejsca w swoich kategoriach wiekowo-wagowych.


 

Nie ma przypadków

Największymi pechowcami w drużynie SKKK okazali się Julia Suchodolska, Adrian Jędrzejczyk i wspomniany wyżej Wiktor Cymerman, którzy w kumite doskonale przebrnęli przez eliminacje, ale przegrali swoje walki o trzecie miejsca i ostatecznie wylądowali na najbardziej znienawidzonym przez sportowców IV stopniu podium.


W większości organizacji karate w Polsce nie ma walk o trzecie miejsce - są równorzędne dwa trzecie, lecz w PFKK pozostał stary dobry zwyczaj i zawodnicy muszą walczyć o to miano. Tym bardziej cieszy dobry występ zawodników z SKKK, ponieważ nie może być mowy o żadnym przypadku. Zawodnicy wszystko zawdzięczają swojej ciężkiej i systematycznej pracy w klubie pod okiem swoich instruktorów.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-17 12:17:17

Zmiana cen i systemu śmieciowego w Rozogach

  • Piątek, 2019-05-17 11:37:01

Sezon lotowy 2019 został otwarty

  • Piątek, 2019-04-26 10:26:56

Browar otwarty dla... akcjonariuszy?

  • Czwartek, 2019-03-21 12:35:57

Garść złota dla Katany

  • Poniedziałek, 2018-12-03 14:28:38

Bartoszyce pobite przez wojowników z SKKK


Komentarze