Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku


Szczycieńscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 60-letniego mężczyznę, który próbował ukraść paliwo z tira. Mężczyzna wpadł w Miętkich, gdy z niezabezpieczonego zbiornika ciągnika siodłowego zdołał spuścić około 500 litrów oleju napędowego.Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek szczycieńskiej prokuratury zastosował areszt wobec 60-latka podejrzanego o włamanie i kradzież oleju napędowego z 2 pojazdów. Łącznie około 900 litrów. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na 4 tys. 250 zł.

 

 

W nocy ze środy na czwartek szczycieńscy policjanci kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa.

 

- 60-latek na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Dźwierzuty z niezabezpieczonego zbiornika paliwa ciągnika siodłowego ściągnął około 500 litrów oleju napędowego o wartości 2250 zł. - mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze chcąc zatrzymać kierującego mercedesem, użyli w stosunku do niego sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednakże ten wcale nie zamierzał stosować się do poleceń funkcjonariuszy i jechał dalej.

 

Został zatrzymany gdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Po zatrzymaniu okazało się, że w pojeździe znajdowało się 13 pełnych plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów oraz 15 pustych pojemników o pojemności 20 litrów i 3 o pojemności 30 litrów.


 

 

Kilka dni wcześniej (24.05.2019 r.) ten sam mężczyzna na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Szczytno po zerwaniu zamka korka wlewu paliwa w samochodzie ciężarowym volvo ukradł 400 litrów oleju napędowego o wartości 2000 zł.

 

 

 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów z wyjątkiem kradzieży z włamaniem do baku paliwa. W piątek (31.05.2019 r.) sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o aresztowaniu 60-latka na najbliższe 2 miesiące. Mężczyzna w chwili popełnienia czynu działał w warunkach recydywy (tzw. powrotu do przestępstwa).Komentarze do artykułu

Edek od kredek

a Agencja Rynku Rolnego to niby co? ktos ich chroni? tam dopiero sa przekręty z unijnymi dotacjami,

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze