Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku


Szczycieńscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 60-letniego mężczyznę, który próbował ukraść paliwo z tira. Mężczyzna wpadł w Miętkich, gdy z niezabezpieczonego zbiornika ciągnika siodłowego zdołał spuścić około 500 litrów oleju napędowego.Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek szczycieńskiej prokuratury zastosował areszt wobec 60-latka podejrzanego o włamanie i kradzież oleju napędowego z 2 pojazdów. Łącznie około 900 litrów. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na 4 tys. 250 zł.

 

 

W nocy ze środy na czwartek szczycieńscy policjanci kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa.

 

- 60-latek na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Dźwierzuty z niezabezpieczonego zbiornika paliwa ciągnika siodłowego ściągnął około 500 litrów oleju napędowego o wartości 2250 zł. - mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze chcąc zatrzymać kierującego mercedesem, użyli w stosunku do niego sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednakże ten wcale nie zamierzał stosować się do poleceń funkcjonariuszy i jechał dalej.

 

Został zatrzymany gdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Po zatrzymaniu okazało się, że w pojeździe znajdowało się 13 pełnych plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów oraz 15 pustych pojemników o pojemności 20 litrów i 3 o pojemności 30 litrów.


 

 

Kilka dni wcześniej (24.05.2019 r.) ten sam mężczyzna na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Szczytno po zerwaniu zamka korka wlewu paliwa w samochodzie ciężarowym volvo ukradł 400 litrów oleju napędowego o wartości 2000 zł.

 

 

 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów z wyjątkiem kradzieży z włamaniem do baku paliwa. W piątek (31.05.2019 r.) sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o aresztowaniu 60-latka na najbliższe 2 miesiące. Mężczyzna w chwili popełnienia czynu działał w warunkach recydywy (tzw. powrotu do przestępstwa).Komentarze do artykułu

Edek od kredek

a Agencja Rynku Rolnego to niby co? ktos ich chroni? tam dopiero sa przekręty z unijnymi dotacjami,

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
  Autor: Lucjan
  2019-09-16 14:28:18
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
  Autor: Krajan
  2019-09-15 14:29:28
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
  Autor: dr
  2019-09-15 10:37:50
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-09-15 09:38:00
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
  Autor: massakra
  2019-09-14 17:35:27
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
  Autor: Jerzy
  2019-09-14 14:40:43
 • Burmistrz z interesantami na skwerze
  Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
  Autor: Bogdan
  2019-09-14 09:24:26
 • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
  Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
  Autor: Tomasz TK
  2019-09-14 08:49:29
 • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
  Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
  Autor: Aaa
  2019-09-14 06:07:43
 • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
  A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
  Autor: Śmieszek
  2019-09-13 17:12:30