Reklama


Reklama

Złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku


Szczycieńscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 60-letniego mężczyznę, który próbował ukraść paliwo z tira. Mężczyzna wpadł w Miętkich, gdy z niezabezpieczonego zbiornika ciągnika siodłowego zdołał spuścić około 500 litrów oleju napędowego.Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek szczycieńskiej prokuratury zastosował areszt wobec 60-latka podejrzanego o włamanie i kradzież oleju napędowego z 2 pojazdów. Łącznie około 900 litrów. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na 4 tys. 250 zł.


Reklama

 

Reklama

 

W nocy ze środy na czwartek szczycieńscy policjanci kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa.

 

- 60-latek na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Dźwierzuty z niezabezpieczonego zbiornika paliwa ciągnika siodłowego ściągnął około 500 litrów oleju napędowego o wartości 2250 zł. - mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze chcąc zatrzymać kierującego mercedesem, użyli w stosunku do niego sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednakże ten wcale nie zamierzał stosować się do poleceń funkcjonariuszy i jechał dalej.

 

Został zatrzymany gdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Po zatrzymaniu okazało się, że w pojeździe znajdowało się 13 pełnych plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów oraz 15 pustych pojemników o pojemności 20 litrów i 3 o pojemności 30 litrów.

 

 

Kilka dni wcześniej (24.05.2019 r.) ten sam mężczyzna na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Szczytno po zerwaniu zamka korka wlewu paliwa w samochodzie ciężarowym volvo ukradł 400 litrów oleju napędowego o wartości 2000 zł.

 

 

 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów z wyjątkiem kradzieży z włamaniem do baku paliwa. W piątek (31.05.2019 r.) sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o aresztowaniu 60-latka na najbliższe 2 miesiące. Mężczyzna w chwili popełnienia czynu działał w warunkach recydywy (tzw. powrotu do przestępstwa).Komentarze do artykułu

Edek od kredek

a Agencja Rynku Rolnego to niby co? ktos ich chroni? tam dopiero sa przekręty z unijnymi dotacjami,

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Miasto niby na Mazurach. Powinno nastawiać się na turystykę, ale tanich noclegów nie ma. Schronisko ze skromnymi pokojami i niskimi cenami to mus. Powinno być w Szczytnie co najmniej jedno. To wstyd, że miasto pozwoliło na to, że zostało zamknięte.

  Kowal


  2020-09-21 15:03:15
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jedyny fragment oddanej ścieżki, gdzie nie zdjęto torów. Przechodząc z rowerem lub przejeżdżając na rolkach przez jezdnię, w szczelinach może utknąć kółko, człowiek/rower się przewróci, a że wielu kierowców w tym miejscu nie zwalnia - można już się nie podnieść. Powinni zainstalować \"leżących policjantów\" z obu stron. Dziwne, że tego nie zrobili, jakby nie wiedzieli, że w Polsce ograniczeni prędkości są tylko do ozdoby. No, ale poczekamy, prędzej czy później ktoś wpadnie pod samochód i wtedy zwalniacze dla kierowców się pojawią.

  Kowal


  2020-09-21 14:57:25
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  To proste i bez dyskusji, czy trzeba , czy nie trzeba, a może?. Przed otwarciem ścieżki powinno być zabezpieczenie, żeby można było przejść, nie wjechać pod pojazd. Czy rządzący nie widzą jak nie mają swojej zdrowej wyobraźni, że nigdzie w Polsce ani na świecie takiego bubla nie popełniają. Np Polska - Połczyn Zdrój niech tam pojadą i zobaczą jak jest zabezpieczona 40 km ścieżka na całej długości.

  Krys


  2020-09-21 10:21:27
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Wójt podjął bardzo dobrą decyzję... Skoro nie ma wymaganych 3km to po co dowóz, kiedy ja chodziłam tam do szkoły moja droga przekraczała 3km i były Pan wójt nie dał żadnego dowozu, więc to dobra wola... A do Pani ,,Gość\"... Część z dzieci z tej całej rodziny ma bliżej do nowego przystanku... Więc w czym problem. Problem leży w Was matkach... Dzieci same nie rozumieją czemu mamy każą im chodzić na przystanek który znajduje się dalej, skoro zrobili im przystanek bliżej.

  Mieszkanka


  2020-09-21 10:16:46
 • Porachunki, jak w gangsterskim filmie
  Jakiej kradzieży dopuścił się niby 33-latek??

  O co chodz


  2020-09-21 08:45:25