Wtorek, 2 Czerwiec, Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny -

Reklama


Reklama

Złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku


Szczycieńscy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku 60-letniego mężczyznę, który próbował ukraść paliwo z tira. Mężczyzna wpadł w Miętkich, gdy z niezabezpieczonego zbiornika ciągnika siodłowego zdołał spuścić około 500 litrów oleju napędowego.Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek szczycieńskiej prokuratury zastosował areszt wobec 60-latka podejrzanego o włamanie i kradzież oleju napędowego z 2 pojazdów. Łącznie około 900 litrów. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali na 4 tys. 250 zł.


Reklama

 

Reklama

 

W nocy ze środy na czwartek szczycieńscy policjanci kryminalni na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież paliwa.

 

- 60-latek na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Dźwierzuty z niezabezpieczonego zbiornika paliwa ciągnika siodłowego ściągnął około 500 litrów oleju napędowego o wartości 2250 zł. - mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze chcąc zatrzymać kierującego mercedesem, użyli w stosunku do niego sygnałów świetlnych i dźwiękowych, jednakże ten wcale nie zamierzał stosować się do poleceń funkcjonariuszy i jechał dalej.

 

Został zatrzymany gdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Po zatrzymaniu okazało się, że w pojeździe znajdowało się 13 pełnych plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów oraz 15 pustych pojemników o pojemności 20 litrów i 3 o pojemności 30 litrów.

 

 

Kilka dni wcześniej (24.05.2019 r.) ten sam mężczyzna na parkingu w jednej z miejscowości w gminie Szczytno po zerwaniu zamka korka wlewu paliwa w samochodzie ciężarowym volvo ukradł 400 litrów oleju napędowego o wartości 2000 zł.

 

 

 

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów z wyjątkiem kradzieży z włamaniem do baku paliwa. W piątek (31.05.2019 r.) sąd przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i zdecydował o aresztowaniu 60-latka na najbliższe 2 miesiące. Mężczyzna w chwili popełnienia czynu działał w warunkach recydywy (tzw. powrotu do przestępstwa).Komentarze do artykułu

Edek od kredek

a Agencja Rynku Rolnego to niby co? ktos ich chroni? tam dopiero sa przekręty z unijnymi dotacjami,

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Panie wójcie proszę nie straszyć, prosze przeczytać komentarze i wyciągnąć jakieś wnioski.

  M.P.


  2020-06-01 19:27:32
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Wszyscy napisali prawdę, a emerytka pięknie to ujęła. Co z tymi co nie złożyli deklaracji, od kwietnia nie płacą?!.....może trzeba było nie składać....

  Jagoda


  2020-06-01 19:23:50
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Właśnie, gdzie jest nasza pani sołtys? Dawniej pana sołtysa było często widać. Potem nastała pani sołtys. Tą rzadziej widziałem, ale czasem się pojawiła. Za to obecna pani sołtys, to ja nie wiem, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? A przepraszam, życzenia na tablicy ogłoszeń powiesiła. To może mogła by też powiesić ogłoszenie o konieczności złożenia deklaracji śmieciowej.

  Mieszkaniec Gizewa


  2020-06-01 10:35:54
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Słusznie ktoś z komentujących napisał aby skontrolować kto nie złożył deklaracji a nie karać uczciwych, obowiązkowych ludzi. Druga sprawa to nie wszyscy posługują się internetem. Czy sołtys nie mógłby wrzucić deklaracji do skrzynki pocztowej. Kto powiadomił mieszkańców i w jakiej formie aby składać deklaracje? Informacja na stronie internetowej Gminy nie wystarczy jeszcze raz powtarzam nie wszyscy korzystają z internetu. A nawiasem mówiąc to urzędnikom już tyłki przyrosły do stołków i ten koronawirus to bardzo im pasuje, siedzimy, siedzimy i nikt nas nie nachodzi i nie dokucza, Życzę dobrego samopoczucia.

  emerytka


  2020-06-01 08:00:32
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Ciekawe co na to mieszkańcy Rudki, a zwłaszcza przeciwnicy powstania tam supermarketu. Bo zdaje mi się, że jakoś tamtędy będzie przecinać obwodnica.

  X-Men


  2020-06-01 07:06:02
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Ustawa narzuca 50 podpisów

  Taka ustawa


  2020-05-31 22:23:49
 • Pasym z kolejnym busem
  Rabują tyle kasy za śmieci od mieszkańców to stać ich .

  $


  2020-05-31 20:24:00