Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Żłobek i przedszkola z nowymi rozwiązaniami (sprawdź szczegóły)


Jest szansa, że znikną kolejki do miejskiego żłobka w Szczytnie. Władze placówki przymierzają się do wstępnej rejestracji kandydatów drogą elektroniczną. - Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale rzeczywiście jest taki pomysł – mówi Jacek Walaszczyk, naczelnik wydziału oświaty. To nie będzie jedyna zmiana dotycząca żłobka i przedszkoli w Szczytnie.W miejskim żłobku są 62 miejsca. - Na 29 marca mamy 38 wolnych – mówi naczelnik wydziału oświaty Jacek Walaszczyk. - Na razie jednak rekrutacja jest zawieszona ze względu na pandemię. Kiedy ruszy? Na to pytanie w tej chwili nie potrafię odpowiedzieć.

 

Tematem żłobka i miejskich przedszkoli zajęli się ostatnim posiedzeniu radni z komisji rewizyjnej. O szczegóły pracowników urzędu i burmistrza wypytywała Aleksandra Kobus-Drężek. - Zawieszenie rekrutacji do żłobka daje nam czas, aby opracować system rejestracji elektronicznej – przekonywała. - Dzięki temu unikniemy kolejek i tłoczenia się ludzi w dobie pandemii.

 

- Takie rozwiązanie jest przygotowywane. Być może nie będzie to pełna rejestracja elektroniczna, ale jakieś pierwsze dokumenty na pewno będzie można tak złożyć – odpowiadał naczelnik Walaszczyk. - Pozostałe dokumenty każdy rodzic będzie musiał już dostarczyć indywidualnie.


Reklama

 

Przed miejskim żłobkiem, które znajduje się w budynku Przedszkola Miejskiego nr 3, w czasie trwania zapisów od lat tworzą się kolejki.

 

- Właściwie niepotrzebnie, bo dla każdego dziecka ze Szczytna miejsce w żłobku się znajdzie – zapowiada burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Przygotowujemy się do adaptacji pomieszczeń pod przedszkole po byłej kręgielni w budynkach Szkoły Sportowej, a dokładnie w hali Wagnera. Projektanci pracują już nad koncepcją adaptacji tego budynku. Jeśli rozwiązanie zaakceptuje sanepid i straż pożarna ruszy przebudowa. Jeśli ten pomysł uda nam się zrealizować i przenieść tam jeden bądź dwa oddziały przedszkolne, to zwolni nam się miejsce na oddział żłobkowy. Myślę, że to rozwiązałoby nasze problemy na tym poziomie edukacji na ładnych kilka lat do przodu.

 

Reklama

Władze miasta nie chcą stworzyć jednego potężnego przedszkola.

 

- To jest wariant a, ale mamy też warianty b i c – mówi burmistrz Mankowski. - Zależy nam na tym, aby każda placówka przedszkolna się rozwijała. Nie chcemy jednego przedszkola rozbuchanego do granic możliwości, a raczej idziemy w koncepcję równomiernego rozwijania każdego z przedszkoli, bo to da nam większe możliwości na przyszłość.

 

W tej chwili na terenie Szczytna działają cztery przedszkola publiczne i pięć, w tym jedno specjalne, niepubliczne.

 

 

 

Fot. Miejski żłobek znajduje się w budynku przedszkola przy ulicy Konopnickiej.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43