Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Zjazd gospodarczo niezbędny


Na stronie internetowej TS pojawił się komentarz dotyczący gospodarczych decyzji pasymskiego samorządu. Chodzi o zyski ze sprzedaży gminnych nieruchomości i nakłady, jakie gmina musi ponieść, by nowy właściciel mógł z nieruchomości korzystać.

 Rzecz dotyczy 1,5-hektarowej działki, którą gmina sprzedała za 380 tysięcy złotych. Działka nie ma jednak dogodnego połączenia z drogą publiczną, dokładniej – z drogą krajową, jako że jest zlokalizowana na obszernych terenach między Pasym-City a Pasym PKP.

 

- Teraz gmina będzie ten dojazd budować i to ma kosztować 340 tysięcy – informuje nas Czytelnik, a z treści posta można by wnioskować, iż ma wątpliwości co do tego, czy taka relacja między dochodem a wydatkami jest sensowna.

 

- Trudno argumentować i uzasadniać decyzje, które dla nas, samorządowców, są oczywiste – mówi burmistrz Cezary Łachmański z nutą ni to oburzenia, ni rozgoryczenia. - Ten teren objęty został miejscowym planem zagospodarowania sporo wcześniej, niż działka znalazła nabywcę. Nie jest wykluczone, że właśnie ten nowy plan spowodował zainteresowanie inwestowaniem w Pasymiu, bo w znakomitej większości został on przeznaczony na cele przemysłowe – tłumaczy jednak. - To, że jako gmina zapewniamy możliwość inwestycyjnego wykorzystania tego obszaru, jest naszym obowiązkiem, a przebudowa zjazdu do drogi krajowej i jednocześnie tworzenie drogi, która ten dostęp umożliwi nie tylko już sprzedanej działce, ale też innym, została w tym planie przewidziana, podkreślam – już dość dawno.


Reklama

 

Reklama

Pierwszym inwestorem i nabywcą nieruchomości w pasymskiej strefie przemysłowej jest olsztyńska firma, której jeden z właścicieli jest mieszkańcem Pasymia. Na 1,5-hektarowej działce ma powstać zakład produkujący komponenty do budownictwa modułowego.

 

- Przedsiębiorca deklaruje, że w tym zakładzie znajdzie zatrudnienie do 50 osób – dodaje Łachmański. - Już samo to jest wartością, która nakazuje wspierać zamierzenie. Na uzbrojenie, przygotowanie terenów inwestycyjnych każdy samorząd byłby skłonny wydać znacznie więcej niż 300 tysięcy, bo długofalowe korzyści dla gminy i mieszkańców, jakie dzięki temu można uzyskać, są o wiele wyższe. Od lat, niemal wszędzie, podkreśla się, że o rozwoju gminy w ogromnym stopniu decydują inwestycje, powstawanie zakładów i tworzenie miejsc pracy. Samorządom często zarzuca się, że właśnie w tym kierunku robią za mało. Można by przyjąć, że nas, w Pasymiu, jakiś czytelnik TS krytykuje za to, że zapewniamy dogodne warunki inwestowania i mamy tego pierwsze, pozytywne efekty. To co najmniej dziwne...Komentarze do artykułu

Bob budowniczy.

To chyba w promocji ta działka !

Mieszkanka

Dziwne? Jak się buduje drogę do działki, na której nic nie ma, a potem będą jeździć ciężkie sprzęty po niej jak zaczną budować, a ludzie mieszkający od 20 nie mogą doczekać się normalnego dojazdu do swoich domów, albo inwestycja ul. Małłka dotyczyła tylko starej części ulicy bo nowo wybudowani nie są ważni. Jakoś do myjni nie mogli położyć kilku metrów drogi tylko musiał to zrobić właściciel na swój koszt. Żeczywiście dziwne że ludzie się wkurzają na takie decyzję.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43