Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Zgubiony portfel ze sporą kasą wrócił do właściciela


Portfel a w nim dokumenty i ponad 2 tys. zł oraz znaczna suma w walucie obcej – na taki „skarb” trafił mieszkaniec Szczytna na parkingu przy jednym z marketów. Nie zastanawiał się długo, co zrobić ze znaleziskiem.

 Okazuje się, że uczciwych mieszkańców Szczytna nie brakuje. Na pewno z tego faktu cieszy się mężczyzna, który na parkingu w okolicach jednego z marketów zgubił portfel, a w nim sporą sumę pieniędzy. W portfelu było ponad 2 tys. w polskiej walucie i znaczna kwota w walucie obcej. Policjanci nie zdradzają jednak, ile dokładnie znajdowało się w portfelu.

 

 

Uczciwy znalazca w poniedziałek, 8 lipca po godz. 20 zgłosił się na szczycieńską komendę i zgubę oddał oficerowi dyżurnemu.

 

- Powiedział, że portfel znalazł kilka minut wcześniej przed jednym z marketów – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - W portfelu były dokumenty więc dyżurny na ich podstawie skontaktował się z pokrzywdzonym, który stawił się do jednostki policji i odebrał swoją własność.


 

 

Mieszkaniec naszego powiatu nie krył swojego zadowolenia, gdy dowiedział się, że w portfelu są nie tylko dokumenty, ale także pieniądze.

 

- Mężczyzna miał nadzieję, że odzyska dokumenty, ale nie sądził, że trafi na uczciwego znalazcę i odzyska również pieniądze – mówi policjantka.

 

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2019-06-24 16:59:39

Droga w Dąbrowie z unijną kasą

 • Piątek, 2019-05-17 11:24:53

Żagle wróciły na Duże Domowe

 • Poniedziałek, 2019-04-29 12:44:27

Powiatowa kasa dla klubów i nie tylko


Komentarze

 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
  Autor: Krajan
  2019-07-19 18:13:10
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
  Autor: Siwy Stefan burczymucha
  2019-07-19 15:37:42
 • Zdemolował szpital i... zmarł
  Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
  Autor: wkurzona
  2019-07-18 15:10:18
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
  Autor: Śmieszek
  2019-07-18 14:16:09
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
  Autor: Mirek
  2019-07-18 11:17:30
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
  Autor: Mirek
  2019-07-17 22:38:13
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
  Autor: Czytelnik
  2019-07-17 20:20:54
 • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
  Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
  Autor: Zdjęcie
  2019-07-17 14:36:29
 • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
  I wszędzie te zasrane disco z pola :/
  Autor: Wstyd
  2019-07-17 14:07:51
 • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
  ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
  Autor: Ekolog
  2019-07-17 11:09:56