Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Zespół, który może jeszcze zaskoczyć


Piłkarze SKS Szczytno zagrali bardzo dobre spotkanie. Co prawda pojedynek z Wilczkiem Wilkowo przegrali 0:1, ale jest to drużyna, która może jeszcze dostarczyć kibicom wielu pozytywnych emocji. To młodzi piłkarze, którym się chce grać, walczyć... Mimo porażki, miło było patrzeć na ten pierwszy ligowy mecz. Zdecydowanie słabiej wypadła część kibiców.SKS Szczytno - Wilczek Wilkowo 0:1 (0:0)

 

0:1 – 77 minuta Wilczkowo

 

Paweł Skrajny – Bogdan Cikacz, Filip Brzeziński, Wojciech Olbryś, Paweł Głowacki, Nikodem Cegielski, Michał Deptuła, Marcin Żarnoch, Krzysztof Kołakowski, Jakub Sosnowski, Gryfin Cąkała. Rezerwowi: Paweł Kosiński, Arkadiusz cichy, Krystian Maziński, Konrad Dąbrowski, Piotr Kwiatuszewski, Karol Tański, Igor Kozian.

 

 

Działacze SKS Szczytno udowodnili, że czasami warto pozwolić odejść z zespołu pseudogwiazdom, które psują atmosferę w klubie i drużynie. Sięgnęli po młodzieżowców. W niedzielę w pierwszym składzie wyszło ich aż... 10. Dowodził nimi niestrudzony 54-letni Bogdan Cikacz, który wystąpił w w zespole, jako kapitan. Na ławce trenerskiej zasiadł Daniel Włodkowski.

 

Frustracja gości

 

Nasi piłkarze rozpoczęli dość ostrożnie. Ale z minuty na minutę poczynali sobie coraz śmielej. Przez dobre piętnaście minut gry nie pozwolili rywalom wyjść z własnej połowy. Doskonałymi zgraniami, których nie powstydziłyby się stadiony ekstraklasy, popisali się między innymi Michał Deptuła czy Gryfin Cąkała. Widać było w nich wolę walki, bo żadna piłka nie była dla nich stracona. SKS przeprowadził kilka dobrych akcji, po których powinny paść bramki. Doświadczeni i sporo starsi rywale z Wilkowa coraz częściej popadali w frustrację. Ale też nie oddawali pola i szukali sposobu na wygranie pojedynku.


Reklama

 

 

Walczyli do końca

 

Ten nadarzył się w 77 minucie. Zagapił się nieco środek SKS, a potem obrona i „dziwny lob” wpadł do bramki. Było 0:1. Ale nawet strata bramki nie osłabiła morale naszej drużyny, która jeszcze żwawiej rzuciła się do walki i odrabiania strat. W końcówce meczu nasi zawodnicy aż czterokrotnie poważnie zagrozili bramce gości. Niestety, piłka mijała ją o centymetry. Mimo to młodzi piłkarze SKS nie rezygnowali. Walczyli do tego stopnia, że w pewnym momencie aż trzech zawodników padło na murawę z powodu skurczów. - W porównaniu do poprzedniego sezonu widać, że te dzieciaki naprawdę chcą grać w piłkę – ocenia w rozmowie z „Tygodnikiem Szczytno” jeden z kibiców. - Tamci po prostu snuli się po boisku i udawali gwiazdy. Ci grają. Naprawdę fajnie się ten mecz oglądało. Pewnie, że szkoda punktów, ale jeśli ta drużyna się w końcu zgra, to może okazać się czarnym koniem zawodów.

 

Najsłabszy element... kibice

 

Złożona głównie z młodzieży seniorska drużyna SKS zaprezentowała się w pierwszym meczu naprawdę dobrze. Słabo za to wypadła część kiców, głównie ta po lewej stronie sektora patrząc z płyty boiska.

Reklama

Wyzwiska, wulgaryzmy rzucane przez nich skutecznie zakłócały przebieg meczu. Aż dziw, że nikt im nie zwrócił uwagi. Organizatorzy następnym razem powinni ich po prostu nie wpuścić na stadion. Tym bardziej, że na mecze przychodzi coraz więcej dzieci.

 

 

 

 

 

Pozostałe wyniki:

 

 

Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto 2:2

LKS Różnowo - Omulew Wielbark 1:3

Żagiel Piecki - Czarni Olecko 0:0

Kłobuk Mikołajki - Rominta Gołdap 2:4

Vęgoria Węgorzewo - Błękitni Pasym 1:2

Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 4:0

Cresovia Górowo Iławeckie - Śniardwy Orzysz 1:4Komentarze do artykułu

Xyz 1995

A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
  Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
  Autor: Atom
  2020-01-23 13:47:47
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
  Autor: normalny
  2020-01-23 13:08:37
 • Koperta czy dobre słowo?
  Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
  Autor: h
  2020-01-23 12:36:37
 • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
  Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
  Autor: Rodzic
  2020-01-23 11:35:08
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
  Autor: mieszkaniec
  2020-01-23 08:26:43
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
  Autor: Do A
  2020-01-23 07:25:18
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
  Autor: Podpowiadacz
  2020-01-23 00:25:26
 • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
  I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
  Autor: Hello
  2020-01-22 21:30:44
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
  Autor: Włodzimierz Dudek
  2020-01-22 15:26:17
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
  Autor: A.
  2020-01-22 15:03:12

Reklama