Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Zespół, który może jeszcze zaskoczyć


Piłkarze SKS Szczytno zagrali bardzo dobre spotkanie. Co prawda pojedynek z Wilczkiem Wilkowo przegrali 0:1, ale jest to drużyna, która może jeszcze dostarczyć kibicom wielu pozytywnych emocji. To młodzi piłkarze, którym się chce grać, walczyć... Mimo porażki, miło było patrzeć na ten pierwszy ligowy mecz. Zdecydowanie słabiej wypadła część kibiców.



SKS Szczytno - Wilczek Wilkowo 0:1 (0:0)

 

0:1 – 77 minuta Wilczkowo

 

Paweł Skrajny – Bogdan Cikacz, Filip Brzeziński, Wojciech Olbryś, Paweł Głowacki, Nikodem Cegielski, Michał Deptuła, Marcin Żarnoch, Krzysztof Kołakowski, Jakub Sosnowski, Gryfin Cąkała. Rezerwowi: Paweł Kosiński, Arkadiusz cichy, Krystian Maziński, Konrad Dąbrowski, Piotr Kwiatuszewski, Karol Tański, Igor Kozian.

 

 

Działacze SKS Szczytno udowodnili, że czasami warto pozwolić odejść z zespołu pseudogwiazdom, które psują atmosferę w klubie i drużynie. Sięgnęli po młodzieżowców. W niedzielę w pierwszym składzie wyszło ich aż... 10. Dowodził nimi niestrudzony 54-letni Bogdan Cikacz, który wystąpił w w zespole, jako kapitan. Na ławce trenerskiej zasiadł Daniel Włodkowski.

 

Frustracja gości

 

Nasi piłkarze rozpoczęli dość ostrożnie. Ale z minuty na minutę poczynali sobie coraz śmielej. Przez dobre piętnaście minut gry nie pozwolili rywalom wyjść z własnej połowy. Doskonałymi zgraniami, których nie powstydziłyby się stadiony ekstraklasy, popisali się między innymi Michał Deptuła czy Gryfin Cąkała. Widać było w nich wolę walki, bo żadna piłka nie była dla nich stracona. SKS przeprowadził kilka dobrych akcji, po których powinny paść bramki. Doświadczeni i sporo starsi rywale z Wilkowa coraz częściej popadali w frustrację. Ale też nie oddawali pola i szukali sposobu na wygranie pojedynku.

 

 

Walczyli do końca

 

Ten nadarzył się w 77 minucie. Zagapił się nieco środek SKS, a potem obrona i „dziwny lob” wpadł do bramki. Było 0:1. Ale nawet strata bramki nie osłabiła morale naszej drużyny, która jeszcze żwawiej rzuciła się do walki i odrabiania strat. W końcówce meczu nasi zawodnicy aż czterokrotnie poważnie zagrozili bramce gości. Niestety, piłka mijała ją o centymetry. Mimo to młodzi piłkarze SKS nie rezygnowali. Walczyli do tego stopnia, że w pewnym momencie aż trzech zawodników padło na murawę z powodu skurczów. - W porównaniu do poprzedniego sezonu widać, że te dzieciaki naprawdę chcą grać w piłkę – ocenia w rozmowie z „Tygodnikiem Szczytno” jeden z kibiców. - Tamci po prostu snuli się po boisku i udawali gwiazdy. Ci grają. Naprawdę fajnie się ten mecz oglądało. Pewnie, że szkoda punktów, ale jeśli ta drużyna się w końcu zgra, to może okazać się czarnym koniem zawodów.


 

Najsłabszy element... kibice

 

Złożona głównie z młodzieży seniorska drużyna SKS zaprezentowała się w pierwszym meczu naprawdę dobrze. Słabo za to wypadła część kiców, głównie ta po lewej stronie sektora patrząc z płyty boiska.

Wyzwiska, wulgaryzmy rzucane przez nich skutecznie zakłócały przebieg meczu. Aż dziw, że nikt im nie zwrócił uwagi. Organizatorzy następnym razem powinni ich po prostu nie wpuścić na stadion. Tym bardziej, że na mecze przychodzi coraz więcej dzieci.

 

 

 

 

 

Pozostałe wyniki:

 

 

Orlęta Reszel - DKS Dobre Miasto 2:2

LKS Różnowo - Omulew Wielbark 1:3

Żagiel Piecki - Czarni Olecko 0:0

Kłobuk Mikołajki - Rominta Gołdap 2:4

Vęgoria Węgorzewo - Błękitni Pasym 1:2

Łyna Sępopol - Victoria Bartoszyce 4:0

Cresovia Górowo Iławeckie - Śniardwy Orzysz 1:4



Komentarze do artykułu

Xyz 1995

A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-09-09 13:06:24

Pani Elżbieta może trafić na bruk za... 23 złote?

  • Piątek, 2019-08-16 09:17:57

Nuda może kosztować 10 lat odsiadki

  • Poniedziałek, 2019-06-17 18:45:51

Janie, jak ty możesz przy tym żyć?

  • Wtorek, 2019-06-11 21:40:50

Jeszcze bez zarzutów za postrzał


Komentarze

  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
    Autor: Lucjan
    2019-09-16 14:28:18
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
    Autor: Krajan
    2019-09-15 14:29:28
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
    Autor: dr
    2019-09-15 10:37:50
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-09-15 09:38:00
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
    Autor: massakra
    2019-09-14 17:35:27
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
    Autor: Jerzy
    2019-09-14 14:40:43
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
    Autor: Bogdan
    2019-09-14 09:24:26
  • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
    Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-14 08:49:29
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
    Autor: Aaa
    2019-09-14 06:07:43
  • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
    A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
    Autor: Śmieszek
    2019-09-13 17:12:30