Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

Żeby nie było szału „na covidowym”


W minionym tygodniu szczycieńskiemu oddziałowi „wirusowemu” przybyło dziesięciu nowych pacjentów zarażonych koronawirusem. Pięcioro walczyło o życie pod respiratorami. Niestety, w przypadku dwóch osób ta walka okazała się nieskuteczna. Wspólny mianownik? Nie mieli wcześniej zrobionych szczepień.Jeszcze dwa tygodnie temu tylko czworo pacjentów chorujących na covid-19 korzystało z pomocy szczycieńskich medyków. Sytuacja jednak zmieniła się z dnia na dzień.

 

– Zaczęło się jakiś tydzień temu – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala powiatowego w Szczytnie. – Każdego dnia przyjmowaliśmy nowych pacjentów, a stan pięciorga z nich był bardzo poważny. Byli utrzymywani przy życiu za pomocą respiratorów. Dwie osoby, niestety, nie przeżyły.

 

Jak zaznacza dyrektor szpitala, źródła zakażeń nie są znane. Wiadomo jedynie, że chorzy nie pochodzą z naszego powiatu. Są z Olsztyna, Giżycka i innych miejscowości województwa.


Reklama

W tym tygodniu na oddziale covidowym jest nieco spokojniej.

 

- Obecnie (środa, 25 sierpnia – przyp. red.) mamy pięciu pacjentów, ale w naprawdę ciężkim stanie. Tylko jedna osoba nie jest podłączona do respiratora – mówi Kostrzewa. - To akurat jedyny pacjent, który jest niejako powiązany z naszym powiatem. Co prawda, na stałe mieszka w innym rejonie, ale przyjechał tu w odwiedziny i się rozchorował. Zapewne przywiózł wirusa ze sobą.

 

Dyrektor Kostrzewa zwraca uwagę na jeden fakt, który łączy wszystkich tych pacjentów: - Sto procent z nich, to osoby niezaszczepione – mówi.

Reklama

 

Pytana z kolei o postęp szczepień w naszym powiecie, nie ma wesołej miny. – Szału nie ma. W naszym punkcie szpitalnym szczepimy tygodniowo tylko około 100 osób. To stanowczo zbyt mało – stwierdza.

Pozostaje mieć nadzieję, że tak jak teraz nie ma szału ze szczepieniami, tak wkrótce nie będzie też szału na szczycieńskim oddziale covidowym z liczbą pacjentów. – Tego sobie życzmy – kończy Kostrzewa.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama