Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Ze Szczytna w Polskę (zdjęcia)


"Posadź drzewo. Podaj dalej!" to projekt edukacyjny dla najmłodszych, który zainicjowano w szczycieńskim przedszkolu „Pod topolą”. Jego autorką jest Sylwia Abramczyk. - Aktualnie w całej Polsce dzieciaki zrealizowały tygodniowy program zajęć i posadziły już kilkadziesiąt drzew, a do projektu przystępują wciąż nowe placówki – mówi.- Idea projektu jest prosta. Chodzi o uwrażliwienie najmłodszych na temat ekosystemu i pokazanie, że jesteśmy częścią natury, która daje nam życie – mówi Sylwia Abramczyk, pomysłodawczyni projektu. - Natomiast jeżeli chodzi o praktykę, to w ciągu pięciu dni przedszkolaki wykonują różne zadania o tematyce związanej z lasem, by ostatecznie posadzić drzewo, a tym samym stworzyć na terenie całego kraju wspólny symboliczny las.


Reklama

 

Drzewa, którym nadano też imiona, już zostały posadzone w miejscowościach: Międzychód, Góra Kalwaria, Racimierz, Chełm, Katowice, Zagórze, Wąwol, Bukowina Wielka, Chrzanowo, Bytnica, Bydgoszcz, Wyszków, Kamień Krajeński, Drawsko Pomorskie, Lidzbark Warmiński, Szczytno, Ruciane-Nida, Królówka, Niegowonice, Kuźnica Błońska, Polkowice, Binino. W każdej z miejscowości udział w projekcie wzięło m.in. kilka grup z jednego przedszkola, lub więcej przedszkoli, które posadziły jednorazowo od jednego do kilku drzew. - Dziś jest to już spory las, a będzie większy – mówi pani Sylwia.

Reklama

 

psKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40