Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Zdjęcie komina Veolii wywołało dyskusję o jakości powietrza


Zdjęcie Kacpra Stepokury komina ciepłowni Veolii z czarną chmurą dymu wywołało dyskusję na temat jakość powietrza w Szczytnie. A ta ostatnimi czasy jest fatalna. Czujnik umieszczony przy ulicy Sienkiewicza niemal każdego dnia wskazuje złą bądź bardzo złą jakość powietrza. Nieco lepszą jakość wskazuje czujnik umieszczony przy ciepłowni Veolia w Szczytnie.Do zdjęcia ustosunkował się prezes Veolii Marek Kaszkowiak.

 

- Pan Kacper ma oko do zdjęć i idealnie trafił ze słońcem, poziom artystyczny oceniam jako doskonały – mówi. - Ale nijak ma to się do realiów związanych z ochroną środowiska. Nasza ciepłownia spełnia wszystkie ekologiczne normy. A sam dym nie był czarny, a biały. Ujęcie pana Kacpra była zrobione pod słońce, dlatego można było odnieść wrażenie, że ten dym jest smogowy, wręcz czarny, ale to tylko wrażenie.

 

Zdjęcie "czarnego" dymu z komina kotłowni Veolii w Szczytnie.


Reklama

 

Veolia Szczytno od lat inwestuje w ekologiczne systemy. W trakcie realizacji jest inwestycja budowa gazowego kotła grzewczego.

 

- Wartość tej inwestycji to ponad 4 mln złotych – wylicza prezes Kaszkowiak. - Liczymy, że w maju kocioł zacznie pracować. Wówczas połowa naszej ciepłowni opalana będzie węglem, a połowa gazem. Myślę, że znacząco odbije się to też na jakości powietrza w Szczytnie.

 

Kotłowania Veolii w Szczytnie.

 

Kotłownia Veolii zaopatruje w ciepło i ciepłą wodę około 60 procent mieszkańców Szczytna.

Reklama

 

- Każdego dnia monitorujemy jakość powietrza w Szczytnie – mówi prezes Kaszkowiak. - Na jego stan ma wiele czynników. Nie tylko praca naszej ciepłowni. Ruch powietrza, domki jednorodzinne. Inna rzecz, że przy tych temperaturach, które obecnie mamy, działamy niemal na sto procent mocy. Wyposażeni jesteśmy jednak w odpowiednie filtry, które sprawdzane są dwa razy do roku. Staramy się, jak możemy, aby jak najmniej emitować zanieczyszczeń do atmosfery.

Kotłowania Veolii w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

gogo

No to zamknąć

Przejdzmy wszyscy na gaz z Rosji

wtedy będziemy płacić tak zwane frycowe

kroll

...gdyby nie ten znienawidzony węgielek, to ani prądziku byśmy nie mieli, ani cieplusich grzejniczków. Dzięki mroźnej i śnieżnej zimie nagle okazało się, iż osławione odnawialne źródła energii, takie jak wiatraki i panele fotowoltaiczne, nie są w stanie zapewnić wzrastającego zapotrzebowania na energię elektryczną...i wszystkie elektrownie węglowe w Europie pracują pełną parą. Ciekawi mnie, czemu w Niemczech powstaje największa w Europie elektrownia węglowa...hmm

Kowal

Dobrze, że myślą o przyszłości i inwestują gaz. Niewielu chce to przyznać, ale węgiel należy już do przeszłości. Polska jest największym trucicielem Europy. Nie wierzycie? Wejdźcie na Airly i sprawdźcie sami, jak wygląda w tym momencie powietrze w całej Europie. Trujemy Europę, ale przede wszystkim trujemy siebie.

czadomasz

Bród , smród wokoło , dobrze że w maskach trzeba chodzić teraz.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43