Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Zbliża się proces ws. potrącenia bliźniaków przez kierowcę mustanga


Do prokuratury w Szczytnie wpłynęła w końcu opinia biegłych dotycząca rekonstrukcji wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Władysława IV. Przypomnijmy. Mustang wjechał tam w opiekunkę i bliźniaki w wózku. Jedno z dzieci nie przeżyło wypadku. Drugie wciąż jest w stanie ciężkim i wymaga stałej opieki i rehabilitacji.Opinia do sądu trafiła 31 grudnia. Przygotowali ją biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra J. Sehna w Krakowie. Teraz zapoznają się z nią strony.

 

- I być może pojawią się kolejne wnioski dowodowe, niewykluczone też, że zasadna będzie zmiana zarzutów – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Być może pojawią się też dodatkowe czynności procesowe.

 

Jeśli opinia biegłych nie będzie budziła większych zastrzeżeń stron, to akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi Szczytna, który siedział wówczas za kierownicą mustanga, może trafić do sądu w styczniu, a najpóźniej lutym. Potem ruszy proces.


Reklama

 

Biegli z Krakowa przeanalizowali między innymi film, który pojawił się trakcie dochodzenia. Widać na nim jadącego mustanga oraz moment wypadku. Być może z filmu biegłym udało się ustalić prędkość, z jaką jechał 29-latek.

 

- O szczegółach opinii nie chcę mówić, bo wciąż toczy się postępowanie – mówi prokurator Batycki.

 

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 25 kwietnia na ulicy Władysława IV w Szczytnie. 29-letni kierowca, jadąc fordem mustangiem, potrącił kobietę z dwójką dzieci. W wypadku ucierpiały 1,5-roczne bliźniaki Bartosz i Jakub. Ich stan lekarze określali jako ciężki. W poniedziałek, 4 maja jeden z chłopców zmarł.

ReklamaKomentarze do artykułu

Anonim

Kierowca- a jakie okoliczności?!!!! Takie ze dziecko zmarło, a drugie do końca życia będzie niepełnosprawne, takie ze smarkacz zapierdalal ?!!!!

Sylwia

Dożywocie w kamieniołomach!!!!!

Kierowca

Dożywocie powinien mówisz? Już wszystkie okoliczności wziąłeś pod uwagę i tak Ci wyszło? Popytaj czy sędziów gdzieś do pracy nie szukają. Pomoglbys zmniejszyć czas oczekiwania na rozp spraw

ANONIM

NIE NO GOŚCIU POWINIEN DOŻYWOCIE

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40