Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Zbliża się proces ws. potrącenia bliźniaków przez kierowcę mustanga


Do prokuratury w Szczytnie wpłynęła w końcu opinia biegłych dotycząca rekonstrukcji wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Władysława IV. Przypomnijmy. Mustang wjechał tam w opiekunkę i bliźniaki w wózku. Jedno z dzieci nie przeżyło wypadku. Drugie wciąż jest w stanie ciężkim i wymaga stałej opieki i rehabilitacji.Opinia do sądu trafiła 31 grudnia. Przygotowali ją biegli z Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra J. Sehna w Krakowie. Teraz zapoznają się z nią strony.

 

- I być może pojawią się kolejne wnioski dowodowe, niewykluczone też, że zasadna będzie zmiana zarzutów – mówi Krzysztof Batycki, zastępca Prokuratora Rejonowego w Szczytnie. - Być może pojawią się też dodatkowe czynności procesowe.

 

Jeśli opinia biegłych nie będzie budziła większych zastrzeżeń stron, to akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi Szczytna, który siedział wówczas za kierownicą mustanga, może trafić do sądu w styczniu, a najpóźniej lutym. Potem ruszy proces.


Reklama

 

Biegli z Krakowa przeanalizowali między innymi film, który pojawił się trakcie dochodzenia. Widać na nim jadącego mustanga oraz moment wypadku. Być może z filmu biegłym udało się ustalić prędkość, z jaką jechał 29-latek.

 

- O szczegółach opinii nie chcę mówić, bo wciąż toczy się postępowanie – mówi prokurator Batycki.

 

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 25 kwietnia na ulicy Władysława IV w Szczytnie. 29-letni kierowca, jadąc fordem mustangiem, potrącił kobietę z dwójką dzieci. W wypadku ucierpiały 1,5-roczne bliźniaki Bartosz i Jakub. Ich stan lekarze określali jako ciężki. W poniedziałek, 4 maja jeden z chłopców zmarł.

ReklamaKomentarze do artykułu

Anonim

Kierowca- a jakie okoliczności?!!!! Takie ze dziecko zmarło, a drugie do końca życia będzie niepełnosprawne, takie ze smarkacz zapierdalal ?!!!!

Sylwia

Dożywocie w kamieniołomach!!!!!

Kierowca

Dożywocie powinien mówisz? Już wszystkie okoliczności wziąłeś pod uwagę i tak Ci wyszło? Popytaj czy sędziów gdzieś do pracy nie szukają. Pomoglbys zmniejszyć czas oczekiwania na rozp spraw

ANONIM

NIE NO GOŚCIU POWINIEN DOŻYWOCIE

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama