Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień


Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie zachęca do szczepień przeciw covid19. We wtorek i środę on oraz 21 pracowników podległej mu placówki przyjęło szczepionki. - Jesteśmy w tak zwanej grupie zero i nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że jest to właściwa decyzja – przekonuje i zachęca do zapisywania się na szczepienia innych mieszkańców naszego powiatu.Dlaczego warto się szczepić?

 

Dla mnie odpowiedź jest prosta. Bo szczepienia ochronne to prawdopodobnie największa zdobycz w historii medycyny prewencyjnej, a kto wie, czy i nie w ogóle w historii medycyny. Dzięki szczepieniom ochronnym udało nam się pozbyć wielu śmiertelnych chorób.

 

 

Skąd zatem w nas ten strach przed szczepieniami?

 

Z niepamięci głównie i z tego, że dajemy się manipulować różnymi informacjami. Nie pamiętamy już o tych straszliwych, śmiertelnych chorobach, bo dzięki szczepieniom udało się je powstrzymać. Szczepienia ochronne to w tej chwili najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza forma ochrony przed koronawirusem, jedyna jaką znamy.

 

Nikt z pracowników szczycieńskiego sanepidu nie miał oporu przed przyjęciem szczepionki?


Reklama

 

Nikt. Na co dzień widzimy z jakim dramatami muszą mierzyć się ludzie chorzy na covid19. Że jest to po prostu śmiertelnie groźna i ciężka choroba. Ja i moi pracownicy przyjęliśmy szczepionki 11 i 12 stycznia. W naszej stacji zaszczepiło się 105 procent naszego stanu osobowego.

 

105 procent?

 

Tak 105 procent, bo oprócz etatowych pracowników zaszczepili się współpracujący z nami radca prawny oraz kierowca, który świadczy dla nas usługi.

 

Szczepienie bolało?

 

Ależ skąd. Zwykłe ukłucie, jak komara (śmiech). Do 3 dni po zaszczepieniu może pojawić się niewielki obrzęk, ale to jest rzecz naturalna. Wszyscy, łącznie ze mną czujemy się dobrze. Pracujemy.

Reklama

 

Jak wyglądało samo szczepienie?

 

Najpierw trzeba wypełnić ankietę informacyjną. Potem lekarz przeprowadza badanie dopuszczające i to on ostatecznie decyduje, czy nasz stan zdrowia pozwala na przyjęcie szczepionki przeciw covid19.

 

Czy wie pan ile osób zostało już zaszczepionych w naszym powiecie?

 

Niestety, takich danych nie posiadamy, ma je Narodowy Fundusz Zdrowia. Gorąco jednak zachęcam wszystkich do zapisywania się na szczepienie i do samych szczepień. Im szybciej większość nas to zrobi, tym szybciej wróci normalność.Komentarze do artykułu

Ela

Z chęcią, tylko terminów brak

kroll

hahaha ...nie mieli wątpliwości przed wstrzyknięciem sobie nieprzebadanego preparatu...za to będą mieć powikłania ...no i dobrze, im mniej idiotów zostanie na Ziemi, tym lepiej - szczepienie, jeżeli nie znamy jego zagrożenia, jest głupotą, kiedy go znamy, jest przestępstwem. Dr. med. Franz Hartmann

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Facet odleciał. Aby tylko zaistnieć. Może coś mądrego wymyślić dla żyjących, Panie Radny. Rzeczywiście skład Rady tej kadencji mamy wyjątkowo dobrany. Jeden wart drugiego- same asy.

  dr


  2021-09-27 12:59:02
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  W Szczytnie to świecka tradycja- jeszcze nigdy nie zrobiono nic na czas, zgodnie z planem.

  dr


  2021-09-27 12:54:55
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dlaczego w takich sprawach wypowiadają się faceci , a to dotyczy dramatu kobiet . W latach końca 80 tych jechałem z Olsztyna pociągiem ze starszą wówczas kobietą . Ona mi powiedziała ( głośno było na temat aborcji) \" co oni politycy będą się zajmować moją dupą to moja sprawa , niech się zajmą , aby ludziom było lepiej żyć .

  Zdzysk


  2021-09-27 09:53:29
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Ręka rękę myje....

  Tomasz


  2021-09-27 07:07:51
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Może i byłbym za tą inicjatywą, gdyby nie to, ze firmuje ją Paweł Wicha-Krassowski. Takie tematy powinny być podejmowane przez środowiska - osoby, których te sprawy bezpośrednio dotyczą. A tak - staje się to zwykłą hucpą polityczną, bez krzty szacunku dla prawdziwych dramatów ludzkich. Zdaje się, że jakieś wybory będą szybciej, niż zakłada to kalendarz.

  Krajan


  2021-09-26 20:50:14
 • Zazdrosny anonim na starostę
  mol , i z tym się z Tobą zgadzam.

  Coś tu nie tak .


  2021-09-26 19:51:22
 • Nartom wodnym „zaszkodził” muł
  zaszkodził muł... w głowach samorządowców

  Kolega Krzyśka


  2021-09-26 18:06:35
 • Konkurs Eko Pocztówka z wakacji, do wygrania rower
  W sierpniu też miał być konkurs z butelek plastykowych na ścieżce rowerowej Szczytno-Biskupiec , i guzik z pętelką wyszedł z tego.

  Jaja sobie robicie .


  2021-09-26 08:48:05
 • Dlaczego podkładki tarasowe są ważne? 
  Żona od zawsze chciała ładny drewniany taras, a że ja się nie znam na jego budowie, to zleciłem to firmie Parkietlux. Nie wiem czy stosowali podkładki, ale na pewno zrobili wszystko dobrze, bo po 4 latach nic się z tarasem nie dzieje.

  Marek


  2021-09-26 02:42:34
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w ruiny :-)

  raczej


  2021-09-25 22:49:38