Reklama


Reklama

Zaszczepiony sanepid, zachęca do szczepień


Tomasz Liwartowski, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczytnie zachęca do szczepień przeciw covid19. We wtorek i środę on oraz 21 pracowników podległej mu placówki przyjęło szczepionki. - Jesteśmy w tak zwanej grupie zero i nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że jest to właściwa decyzja – przekonuje i zachęca do zapisywania się na szczepienia innych mieszkańców naszego powiatu.Dlaczego warto się szczepić?

 

Dla mnie odpowiedź jest prosta. Bo szczepienia ochronne to prawdopodobnie największa zdobycz w historii medycyny prewencyjnej, a kto wie, czy i nie w ogóle w historii medycyny. Dzięki szczepieniom ochronnym udało nam się pozbyć wielu śmiertelnych chorób.

 

 

Skąd zatem w nas ten strach przed szczepieniami?

 

Z niepamięci głównie i z tego, że dajemy się manipulować różnymi informacjami. Nie pamiętamy już o tych straszliwych, śmiertelnych chorobach, bo dzięki szczepieniom udało się je powstrzymać. Szczepienia ochronne to w tej chwili najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza forma ochrony przed koronawirusem, jedyna jaką znamy.

 

Nikt z pracowników szczycieńskiego sanepidu nie miał oporu przed przyjęciem szczepionki?


Reklama

 

Nikt. Na co dzień widzimy z jakim dramatami muszą mierzyć się ludzie chorzy na covid19. Że jest to po prostu śmiertelnie groźna i ciężka choroba. Ja i moi pracownicy przyjęliśmy szczepionki 11 i 12 stycznia. W naszej stacji zaszczepiło się 105 procent naszego stanu osobowego.

 

105 procent?

 

Tak 105 procent, bo oprócz etatowych pracowników zaszczepili się współpracujący z nami radca prawny oraz kierowca, który świadczy dla nas usługi.

 

Szczepienie bolało?

 

Ależ skąd. Zwykłe ukłucie, jak komara (śmiech). Do 3 dni po zaszczepieniu może pojawić się niewielki obrzęk, ale to jest rzecz naturalna. Wszyscy, łącznie ze mną czujemy się dobrze. Pracujemy.

Reklama

 

Jak wyglądało samo szczepienie?

 

Najpierw trzeba wypełnić ankietę informacyjną. Potem lekarz przeprowadza badanie dopuszczające i to on ostatecznie decyduje, czy nasz stan zdrowia pozwala na przyjęcie szczepionki przeciw covid19.

 

Czy wie pan ile osób zostało już zaszczepionych w naszym powiecie?

 

Niestety, takich danych nie posiadamy, ma je Narodowy Fundusz Zdrowia. Gorąco jednak zachęcam wszystkich do zapisywania się na szczepienie i do samych szczepień. Im szybciej większość nas to zrobi, tym szybciej wróci normalność.Komentarze do artykułu

Ela

Z chęcią, tylko terminów brak

kroll

hahaha ...nie mieli wątpliwości przed wstrzyknięciem sobie nieprzebadanego preparatu...za to będą mieć powikłania ...no i dobrze, im mniej idiotów zostanie na Ziemi, tym lepiej - szczepienie, jeżeli nie znamy jego zagrożenia, jest głupotą, kiedy go znamy, jest przestępstwem. Dr. med. Franz Hartmann

Napisz

Reklama


Komentarze