Reklama


Reklama

Zarzuty za zniszczony przystanek autobusowy w Jedwabnie


Szczycieńscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o zniszczenie przystanku autobusowego, do którego doszło w noworoczny wieczór w Jedwabnie przy ul. 1 Maja. Zatrzymanemu w tej sprawie 20–latkowi śledczy przedstawili zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia.



Szczycieńscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Jedwabna podejrzanego o zniszczenie przystanku autobusowego. Zniszczenia dokonał wspólnie z dwoma innymi osobami.

 

- Podczas składanych wyjaśnień mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanemu mu czynu – tłumaczy Anna Walerzak, oficer prasowa KPP Szczytno. - Wyjaśnił, że znajdował się pod wpływem alkoholu, a wiatę przystanku zniszczył wspólnie z dwoma nieletnimi kolegami. Twierdził, że początkowo nie brał udziału w zniszczeniu, a jedynie przyglądał się jak jego dwaj kompani kopią w szklane elementy przystanku. Dopiero po czasie przyłączył się do nich, uderzając z pięści w szyby i raniąc sobie przy tym dłonie.


Reklama

 

Wartość powstałych uszkodzeń Urząd Gminy Jedwabno oszacował na 3 600 zł. Już wkrótce 20-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

W trakcie prowadzonego postępowania potwierdzono, że pozostałymi sprawcami są mieszkańcy Jedwabna w wieku 16 i 17 lat. Młodszy ze sprawców za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, natomiast starszy 17-latek, który w chwili popełnienia przestępstwa miał skończone 17 lat będzie odpowiadał jak dorosły.

Reklama

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-06-01 10:27:59

Zarzuty dla instruktora za postrzały

  • Poniedziałek, 2020-05-25 12:19:22

33 zarzuty dla... 13-latka

  • Poniedziałek, 2020-01-27 19:44:46

Leszek Mierzejewski w Jedwabnie

  • Sobota, 2019-12-07 21:36:50

Nowy przystanek w Dźwierzutach

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zal was sciska ? Sami nie nosicie maseczek ale komentowac to pierwsi . ludzie jestescie zalosni

    Uczestnik


    2020-08-04 18:01:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Jak jeść popcorn i pić kawę w maseczce?

    Ale ale


    2020-08-04 14:24:23
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

    do szary obywatel


    2020-08-04 13:07:07
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

    szary obywatel


    2020-08-04 12:11:21
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35