Reklama


Reklama

Zarzuty za zniszczony przystanek autobusowy w Jedwabnie


Szczycieńscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o zniszczenie przystanku autobusowego, do którego doszło w noworoczny wieczór w Jedwabnie przy ul. 1 Maja. Zatrzymanemu w tej sprawie 20–latkowi śledczy przedstawili zarzut zniszczenia mienia. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia.Szczycieńscy policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Jedwabna podejrzanego o zniszczenie przystanku autobusowego. Zniszczenia dokonał wspólnie z dwoma innymi osobami.

 

- Podczas składanych wyjaśnień mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanemu mu czynu – tłumaczy Anna Walerzak, oficer prasowa KPP Szczytno. - Wyjaśnił, że znajdował się pod wpływem alkoholu, a wiatę przystanku zniszczył wspólnie z dwoma nieletnimi kolegami. Twierdził, że początkowo nie brał udziału w zniszczeniu, a jedynie przyglądał się jak jego dwaj kompani kopią w szklane elementy przystanku. Dopiero po czasie przyłączył się do nich, uderzając z pięści w szyby i raniąc sobie przy tym dłonie.


Reklama

 

Wartość powstałych uszkodzeń Urząd Gminy Jedwabno oszacował na 3 600 zł. Już wkrótce 20-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

W trakcie prowadzonego postępowania potwierdzono, że pozostałymi sprawcami są mieszkańcy Jedwabna w wieku 16 i 17 lat. Młodszy ze sprawców za swoje postępowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich, natomiast starszy 17-latek, który w chwili popełnienia przestępstwa miał skończone 17 lat będzie odpowiadał jak dorosły.

Reklama

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze