Reklama


Reklama

Zapraszają na wirtualne bieganie dla powstańców


Kolejne ciekawe wydarzenie organizuje Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Dokładnie 1 sierpnia rozpocznie się Bieg Wirtualny Pamięci Powstania Warszawskiego. O szczegółach rozmawiamy z Ewą Bogusz, dyrektor PCSTiR.Wirtualnie, czyli jak? Przed komputerem?

 

Zdecydowanie nie. Bieganie, choć wirtualne z nazwy, musi być realne. Chodzi o to, że w dobie koronowirusa, pandemii lepiej unikać większych zgromadzeń. Ale nie oznacza to, że musimy zrezygnować z aktywności sportowej, czy rywalizacji. Bieg Wirtualny Pamięci Powstania Warszawskiego będzie wirtualny tylko pod względem rywalizacji, ale samo bieganie będzie już realne.

 

To znaczy?

 

To oznacza, że nie będzie wspólnego startu, wspólnej mety, czy nawet wspólnego miejsca do biegania oraz czasu. Każdy zawodnik wybierze sobie to indywidualnie. Będą za to wspólne dystanse. Przygotowaliśmy: 1 km dla zawodników do 10 lat, 10 km - do 15 lat i 10 kilometrów dla kategorii open.

 

 

Ktoś będzie to weryfikował?


Reklama

 

Liczymy na uczciwość, ale taką metodą weryfikacyjną będą różnego rodzaju aplikacje biegowe. Po przebiegnięciu wybranego danego dystansu screen z takiej aplikacji trzeba będzie wysłać w wiadomości prywatnej do strony Facebook Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie. Ma być tam określony dystans oraz zmierzony czas. Można na przykład zrobić też zdjęcie zegarka treningowego z dystansem i czasem. Czekamy też na zdjęcia z numerami startowymi. Numery można pobrać z naszej strony i sobie wydrukować. Na takie wiadomości czekamy do godziny 23:59 15 sierpnia 2020 roku.

 

A samo bieganie kiedy ma się odbyć?

 

W naszym wirtualnym biegu można wziąć udział od 1 do 15 sierpnia.

 

Trzeba się jakoś zapisać?

 

Tak. W biegu mogą wziąć udział osoby, które zarejestrują się wysyłając na adres mailowy sport@powiat.szczytno.pl swoje: imię, nazwisko, rok urodzenia oraz wybrały dystans i dokonają płaty rejestracyjnej w kwocie 25 zł na konto 94 8838 0005 2001 0000 1049 0005 Powiatowe Centrum Sportu, tytułem: wpisowe Wirtualny Bieg. Na zapisy czekamy od 13 lipca do 1 sierpnia.

Reklama

 

Dla uczestników przygotowaliśmy specjalne okolicznościowe medale, które trafią do nich pocztą do 31 sierpnia 2020 roku, po pokonaniu, oczywiście, wybranego dystansu. Wirtualnie ma być zabawą, wynik czasowy nie jest tu najważniejszy. Ważniejsze jest przestrzeganie zaleceń epidemiologicznych i bezpieczeństwo wszystkich biegaczy. Jest to pierwsze nasze takie wirtualne przedsięwzięcie, ale liczę, że wzbudzi zainteresowanie biegaczy. Gorąco zapraszam do zapisów. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 89 624 86 15.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Sprawdźcie relację z Krakowa (chyba 25.10.2020), gdzie widać, że policjanci odłożywszy mocny rynsztunek idą z manifestantami razem! Może i naszym da to coś do myślenia?

  Śmieszek


  2020-10-26 23:49:38
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  super dobry biznes gratuluje ci i pozdrawiam

  olek


  2020-10-26 20:22:40
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Kiedy powstanie droga ekspresowa z Olsztyna do lotniska. To wydaje się być konieczne aby ludzie z Olsztyna nie jeździli do Gdańska .Musimy wspierać nasz region !

  Radek Nowak/ dirt


  2020-10-26 20:12:01
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Wczoraj w wielu miejscach koleżanki i koledzy tych protestujących popisali się barbarzyńskim zachowaniem, niszczeniem elewacji, wtargnieciami i zakłócaniem nabożeństw, dziś żądają legalnej aborcji. Szybko poszło. Tak mnie zastanawia co mają w głowach katolicy popierający aborcjonistki wklejający sobie nazistowski symbol?

  mol


  2020-10-26 19:05:09