Reklama


Reklama

Zapraszają na wirtualne bieganie dla powstańców


Kolejne ciekawe wydarzenie organizuje Powiatowe Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji w Szczytnie. Dokładnie 1 sierpnia rozpocznie się Bieg Wirtualny Pamięci Powstania Warszawskiego. O szczegółach rozmawiamy z Ewą Bogusz, dyrektor PCSTiR.Wirtualnie, czyli jak? Przed komputerem?

 

Zdecydowanie nie. Bieganie, choć wirtualne z nazwy, musi być realne. Chodzi o to, że w dobie koronowirusa, pandemii lepiej unikać większych zgromadzeń. Ale nie oznacza to, że musimy zrezygnować z aktywności sportowej, czy rywalizacji. Bieg Wirtualny Pamięci Powstania Warszawskiego będzie wirtualny tylko pod względem rywalizacji, ale samo bieganie będzie już realne.

 

To znaczy?

 

To oznacza, że nie będzie wspólnego startu, wspólnej mety, czy nawet wspólnego miejsca do biegania oraz czasu. Każdy zawodnik wybierze sobie to indywidualnie. Będą za to wspólne dystanse. Przygotowaliśmy: 1 km dla zawodników do 10 lat, 10 km - do 15 lat i 10 kilometrów dla kategorii open.

 

 

Ktoś będzie to weryfikował?


Reklama

 

Liczymy na uczciwość, ale taką metodą weryfikacyjną będą różnego rodzaju aplikacje biegowe. Po przebiegnięciu wybranego danego dystansu screen z takiej aplikacji trzeba będzie wysłać w wiadomości prywatnej do strony Facebook Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie. Ma być tam określony dystans oraz zmierzony czas. Można na przykład zrobić też zdjęcie zegarka treningowego z dystansem i czasem. Czekamy też na zdjęcia z numerami startowymi. Numery można pobrać z naszej strony i sobie wydrukować. Na takie wiadomości czekamy do godziny 23:59 15 sierpnia 2020 roku.

 

A samo bieganie kiedy ma się odbyć?

 

W naszym wirtualnym biegu można wziąć udział od 1 do 15 sierpnia.

 

Trzeba się jakoś zapisać?

 

Tak. W biegu mogą wziąć udział osoby, które zarejestrują się wysyłając na adres mailowy sport@powiat.szczytno.pl swoje: imię, nazwisko, rok urodzenia oraz wybrały dystans i dokonają płaty rejestracyjnej w kwocie 25 zł na konto 94 8838 0005 2001 0000 1049 0005 Powiatowe Centrum Sportu, tytułem: wpisowe Wirtualny Bieg. Na zapisy czekamy od 13 lipca do 1 sierpnia.

Reklama

 

Dla uczestników przygotowaliśmy specjalne okolicznościowe medale, które trafią do nich pocztą do 31 sierpnia 2020 roku, po pokonaniu, oczywiście, wybranego dystansu. Wirtualnie ma być zabawą, wynik czasowy nie jest tu najważniejszy. Ważniejsze jest przestrzeganie zaleceń epidemiologicznych i bezpieczeństwo wszystkich biegaczy. Jest to pierwsze nasze takie wirtualne przedsięwzięcie, ale liczę, że wzbudzi zainteresowanie biegaczy. Gorąco zapraszam do zapisów. Więcej informacji można uzyskać telefonicznie: 89 624 86 15.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32