Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Zapraszają na wernisaż prac Very Kobylińskiej


Miejski Dom Kultury w Szczytnie zaprasza na otwarcie wystawy Very Kobylińskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 marca 2020 r., o godz. 18:00, w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.Vera Kobylińska

 

Studia i dyplom na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Rysowniczka, malarka, rzeźbiarka, kostiumograf i scenograf. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Polsce, Francji, Danii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, a także w zbiorach Muzeum J. Piłsudskiego w Londynie, Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Orzejskiej, Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Autorka ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych prezentujących własną twórczość i dziadka Szymona Kobylińskiego.


Reklama

 

 

Z urodzenia warszawianka, z wyboru warmiaczka. Zajmuje się malarstwem i grafiką poświęconą głównie tematyce animalistycznej. Przedstawienia te bardziej traktuje jako możliwość wyrażenia ekspresji i poszukiwań malarskich, niż hiper-realistycznego odwzorowania natury.

 

Po wyprowadzce ze stolicy jej życie przepełnione jest obowiązkami dedykowanymi największym życiowym pasjom: czyli koniom i sztuce.

 

To z powodu koni i, żeby mieć możliwość codziennego z nimi kontaktu wyprowadza się na wieś, i zgodnie z realizowanymi marzeniami z okien pracowni ma widok na pastwiska.

Reklama

 

Jest czynnym uczestnikiem życia kulturalnego: jako samodzielny twórca, jako współtwórca akcji kulturalnych, wystaw, konkursów i warsztatów dla dzieci. Oprócz własnej pracy artystycznej zajmuję się też upamiętnianiem dorobku artystycznego słynnego dziadka, wybitnego satyryka i rysownika Szymona Kobylińskiego.

 Komentarze do artykułu

Zagrożenie

Zakaz zgromadzeń , człowiek , człowiekowi wirusem .

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-05-28 09:51:32

Ikea zwalnia pracowników

  • Piątek, 2020-04-24 13:19:40

Galeria Mazur wraca do pracy

  • Sobota, 2020-04-11 18:05:42

Wirus w marcu miejsc pracy nie ruszył

  • Sobota, 2020-04-11 17:43:00

Szpital „pracuje” też pod namiotami

Reklama


Komentarze