Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Zapraszają na wernisaż prac Very Kobylińskiej


Miejski Dom Kultury w Szczytnie zaprasza na otwarcie wystawy Very Kobylińskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 marca 2020 r., o godz. 18:00, w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.Vera Kobylińska

 

Studia i dyplom na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Rysowniczka, malarka, rzeźbiarka, kostiumograf i scenograf. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Polsce, Francji, Danii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, a także w zbiorach Muzeum J. Piłsudskiego w Londynie, Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Orzejskiej, Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Autorka ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych prezentujących własną twórczość i dziadka Szymona Kobylińskiego.


Reklama

 

 

Z urodzenia warszawianka, z wyboru warmiaczka. Zajmuje się malarstwem i grafiką poświęconą głównie tematyce animalistycznej. Przedstawienia te bardziej traktuje jako możliwość wyrażenia ekspresji i poszukiwań malarskich, niż hiper-realistycznego odwzorowania natury.

 

Po wyprowadzce ze stolicy jej życie przepełnione jest obowiązkami dedykowanymi największym życiowym pasjom: czyli koniom i sztuce.

 

To z powodu koni i, żeby mieć możliwość codziennego z nimi kontaktu wyprowadza się na wieś, i zgodnie z realizowanymi marzeniami z okien pracowni ma widok na pastwiska.

Reklama

 

Jest czynnym uczestnikiem życia kulturalnego: jako samodzielny twórca, jako współtwórca akcji kulturalnych, wystaw, konkursów i warsztatów dla dzieci. Oprócz własnej pracy artystycznej zajmuję się też upamiętnianiem dorobku artystycznego słynnego dziadka, wybitnego satyryka i rysownika Szymona Kobylińskiego.

 Komentarze do artykułu

Zagrożenie

Zakaz zgromadzeń , człowiek , człowiekowi wirusem .

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13