Reklama


Reklama

Zapraszają na wernisaż prac Very Kobylińskiej


Miejski Dom Kultury w Szczytnie zaprasza na otwarcie wystawy Very Kobylińskiej. Wernisaż odbędzie się w piątek, 20 marca 2020 r., o godz. 18:00, w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie.Vera Kobylińska

 

Studia i dyplom na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Rysowniczka, malarka, rzeźbiarka, kostiumograf i scenograf. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach m.in. w Polsce, Francji, Danii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Kanadzie, a także w zbiorach Muzeum J. Piłsudskiego w Londynie, Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Orzejskiej, Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie. Autorka ponad 40 wystaw indywidualnych i zbiorowych prezentujących własną twórczość i dziadka Szymona Kobylińskiego.


Reklama

 

 

Z urodzenia warszawianka, z wyboru warmiaczka. Zajmuje się malarstwem i grafiką poświęconą głównie tematyce animalistycznej. Przedstawienia te bardziej traktuje jako możliwość wyrażenia ekspresji i poszukiwań malarskich, niż hiper-realistycznego odwzorowania natury.

 

Po wyprowadzce ze stolicy jej życie przepełnione jest obowiązkami dedykowanymi największym życiowym pasjom: czyli koniom i sztuce.

 

To z powodu koni i, żeby mieć możliwość codziennego z nimi kontaktu wyprowadza się na wieś, i zgodnie z realizowanymi marzeniami z okien pracowni ma widok na pastwiska.

Reklama

 

Jest czynnym uczestnikiem życia kulturalnego: jako samodzielny twórca, jako współtwórca akcji kulturalnych, wystaw, konkursów i warsztatów dla dzieci. Oprócz własnej pracy artystycznej zajmuję się też upamiętnianiem dorobku artystycznego słynnego dziadka, wybitnego satyryka i rysownika Szymona Kobylińskiego.

 Komentarze do artykułu

Zagrożenie

Zakaz zgromadzeń , człowiek , człowiekowi wirusem .

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01