Jeszcze tylko dziś (do 10 października) można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości. Imprezę zaplanowano na 20 października. Cieszy się ona od lat dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu. - Można rywalizować pieszo, na rolkach i „z kijkami” - zachęca do udziału Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie.
Jak można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości?
Zapisy przyjmowane są do 10 października i można to zrobić za pomocą strony internetowej www.superczas.pl. Dotyczy to zarówno biegu głównego, jak i zawodów towarzyszących. Jest to naprawdę prosta procedura.
Bieg główny to...
...rywalizacja najszybszych biegaczy. Wystartują o godz. 12. Do pokonania będą mieli dystans 5,2 km, czyli dokładnie jedno okrążenie wokół Jeziora Domowego Dużego. Mamy tu limit, bo maksymalnie w rywalizacji może wziąć udział 300 biegaczy.
A zawody towarzyszące?
Tradycyjnie o godz. 10 odbędzie się Mały Szczycieński Bieg Niepodległości. Jest to rywalizacja skierowana do dzieci ze szkół podstawowych. Podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. W każdej kategorii jest limit po 100 miejsc.
O godz. 11 ruszy wyścig rolkarzy (limit 30 osób). O godz. 11.15 wystartuje marsz na kijkach (limit 50 osób).
Można gdzieś uzyskać pomoc przy zapisach?
Tak, wszystkie niezbędne informacje można uzyskać pod numerami teflonów: 89 624-86-15 lub 515-138-527.
Są jakieś zmiany w tegorocznej edycji?
Najważniejsza zmiana dotyczy kategorii wiekowych. W tym roku są one podzielone co 10, a nie 15 lat. Do najlepszych trafią puchary, a nie tylko medale. Dotyczy to też zawodów towarzyszących. Wpisowe za bieg główny to 35 zł. W tym roku wprowadziliśmy też symboliczną, bo 5-złotową opłatę startową w pozostałej rywalizacji. Wynika ona z tego, że w latach ubiegłych rodzice zgłosili mnóstwo dzieci, a finalnie okazało się, że spora cześć z nich nie wzięła udziału. Był to kłopot, bo chętnych było bardzo dużo, ale mając pełne zgłoszenia musieliśmy im odmówić. Te symboliczne 5 zł ma dać nam gwarancję, że osoba, która się zapisze, weźmie udział w zawodach i unikniemy takich niezręcznych sytuacji. Pieniądze przeznaczamy na puchary i medale dla zawodników.
To prawda, tak słabej rady miejskiej od wielu kadencji nie było , aż przykro na to patrzeć czasem że łzami w oczach . Począwszy od przewodniczącego, przez przewodniczących po radnych nie ma społeczników ......
Autor: Joanna
2019-12-15 20:42:50
Kolejną porażka a właściwie porażka goni porażkę, burmistrz wizjoner jak i przewodniczący czyhający powinni ustąpić że stanowisk dla dobra miasta i mieszkańców. Projekt innopolice trafił do kosza, wypożyczenie lodowiska za niebotyczną sumę co dalej, zaciągnięcie ogromnego kredytu??????
Autor: Waldemar
2019-12-15 08:26:31
Szanowna Pani Leno, ma Pani całkowitą rację. Prostak ze mnie i cham pospolity a z inteligencją jak widać też różnie. Dlatego np. trudno mi na określenie ludzi (?) rozjeżdżających nasze leśne drogi znaleźć inne określenia. Przepraszam niniejszym wszyskich \"durniów\", \'troglodytów\" a przede wszystkim barany. Może lepiej byłoby \"ci wspaniali mężczyźni na ich szalejących maszynach\"? Kłaniam się uprzejmie.
Autor: wiesław mądrzejowski
2019-12-15 00:42:02
W Rybniku wieże ciśnień stoja i niszczeją. Szkoda, bo są obiektami z ciekawą historią i pod względem architektonicznym naprawdę interesujące : https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html
Autor: Bułczyn
2019-12-15 00:37:52
Czy burmistrz oddaje krew? Z tego co wiem to nie, nigdy podczas żadnej akcji go nie widziałem.... Nie ładnie jak naklejka się przykleja gdzie tylko może.
Autor: Waldemar
2019-12-14 17:45:58
Do tego naszego grajdoła nie chce się - nawet z tak szczytnych powodów - nikomu tzw. przyjeżdżać i wysyła ciągle Jaskulską. Niech się zajmie przecinaniem, pozowaniem itd., itp. Ale niech się nie wtrąca do rozmowy \'dorosłych\". Widać jak ją olewają koledzy z zarządu województwa. Taka paprotka i nic więcej.
Autor: Taki sobie czytelnik
2019-12-14 15:40:51
Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
Autor:
2019-12-14 00:18:25
Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
Autor: Wiesława Kowalewska
2019-12-14 00:02:53
Kocem od ciebie wsystko
Autor: Kacper Pietrzak
2019-12-13 16:11:50
Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
Autor: massakra
2019-12-13 14:15:17