Reklama


Reklama

Zapisz się na bieg po niepodległość wokół jeziora


Jeszcze tylko dziś (do 10 października) można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości. Imprezę zaplanowano na 20 października. Cieszy się ona od lat dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu. - Można rywalizować pieszo, na rolkach i „z kijkami” - zachęca do udziału Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie.Jak można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości?

 

Zapisy przyjmowane są do 10 października i można to zrobić za pomocą strony internetowej www.superczas.pl. Dotyczy to zarówno biegu głównego, jak i zawodów towarzyszących. Jest to naprawdę prosta procedura.

 

 

Bieg główny to...

 

...rywalizacja najszybszych biegaczy. Wystartują o godz. 12. Do pokonania będą mieli dystans 5,2 km, czyli dokładnie jedno okrążenie wokół Jeziora Domowego Dużego. Mamy tu limit, bo maksymalnie w rywalizacji może wziąć udział 300 biegaczy.

 

 

A zawody towarzyszące?


Reklama

 

Tradycyjnie o godz. 10 odbędzie się Mały Szczycieński Bieg Niepodległości. Jest to rywalizacja skierowana do dzieci ze szkół podstawowych. Podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. W każdej kategorii jest limit po 100 miejsc.

O godz. 11 ruszy wyścig rolkarzy (limit 30 osób). O godz. 11.15 wystartuje marsz na kijkach (limit 50 osób).

 

 

Można gdzieś uzyskać pomoc przy zapisach?

 

Tak, wszystkie niezbędne informacje można uzyskać pod numerami teflonów: 89 624-86-15 lub 515-138-527.

 

 

Są jakieś zmiany w tegorocznej edycji?

 

Reklama

Najważniejsza zmiana dotyczy kategorii wiekowych. W tym roku są one podzielone co 10, a nie 15 lat. Do najlepszych trafią puchary, a nie tylko medale. Dotyczy to też zawodów towarzyszących. Wpisowe za bieg główny to 35 zł. W tym roku wprowadziliśmy też symboliczną, bo 5-złotową opłatę startową w pozostałej rywalizacji. Wynika ona z tego, że w latach ubiegłych rodzice zgłosili mnóstwo dzieci, a finalnie okazało się, że spora cześć z nich nie wzięła udziału. Był to kłopot, bo chętnych było bardzo dużo, ale mając pełne zgłoszenia musieliśmy im odmówić. Te symboliczne 5 zł ma dać nam gwarancję, że osoba, która się zapisze, weźmie udział w zawodach i unikniemy takich niezręcznych sytuacji. Pieniądze przeznaczamy na puchary i medale dla zawodników.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04