Sobota, 4 Grudzień
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana -

Reklama


Reklama

Zapisz się na bieg po niepodległość wokół jeziora


Jeszcze tylko dziś (do 10 października) można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości. Imprezę zaplanowano na 20 października. Cieszy się ona od lat dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu. - Można rywalizować pieszo, na rolkach i „z kijkami” - zachęca do udziału Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie.Jak można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości?

 

Zapisy przyjmowane są do 10 października i można to zrobić za pomocą strony internetowej www.superczas.pl. Dotyczy to zarówno biegu głównego, jak i zawodów towarzyszących. Jest to naprawdę prosta procedura.

 

 

Bieg główny to...

 

...rywalizacja najszybszych biegaczy. Wystartują o godz. 12. Do pokonania będą mieli dystans 5,2 km, czyli dokładnie jedno okrążenie wokół Jeziora Domowego Dużego. Mamy tu limit, bo maksymalnie w rywalizacji może wziąć udział 300 biegaczy.

 

 

A zawody towarzyszące?


Reklama

 

Tradycyjnie o godz. 10 odbędzie się Mały Szczycieński Bieg Niepodległości. Jest to rywalizacja skierowana do dzieci ze szkół podstawowych. Podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. W każdej kategorii jest limit po 100 miejsc.

O godz. 11 ruszy wyścig rolkarzy (limit 30 osób). O godz. 11.15 wystartuje marsz na kijkach (limit 50 osób).

 

 

Można gdzieś uzyskać pomoc przy zapisach?

 

Tak, wszystkie niezbędne informacje można uzyskać pod numerami teflonów: 89 624-86-15 lub 515-138-527.

 

 

Są jakieś zmiany w tegorocznej edycji?

 

Reklama

Najważniejsza zmiana dotyczy kategorii wiekowych. W tym roku są one podzielone co 10, a nie 15 lat. Do najlepszych trafią puchary, a nie tylko medale. Dotyczy to też zawodów towarzyszących. Wpisowe za bieg główny to 35 zł. W tym roku wprowadziliśmy też symboliczną, bo 5-złotową opłatę startową w pozostałej rywalizacji. Wynika ona z tego, że w latach ubiegłych rodzice zgłosili mnóstwo dzieci, a finalnie okazało się, że spora cześć z nich nie wzięła udziału. Był to kłopot, bo chętnych było bardzo dużo, ale mając pełne zgłoszenia musieliśmy im odmówić. Te symboliczne 5 zł ma dać nam gwarancję, że osoba, która się zapisze, weźmie udział w zawodach i unikniemy takich niezręcznych sytuacji. Pieniądze przeznaczamy na puchary i medale dla zawodników.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama