Reklama


Reklama

Zapisz się na bieg po niepodległość wokół jeziora


Jeszcze tylko dziś (do 10 października) można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości. Imprezę zaplanowano na 20 października. Cieszy się ona od lat dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu. - Można rywalizować pieszo, na rolkach i „z kijkami” - zachęca do udziału Ewa Bogusz, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Szczytnie.Jak można zapisać się na Szczycieński Bieg Niepodległości?

 

Zapisy przyjmowane są do 10 października i można to zrobić za pomocą strony internetowej www.superczas.pl. Dotyczy to zarówno biegu głównego, jak i zawodów towarzyszących. Jest to naprawdę prosta procedura.

 

 

Bieg główny to...

 

...rywalizacja najszybszych biegaczy. Wystartują o godz. 12. Do pokonania będą mieli dystans 5,2 km, czyli dokładnie jedno okrążenie wokół Jeziora Domowego Dużego. Mamy tu limit, bo maksymalnie w rywalizacji może wziąć udział 300 biegaczy.

 

 

A zawody towarzyszące?


Reklama

 

Tradycyjnie o godz. 10 odbędzie się Mały Szczycieński Bieg Niepodległości. Jest to rywalizacja skierowana do dzieci ze szkół podstawowych. Podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. W każdej kategorii jest limit po 100 miejsc.

O godz. 11 ruszy wyścig rolkarzy (limit 30 osób). O godz. 11.15 wystartuje marsz na kijkach (limit 50 osób).

 

 

Można gdzieś uzyskać pomoc przy zapisach?

 

Tak, wszystkie niezbędne informacje można uzyskać pod numerami teflonów: 89 624-86-15 lub 515-138-527.

 

 

Są jakieś zmiany w tegorocznej edycji?

 

Reklama

Najważniejsza zmiana dotyczy kategorii wiekowych. W tym roku są one podzielone co 10, a nie 15 lat. Do najlepszych trafią puchary, a nie tylko medale. Dotyczy to też zawodów towarzyszących. Wpisowe za bieg główny to 35 zł. W tym roku wprowadziliśmy też symboliczną, bo 5-złotową opłatę startową w pozostałej rywalizacji. Wynika ona z tego, że w latach ubiegłych rodzice zgłosili mnóstwo dzieci, a finalnie okazało się, że spora cześć z nich nie wzięła udziału. Był to kłopot, bo chętnych było bardzo dużo, ale mając pełne zgłoszenia musieliśmy im odmówić. Te symboliczne 5 zł ma dać nam gwarancję, że osoba, która się zapisze, weźmie udział w zawodach i unikniemy takich niezręcznych sytuacji. Pieniądze przeznaczamy na puchary i medale dla zawodników.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03