Reklama


Reklama

Zaoszczędzili pół miliona, powstanie wodociąg w Linowie


Ku uciesze samorządów coś niezwykłego dzieje się na rynku budowlanym w naszym powiecie. Gmina Dźwierzuty na ostatnim przetargu, który dotyczył wyłonienia wykonawcy na budowę wodociągu w Linowie „zaoszczędziła” 500 tys. zł. - I nie jest to żart – mówi z uśmiechem Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Szacowaliśmy, że nasza inwestycja może kosztować około 786 tys. zł. Takie pieniądze zabezpieczyliśmy w budżecie.Do przetargu stanęło siedem firm. Najniższa oferta, którą przedstawiła firma z Kętrzyna opiewała „tylko” na 253 tys. zł.


Reklama

 

Reklama

- Dodam, że kwoty pozostałych firm były zbliżone – mówi Trusewicz – Bardzo cieszy nas taki obrót sprawy, bo będziemy mogli wykonać więcej inwestycji w naszej gminie niż zakładaliśmy.

 

W piątek, 21 sierpnia umowa z firmą została podpisana. Tydzień później przejęła ona plac budowy i rozpoczęła prace. Inwestycja podzielona jest na dwa etapy. W pierwszym ma powstać sieć wodociągowa o długości 423,5 metra, w drugim etapie - 787,5 metra. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad 2020 roku.Komentarze do artykułu

Andrzej

Przyjdzie prawdziwa zima i wszystkie przyłącza do domów zamarzną.

Wiesawa Kowalewska

Szanowna Redakcjo, proszę nie usuwać moich wpisów. Mój komentarz był zbyt merytoryczny względem adwersarza \"Dudkowej\"?!. Wulgaryzmów nie używam.

Wiesawa Kowalewska

Szanowna Pani \"dudkowa\" ,projekt budowy przedszkola stracił ważność przez niekompetencje urzędniczą. Gmina podrzuca Sołectwu jako projekt budowy świetlicy i potrąca z funduszu sołeckiego. Kwota jedynie projektu wynosi ponad 22 tys. zł plus koszty manipulacyjne typu pozwolenia na budowę, elektryka, plus koszt materiałów i budowy. Fundusz sołecki, to drobne remonty i życie kulturalne wsi, a nie inwestycje. Podrzucono nam kukułcze jajo i spłacamy z funduszu projekt, którego nie ma. Orzyny o świetlicy mogą zapomnieć, a wyłudzenie funduszu podlega pod paragraf. Projekt prostej, parterowej świetlicy, to koszt pięciokrotnie niższy. Poza tym brak Statutu sołeckiego - zebranie wiejskie jest organem uchwałodawczym, a nie wnioskodawczym. Gmina nie zdaje sprawozdań finansowych sołectwu (6 lat) , co powinno być wymogiem w statucie.

dudkowa

Pani Wiesławo - proszę oznajmić publicznie: czy może Pani powiedzieć coś pozytywnego o czymkolwiek lub kimkolwiek? Tryska Pani jadem na WSZYSTKO i na WSZYSTKICH!!!

Wiesawa Kowalewska

Mieszkańcy Orzyn jeszcze 20-lat będą czekać na świetlicę, albo i więcej. Projektem przedszkola mamią ciemnogród obietnicami..... za ciasto i kiełbaski na zebraniach, łatwo kupić i łatwo sprzedać.

PrawdziwyPatriota

rażąco niska cena? trzeba to zgłosić do NIK...

Daro

W Czajce też oszczędzali na rurach...

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-09-28 14:27:38

Bank Spółdzielczy w Szczytnie wspiera gospodarkę

  • Poniedziałek, 2020-09-21 21:08:52

Ponad pół wieku przyjaźni... lotników

  • Poniedziałek, 2020-09-14 14:01:24

Świętajno z nową Spółdzielczą

  • Poniedziałek, 2020-09-14 13:39:18

Umowa na wodociąg w Linowie podpisana

Reklama


Komentarze