Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Zamurowana ściana w piwnicy, a za nią nielegalna plantacja (zdjęcia, wideo)


Posterunek Policji w Wielbarku został oficjalnie otwarty dość niedawno, bo 25 lutego br. Był on od odpowiedzią na liczne sygnały płynące od zaniepokojonej lokalnej społeczności. Miał on przede wszystkim zapewnić mieszkańcom lepszy dostęp do funkcjonariuszy i znacznie podnieść poziom ich bezpieczeństwa. Jak się okazało, bardzo szybko spełnił swoją rolę. Szczycieńscy kryminalni w porozumieniu z wielbarskim funkcjonariuszami zlikwidowali domową plantację marihuany, która ukryta była w pomieszczeniach piwniczych jednego z domów jednorodzinnych położonych na terenie Wielbarka. W wyniku podjętych czynności zabezpieczyli 39 krzaków konopi innych niż włóknista oraz ponad 1 kg suszu roślinnego. Zatrzymali również 40-letniego „ogrodnika”.


 

W minioną środę policjanci w wyniku podjętych przez siebie działań w jednym z domów jednorodzinnych położonych na terenie Wielbarka ujawnili plantację marihuany. Świetna współpraca i wytężona praca operacyjna wielbarskich mundurowych przyniosła pierwsze, ale jakże ogromne efekty. Policjanci za zamurowaną w piwnicy ścianą odkryli trzy namioty służące do uprawy marihuany.

 

Każdy z nich posiadał specjalistyczne lampy z włącznikami czasowymi oraz zraszacze i wentylatory. W namiotach ujawniono 39 krzaków marihuany, 11 słoików z zawartością suszu roślinnego oraz 20 litrowe wiadro wypełnione po brzegi narkotykami. W pomieszczeniach piwnicznych zabezpieczono również elektryczne wagi, szklane fifki i mnóstwo woreczków strunowych.

 

To jednak nie koniec osiągniętych przez mundurowych wyników. Jeszcze tego samego dnia, w toku prowadzonych czynności operacyjno - rozpoznawczych, zatrzymali oni właściciela domowej plantacji. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec Wielbarka. Mężczyzna został już przesłuchany przez szczycieńskich dochodzeniowców.

 

Usłyszał on dwa zarzuty. Zarzut nielegalnej uprawy narkotyków oraz zarzut ich posiadania. Prokurator Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego, zastosował wobec 40-latka dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

 

Za popełnione przestępstwo, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie grozi teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Szczytno/ip

 

 

Reklama

ReklamaKomentarze do artykułu

Polak

Za konopie do 10 lat.za wypadek blizniakow w skutek ktorego jedno dziecko zmarlo , ten morderca ma dostac do 8 lat.gdzie tu logika? Kryjemy mordercow bardziej?

WSK

Do zgoda i bezpieczeństwo. Akurat będzie dokładnie odwrotnie.

Fryk

Dealerów w Wlb nie brakuje. Sama Policja jest w to zamieszana. Profit musi sie zgadzac. Jedna wielka patologia

zgoda i bezpieczeństwo

brawo, mieszkańcy wielbarka mogą teraz spać spokojnie

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze