Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Zamiana miejsc nic nie dała, bo obaj byli pijani


45- i 26-latek poruszali się fordem trasą Pasym – Grzegrzółki. Styl jazdy 45-latka od razu wzbudził podejrzenie w innym uczestniku ruchu drogowego. Mężczyzna zajechał kierowcy drogę, uniemożliwił mu dalsza jazdę i wezwał patrol policji. W chwili oczekiwania na szczycieńskich funkcjonariuszy 45-latek zamienił się z 26-latkiem miejscami. Na nic im się to zdało. Okazało się, że obaj panowie mają po 2 promile alkoholu w organizmie.Dodatkowo 26-latek, który chciał wziąć winę na siebie posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznym, a 45-latek nie posiadał w ogóle uprawnień. Do tego incydentu doszło w czwartek, 8 kwietnia parę minut po godzinie 20.

 

Skierowani na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, że 40-letni zgłaszający jadąc trasą Pasym – Grzegrzółki zauważył, że jadący przed nim kierowca pojazdu marki Ford, co jakiś czas zbacza z drogi. Mężczyzna mając podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy zatrzymał go i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Z relacji 40-latka wynikało, że w chwili zatrzymania za kierownicą Forda siedział 45-letni mieszkaniec gminy Pasym. Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy policjanci, okazało się, że mężczyźni zamienili się miejscami. W chwili podjęcia przez mundurowych interwencji za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Pasym, a na miejscu pasażera 45-latek.


Reklama

 

Funkcjonariusze przebadali obu mężczyzn na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, ze obaj panowie mieli po 2 promile w organizmie. W trakcie weryfikacji ich danych w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 26-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a 45-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

 

Z uwagi na to, iż 26 i 45-latek mieli odmienną wersję zdarzenia, co do okoliczności kierowania Fordem, od wersji naocznego świadka, zostali oni przewiezieni do szczycieńskiej komendy. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i odpowiedzą za popełnione przez siebie przewinienia zgodnie z ze stanem faktycznym.

Reklama

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Lepsze \"jaja\" w Pasymiu.

W dniu 03.04.2021 zagrodzona drogą pod blok mieszkalny uniemożliwiła dojazd karetki pogotowia ratunkowego do chorego , żeby udrożnić przejazd została wezwana straż pożarna OSP Pasym. Ciekawe czy ktoś poniósł konsekwencje za samowolne zagrodzenie drogi publicznej ?.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43