Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Zamiana miejsc nic nie dała, bo obaj byli pijani


45- i 26-latek poruszali się fordem trasą Pasym – Grzegrzółki. Styl jazdy 45-latka od razu wzbudził podejrzenie w innym uczestniku ruchu drogowego. Mężczyzna zajechał kierowcy drogę, uniemożliwił mu dalsza jazdę i wezwał patrol policji. W chwili oczekiwania na szczycieńskich funkcjonariuszy 45-latek zamienił się z 26-latkiem miejscami. Na nic im się to zdało. Okazało się, że obaj panowie mają po 2 promile alkoholu w organizmie.Dodatkowo 26-latek, który chciał wziąć winę na siebie posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznym, a 45-latek nie posiadał w ogóle uprawnień. Do tego incydentu doszło w czwartek, 8 kwietnia parę minut po godzinie 20.

 

Skierowani na miejsce zgłoszenia policjanci ustalili, że 40-letni zgłaszający jadąc trasą Pasym – Grzegrzółki zauważył, że jadący przed nim kierowca pojazdu marki Ford, co jakiś czas zbacza z drogi. Mężczyzna mając podejrzenie, że kierujący może być nietrzeźwy zatrzymał go i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Z relacji 40-latka wynikało, że w chwili zatrzymania za kierownicą Forda siedział 45-letni mieszkaniec gminy Pasym. Gdy na miejsce przyjechali szczycieńscy policjanci, okazało się, że mężczyźni zamienili się miejscami. W chwili podjęcia przez mundurowych interwencji za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec gminy Pasym, a na miejscu pasażera 45-latek.


Reklama

 

Funkcjonariusze przebadali obu mężczyzn na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, ze obaj panowie mieli po 2 promile w organizmie. W trakcie weryfikacji ich danych w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 26-latek posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a 45-latek w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

 

Z uwagi na to, iż 26 i 45-latek mieli odmienną wersję zdarzenia, co do okoliczności kierowania Fordem, od wersji naocznego świadka, zostali oni przewiezieni do szczycieńskiej komendy. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i odpowiedzą za popełnione przez siebie przewinienia zgodnie z ze stanem faktycznym.

Reklama

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Lepsze \"jaja\" w Pasymiu.

W dniu 03.04.2021 zagrodzona drogą pod blok mieszkalny uniemożliwiła dojazd karetki pogotowia ratunkowego do chorego , żeby udrożnić przejazd została wezwana straż pożarna OSP Pasym. Ciekawe czy ktoś poniósł konsekwencje za samowolne zagrodzenie drogi publicznej ?.

Napisz

Reklama


Komentarze