Reklama


Reklama

„Zamaskowana” radna powiatowa


W tragicznych okolicznościach dowiedziała się, że zostanie radną, w dość nietypowych składała ślubowanie – mowa o Kamili Świderskiej z Rum, która w Radzie Powiatu zastąpiła zmarłego Czesława Wierzuka.



Pani Kamila ślubowanie złożyła dokładnie we wtorek, 7 kwietnia. Od tego momentu jest pełnoprawną radną. Okoliczności były dość nietypowe, bo radni w sesji uczestniczyli w maseczkach ochronnych oraz rękawiczkach. Otrzymali je przed wejściem na salę obrad. Wcześniej musieli też zdezynfekować ręce. Był to widok iście kosmiczny. Dodatkowo zostali rozsadzeni co przepisowe dwa metry. Było ich też jedynie 12 z 19.

 

- Część radnych, którzy są w tak zwanej grupie ryzyka, było zwolnionych z tej sesji – tłumaczy Jarosław Matłach, starosta szczycieński.

 


Reklama

Kamila Świderska ma 26 lat. I jest to jej pierwsza przygoda z samorządem, choć wcześniej była sołtysem Rum. Zawodowo pani Kamila jest strażaczką pracującą w jednostce w Mrągowie.

Reklama

 

- Przyznam, że zaprzysiężenie wyobrażałam sobie nieco inaczej – mówi nowa radna. - Ale myślałam, że dojdzie do niego miesiąc, czy dwa wcześniej, a wówczas nikt nie brał pod uwagę okoliczności epidemiologicznych. Było kameralnie i sprawnie. Nie było czasu, abym wybrała nawet komisje, w których miałabym pracować. Przyjdzie na to czas, gdy wszystko wróci do normalności. Na pewno będę chciała więcej zrobić dla dwóch gmin Dźwierzuty i Pasym, bo w końcu stamtąd wyborcy mnie wybrali i oczekują takich działań.

 

Na sesji nie udało się wybrać nowego członka zarządu w miejsce Czesława Wierzuka.

 

- Te wybory są tajne, trzeba je przygotować, w czasie epidemii nie ma co ryzykować zdrowia, czy życia radnych, którzy musieliby wziąć w nich udział – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - To może poczekać.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-07-02 13:05:29

Powiatowa kasa dla jednostek OSP

  • Czwartek, 2019-10-24 09:47:28

Kradną tożsamość i wyłudzają pieniądze

  • Środa, 2019-10-09 12:53:55

Nowa radna chce być bardziej otwarta

  • Piątek, 2019-09-13 10:15:21

Powiatowa plażówka w Piecach

  • Poniedziałek, 2019-08-26 12:41:18

Radna Boczar chce kontroli mieszkańców

Reklama


Komentarze

  • „Droga śmierci” w likwidacji
    A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

    Tomasz Nieciak


    2020-09-19 06:50:40
  • Dawny GOK zamienia się w ruinę
    Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

    Dynd


    2020-09-18 23:09:14
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

    Jamka lech


    2020-09-18 21:14:35
  • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
    A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

    Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


    2020-09-18 20:04:50
  • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
    Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

    Obserwator


    2020-09-18 17:22:14
  • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
    Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

    Magda


    2020-09-18 12:48:55
  • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
    Trochę niefortunne to zdjęcie.

    Kowal


    2020-09-18 00:33:52
  • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
    Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

    Chomik


    2020-09-17 22:29:09
  • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
    Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

    Śmieszek


    2020-09-17 22:17:25
  • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
    Policja, policja i policja...

    Ja