Reklama


Reklama

Zakazu wojewody nie było? Dane się pojawią?


Jest reakcja rzecznika wojewody po publikacji „Tygodnika Szczytno” dotyczącej zakazu podawania informacji o stanie epidemiologicznym na terenach powiatów. W informacji przesłanej do naszej redakcji rzecznik twierdzi, że wojewoda takiego zakazu... nie wydał.

 Oto pełna treść komunikatu:

 

„Szanowni Państwo!

Informuję, iż na dzisiejszym spotkaniu Wojewody Warmińsko-Mazurskiego ze starostami nie było żadnego polecenia Wojewody odnośnie zakazu podawania informacji o stanie epidemiologicznym.

Informacje dotyczące sytuacji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego podawane są i będą na bieżąco w porozumieniu z Wojewódzkim Inspektorem Sanitarno-Epidemiologicznym i powiatowymi stacjami sanitarno-epidemiologicznymi na Facebooku i Twitterze Urzędu Wojewódzkiego.


Reklama

Z wyrazami szacunku,


 

Krzysztof Guzek, Rzecznik Prasowy Wojewody Warmińsko-Mazurskiego”.


 

Czekamy zatem teraz na ruch starosty szczycieńskiego, który do wczoraj publikował dane dotyczące sytuacji w naszym powiecie. W niektórych innych powiatach takie informacje też się pojawiły. Tego domagają się mieszkańcy. Widać to chociażby w komentarzach pod artykułem umieszczonym w serwisie internetowym „Tygodnika Szczytno”.

Reklama


 


 Komentarze do artykułu

Re dr

\"OSP Chorzele jest jednostką prężnie działającą i doskonale zorganizowaną. Trudno się dziwić, że tamtejsi strażacy byli szczególnie zmartwieni zaistniałą sytuacją. – Nie mamy wytycznych, nie ma środków ochrony. Ogólnie – niewiedza totalna. Ale cóż, może przyjdzie czas i się dowiemy. Nie dziś, to za miesiąc – napisali 12 marca na swoim facebookowym profilu druhowie z KRSG OSP Chorzele. Na szczęście już nazajutrz – 13 marca – do przasnyskiej komendy wpłynęły wytyczne z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Z kolei dodatkowe środki ochrony indywidualnej są w drodze i lada dzień dotrą do PSP. – Jeśli chodzi o środki ochrony indywidualnej, stan naszych zapasów jest uzupełniany na bieżąco. Do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej zawnioskowaliśmy już o dodatkowe dostawy. Myślę, że najpóźniej w ciągu kilku dni je dostaniemy. Wczoraj odbyło się spotkanie z powiatowym komendantem Państwowej Staży Pożarnej w Przasnyszu m.in. na temat, w jaki sposób strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, będących w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, mają działać i jak się zabezpieczać. Państwowa Straż Pożarna posiada na swoim wyposażeniu zarówno środki do dezynfekcji, maseczki, jak i ubrania ochronne. Na chwilę obecną – dopóki nic się nie dzieje – są to ilości wystarczające. Jeśli będą potrzebne dodatkowe środki, musimy być na to przygotowani, dlatego zawnioskowaliśmy o dostawy i one niebawem do nas trafią. Wczoraj o godzinie 16.00 przyszły wytyczne od Komendanta Głównego PSP, dotyczące wskazań dla jednostek OSP KSRG, działających przy zdarzeniach medycznych i osobach podejrzanych o zakażenie bądź przebywających w kwarantannie. To nie jest nic nietypowego, ponieważ procedury, dotyczące działań medycznych, zostały dawno opracowane. Jeżeli nie będziemy mieli na bieżącym wyposażeniu środków ochrony indywidualnej, po prostu nie będziemy uczestniczyć przy zdarzeniach z usuwaniem skutków tego wirusa. Uważam, że w tej chwili Państwowa Straż Pożarna jest przygotowana do walki z wypadkami, związanymi z koronawirusem – powiedział naszej redakcji mł. kpt. Piotr Kuligowski rzecznik prasowy PSP w Przasnyszu. M. Jabłońska\" http://www.infoprzasnysz.com/nie-wszyscy-mieli-jasne-wytyczne-i-materialy-ochronne-druhowie-osp-czekali-do-wczoraj/

dr

Jak finansowanie OSP wygląda w praktyce? Kiedy w imieniu strażaków z okolic Olsztyna lokalny urząd gminy zapytał pisemnie wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, czy strażacy dostaną środki ochronne przed wirusem, w odpowiedzi otrzymał „prośbę o ograniczenie zapytań oraz pism kierowanych do urzędu, a dotyczących coronowirusa COVID-19” wraz z nic nie mówiącą informacją o „potrzebie współpracy między poszczególnymi instytucjami”. – To wskazuje na spore braki w procedurze zarządzania kryzysowego – komentuje taką postawę były wiceszef Straży Pożarnej nadbryg. prof. Ryszard Grosset. – Obowiązuje ustawa o zarządzaniu kryzysowym, więc wojewoda powinien pamiętać o swoich obowiązkach. Nikt mu przecież nie broni wystąpić do Agencji Rezerw Materiałowych o środki ochrony.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zal was sciska ? Sami nie nosicie maseczek ale komentowac to pierwsi . ludzie jestescie zalosni

  Uczestnik


  2020-08-04 18:01:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Jak jeść popcorn i pić kawę w maseczce?

  Ale ale


  2020-08-04 14:24:23
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

  do szary obywatel


  2020-08-04 13:07:07
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

  szary obywatel


  2020-08-04 12:11:21
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

  Anna


  2020-08-04 10:56:40
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

  mAREK


  2020-08-04 09:49:11
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

  KORONA


  2020-08-04 09:26:10
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Zabawa fajnie a gdzie maseczki


  2020-08-04 06:17:54
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

  ika


  2020-08-03 22:22:08
 • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
  Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

  wdzięczny raz jeszcze


  2020-08-03 17:08:35