Reklama


Reklama

Zachwycał się jeziorem i... kradł wędki


Podziwiałem wody i jeziora, i jakoś tak... te wędki trafiły do mnie – tak tłumaczyć miał się policjantom 25-letni mieszkaniec gminy Pasym, który podejrzany jest o kradzież 5 wędek. Policjanci skradziony sprzęt odnaleźli w budynku przez niego zajmowanym.Na początku lipca szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni przez turystę wypoczywającego na terenie gminy Pasym, że pozostawione przez niego na pomoście wędki ktoś ukradł.

Jak określił zgłaszający, pomost znajdował się w obrębie posesji na jakiej wypoczywał wraz z rodziną. Pomyślał więc, że jeżeli zostawi wędki wieczorem to będą w tym samym miejscu również rano.

 

Niestety turysta pomylił się. Wartość utraconego wycenił na 850 złotych. Trzy wędki należały do niego a dwie do jego ojca.

 

Szczycieńscy policjanci kryminalni, którzy zajęli się sprawą ustalili, że w czasie gdy doszło do kradzieży, w okolicy domku letniskowego widziano konkretny pojazd o konkretnych numerach rejestracyjnych.


Reklama

 

Tym sposobem śledczy dotarli do osoby poruszającej się tym autem. Idąc po nitce do kłębka sprawdzili gdzie ta osoba mieszka.

 

Kryminalni dokonali przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez „kierowcę” . I co w nich znaleźli? Pięć skradzionych wędek.

 

Funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Pasym, który już usłyszał zarzut kradzieży sprzętu wartego 850 złotych.

 

25-latek przyznał się do zarzucanego mu czyny i wyjaśnił, że w tamtym konkretnym dniu podczas gdy podziwiał uroki jeziora Kalwa, zauważył leżące na pomoście wędki i … jakoś tak trafiły do niego.

Reklama

 

Teraz odzyskane wędki trafią do prawowitych właścicieli, natomiast 25-latek trafi przed oblicze sądu.

 

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. Fot. policja.plKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Europejski sukces Stashki (video)
  Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

  cichy fan


  2020-08-14 09:19:56
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

  Akrobatyczny Mateusz


  2020-08-14 08:12:45
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

  Kasia


  2020-08-14 07:38:00
 • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
  Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

  Ewe


  2020-08-14 05:55:01
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43