Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Zabytkowa kamienica bez dachu, ruszyły remonty


W ubiegłym tygodniu ruszyła rewitalizacja zabytkowych kamienic w Wielbarku. W środę, 17 marca z kamienicy nr 17 przy ulicy Jagiełły zdjęty był już dach. Prace wyglądają imponująco. W kamienicach o numerach 13 i 15 roboty trwają na razie wewnątrz budynków.Mimo że kamienice są w większości przypadków prywatnymi obiektami, to samorządowcy z Wielbarka znaleźli ponad milion złotych na ich rewitalizację. Na razie prace dotyczą zabytków o numerach 13, 15 i 17 przy ulicy Jagiełły.


Reklama

 

- Ale w przygotowaniu jest już kolejny projekt dotyczący innych naszych zabytkowych obiektów – uprzedza fakty Grzegorz Zapadka, burmistrz Wielbarka. - Myślę, że takie podejście do sprawy bardzo uatrakcyjni nasze miasto i gminę, bo mamy przepiękne zabytki, którym jednak czas odebrał blask.

 

Remonty wykonują firmy z Chorzel i Przasnysza. - Sąsiedztwo z Mazowszem sprawia, że mamy do dyspozycji większy wachlarz firm, co przekłada się na niższe koszty naszych inwestycji – mówi burmistrz Zapadka. - To mnie akurat cieszy.

Reklama

 

W trzech kamienicach odnowiona zostanie elewacja oraz dachy. Przywrócone i odtworzone zostaną zabytkowe gzymsy i inne elementy. - Materiał poglądowy mamy na ikonach, czy starych fotografiach, kłopot był jednak z kolorem, bo jednak większość zdjęć, czy rycin była czarno-biała, dlatego zaangażowaliśmy w odtworzenie kolorystyki specjalistyczną firmę – wyjaśnia burmistrz Zapadka. - Jestem pewien, że po zakończeniu prac wszystkie kamienice będą wyglądały rewelacyjnie.

 

Remonty mają zakończyć się na przełomie października i listopada.

 Komentarze do artykułu

Dany

Dobrze że coś się dzieje z tymi strasznymi budynkami ale na te dziurawe skrzyrzowanie gdzie koła można urwać to już nie ma

Napisz

Reklama


Komentarze