Reklama


Reklama

Zabił tysiące pszczół


112 kilogramów pszczół zostało otrutych w pasiece pod Rańskiem. Kilogram to kilka tysięcy tych niezwykle pożytecznych owadów. Pszczelarze są w szoku i nie kryją oburzenia. Policja już zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie owadów. Prawdopodobnie wpuścił on do uli nabłyszczacz do kokpitu samochodowego.



Właściciel pasieki, która znajdowała się na łące pod Rańskiem najpierw zauważył pozaklejane otwory wejściowe do uli. Szybko zorientował się, że coś jest nie tak. Gdy otworzył ule zobaczył, że pszczoły są martwe. Zawiadomił policję. Zginęło aż 16 pszczelich rodzin. Martwe pszczoły ważyły aż... 112 kilogramów.


Reklama

 

- Na jeden kilogram składa się kilka tysięcy pszczół – mówi Mateusz Kobus, pszczelarz ze Szczytna. - Jestem w szoku, że ktoś mógł dopuścić się takiej straszliwej rzeczy. Pszczoły to niezwykle pożyteczne owady, które odpowiadają za wiele ważnych procesów w środowisku. Ważnych również dla zdrowia i życia ludzi. Nie rozumiem takiej bezmyślności.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawca wpuścił do uli nabłyszczacz do konserwacji i czyszczenia kokpitu samochodowego. Podejrzenie padło na 45-letniego sąsiada pszczelarza, z którym od dłuższego czasu ma on prywatny konflikt.

Reklama

 

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty.

 

- Usłyszał zarzut zniszczenia 16 rodzin pszczelich poprzez wprowadzenie przez wylotki środka do nabłyszczania kokpitu samochodowego, bo jak sam oświadczył, „chciał, aby pszczoły wyleciały ze swoich domków” – mówi sierżant Izabela Cyganiku ze szczycieńskiej policji. - Właściciel pasieki wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 12 800 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym art. 288§1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

Do incydentu miało dojść w nocy z 8 na 9 lipca.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Cmentarz z kolumbarium powstanie w Szczytnie
    A żwir na wyrównanie tych nierówności będzie woził Pan Kiersikowski - starem.

    biegacz


    2021-01-19 16:58:47
  • Konto w Banku Spółdzielczym dobre nie tylko na start
    Tylko nie bardzo działa tajemnica...

    biegacz


    2021-01-19 16:46:02
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    do X-Men - po zastrzyku, olśni ją jeszcze bardziej XD .. \"41-letni pracownik służby zdrowia w Portugalii umiera 2 dni po zaszczepieniu, ojciec \'chce odpowiedzi\" https://tiny.pl/r53p7 \"Setki Izraelczyków zostaje zarażonych Covid-19 po otrzymaniu szczepionki Pfizer \" https://tiny.pl/r53pr \"Małżonka \'idealnie zdrowego\' lekarza z Miami, 56, który zmarł z powodu choroby krwi 16 dni po szczepionce Pfizer Covid-19 jest pewna, że wywołała ją szczepionka\" https://tiny.pl/r53pw \"75-letni Izraelczyk umiera 2 godziny po przyjęciu szczepionki Covid-19.\" https://tiny.pl/r53pd


    2021-01-19 10:34:20
  • Restauracja kamienic za ponad milion
    Pozazdrościć gospodarza. Niestety w Szczytnie tylko stanowiska wędkarskie nad Małym Domowym i ruiny zamku. Ulica 1-go Maja- slumsy, wygódki na korytarzu dla całego piętra wspólne. Wszyscy tylko rozkładają ręce- \" sie nie da\". Teraz będzie jeszcze - to przez covid.

    dr


    2021-01-19 07:51:46
  • Restauracja kamienic za ponad milion
    Bardzo interesujący artykuł w którym wypowiedział się burmistrz Wielbarka na temat renowacji zabytków hm ciekawe to jest mam tylko nadzieję że te podniesienie podatków i opłat za odpady komunalne z innych rodzin nie są właśnie uwzględnione w tym przypadku bo jeśli my mieszkańcy innych ulic mamy dokładać się do reszty odnowy tego budynku to pan Burmistrz kpi sobie i niech da mi na piśmie że się mylę co do tego jeżeli dobrze myślę i z nas będą ściągane pieniądze do odnowy to jest wyłudzenie i obciążenie kosztami innych mieszkańców miasta.A jeżeli ma tak być to może zamiast premi i trzynastek wyjazdów na wczasy dla swoich pracowników z urzędu miasta przeznaczyć na renowację tak było by sprawiedliwie.

    Mała


    2021-01-19 05:55:34
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    Moja kochana szwagierka też była zagorzałą przeciwniczką szczepienia. Nic i nikt nie był w stanie jej przekonać. Myślała, że jest młoda i silna. Aż ją covid sponiewierał i nagle ją olśniło.

    X-Men


    2021-01-19 00:26:35
  • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
    To ja chcę jeszcze bronchoskop! Po rtg, rm i ct - to podobno ostatnia deska diagnozy co się dzieje w płucach. Jak ktoś już miał gastroskopię, kolonoskopię - to i bronchoskopia mu nie będzie straszna. No to co chłopaki?! Zawalczycie o to?

    Pacjent


    2021-01-18 17:26:28
  • Tomograf dotarł do szpitala, pomoże ratować życie chorych na covid19 (zdjęcia)
    Wczesna diagnostyka CT pozwala na odpowiednią kwalifikację i rozpoczęcie tlenoterapii przed wystąpieniem zbyt zaawansowanych zmian w układzie oddechowym. W tym sensie tomografia ratuje życie. Nie czytajcie wpisów płaskoziemców.

    Dr


    2021-01-17 06:10:03
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    do Mirek...racja. Ciekawi mnie, jak tam nasza Pani Dyrektor czuje się w roli króliczka doświadczalnego :D właściwe to ciekawi mnie, czy Ona jeszcze coś czuje ... sporo osób, w tym lekarze, wymiękło po pierwszym zastrzyku i z niewyjaśnionych przyczyn zmarło [*] oczywiście nikt nie posądza o to,\"szczepionki\" Pfizera... przecież ona jest bezpieczna.

    kroll


    2021-01-16 21:07:28
  • Ratownicy przyjęli szczepionkę i... zachorowali na covid19
    do OloBolO - dokładnie tak i dlatego, że amantadyna zawsze była i nadal jest niezwykle skuteczna w leczeniu grypy typu A, (która obecnie nazywa się Covid) nasz wspaniały rząd postanowił ograniczyć jej sprzedaż, wprowadzając reglamentację :) tu nie chodzi o to, żebyśmy byli zdrowi, tylko żebyśmy pozwolili się wyszczepić.

    Patek


    2021-01-16 20:52:39