Reklama


Reklama

Zabił tysiące pszczół


112 kilogramów pszczół zostało otrutych w pasiece pod Rańskiem. Kilogram to kilka tysięcy tych niezwykle pożytecznych owadów. Pszczelarze są w szoku i nie kryją oburzenia. Policja już zatrzymała 45-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabicie owadów. Prawdopodobnie wpuścił on do uli nabłyszczacz do kokpitu samochodowego.Właściciel pasieki, która znajdowała się na łące pod Rańskiem najpierw zauważył pozaklejane otwory wejściowe do uli. Szybko zorientował się, że coś jest nie tak. Gdy otworzył ule zobaczył, że pszczoły są martwe. Zawiadomił policję. Zginęło aż 16 pszczelich rodzin. Martwe pszczoły ważyły aż... 112 kilogramów.


Reklama

 

- Na jeden kilogram składa się kilka tysięcy pszczół – mówi Mateusz Kobus, pszczelarz ze Szczytna. - Jestem w szoku, że ktoś mógł dopuścić się takiej straszliwej rzeczy. Pszczoły to niezwykle pożyteczne owady, które odpowiadają za wiele ważnych procesów w środowisku. Ważnych również dla zdrowia i życia ludzi. Nie rozumiem takiej bezmyślności.

 

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawca wpuścił do uli nabłyszczacz do konserwacji i czyszczenia kokpitu samochodowego. Podejrzenie padło na 45-letniego sąsiada pszczelarza, z którym od dłuższego czasu ma on prywatny konflikt.

Reklama

 

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Dźwierzuty.

 

- Usłyszał zarzut zniszczenia 16 rodzin pszczelich poprzez wprowadzenie przez wylotki środka do nabłyszczania kokpitu samochodowego, bo jak sam oświadczył, „chciał, aby pszczoły wyleciały ze swoich domków” – mówi sierżant Izabela Cyganiku ze szczycieńskiej policji. - Właściciel pasieki wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 12 800 złotych. Zgodnie z kodeksem karnym art. 288§1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

Do incydentu miało dojść w nocy z 8 na 9 lipca.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04