Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Zabierz CZUJKĘ na wczasy. Spraw by to nie były Twoje OSTATNIE wakacje


Strażacy ze Szczytna od lat starają się edukować mieszkańców i turystów w naszym powiecie. Tym razem zwrócili uwagę na potrzebę posiadania w domkach letniskowych czujek dymu oraz tlenku węgla. Dlaczego to takie istotne? Na te pytanie odpowiada starszy kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie.

 Skąd pomysł na zorganizowanie w naszym powiecie akcji ,,Zabierz CZUJKĘ na wczasy. Spraw by to nie były Twoje OSTATNIE wakacje”?

 

Składa się na to wiele czynników, ale ten najważniejszy to bezpieczeństwo. W naszym powiecie ruch turystyczny w wakacje bardzo się nasila. W domkach rekreacyjnych wypoczywa bardzo dużo osób. Relaks stanowi priorytet, czujność spada. Bywa to bardzo groźne. Akcja ma przypomnieć, że i na wakacjach może dojść do tragedii.

 

Dlaczego akurat czujka dymu, tlenku węgla jest tak ważna?

 

Nawet w letnie miesiące bywa, że pogoda nas nie rozpieszcza. I najnormalniej w świecie musimy się dogrzewać, czy to kominkiem, czy piecykiem elektrycznym. Może też dojść do powstania pożary przez zwykłe zwarcie w instalacji elektrycznej. A to, w połączeniu z naszą mniejszą czujnością, może być naprawdę niebezpieczne. Czujka dymu będzie nas pilnowała i w razie zagrożenia skutecznie zaalarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Z doświadczenia wiemy, że niewiele domków rekreacyjnych jest wyposażonych w to urządzenie. A szkoda, bo naprawdę może ono uratować życie. Dlatego apelujemy do właścicieli domów, ale też turystów o zakup takich czujek, bądź przed wakacyjnym wyjazdem dopytanie, czy w domu, pensjonacie takie urządzenia są i, czy działają. To naprawdę niewielki koszt od 80 do 150 zł, ale za to gwarancja naszego bezpieczeństwa.


Reklama

Reklama

 

Czy wasze działania to efekt tragicznego wypadku w Pasymiu, gdzie w domu letniskowym spaliło się małżeństwo?

 

To rzeczywiście była ogromna tragedia, ale nasze działania prewencyjne rozpoczęliśmy już wcześniej. Zdarzenie w Pasymiu to przestroga i dla nas, ale przede wszystkim powinna być ostrzeżeniem dla właścicieli domków oraz turystów, którzy wypoczywają na naszym ternie. Apelujemy: ,,Zabierz CZUJKĘ na wczasy. Spraw by to nie były Twoje OSTATNIE wakacje”.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama