Reklama


Reklama

„Zabawa” młodzieży skończyła się w policyjnej celi


Dwóch młodych mieszkańców Szczytna usłyszało zarzuty kradzieży dwóch pojazdów. 18-latek i jego o rok starszy kolega weszli na teren posesji należącej do firmy zajmującej się naprawą i kasacją pojazdów, po czym wyjechali z niej... skodą i passatem.W środę, 26 sierpnia nad ranem oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie, dotyczące kradzieży dwóch samochodów z jednego z parkingów należnych do firmy zajmującej się naprawą i kasacją pojazdów.


Reklama

 

 

- Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 sierpnia – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kryminalni w toku prowadzonych czynności zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował, jak około godziny 4:00, trzech młodych, zamaskowanych mężczyzn kręci się po ternie przedsiębiorstwa i łapie za klamki zaparkowanych tam pojazdów. Otwierają drzwi VW Passata i Skody Fabii, po czym pojazdy te wyjeżdżają z posesji.

 

Podczas gdy szczycieńscy śledczy przyjmowali od pokrzywdzonej przestępstwem kobiety zawiadomienie, kryminalni już prowadzili swoje czynności. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali trzech młodych mężczyzn w wieku 18, 19 i 21-lat.

Reklama

 

 

- Dwóch z nich w trakcie przesłuchania przyznało się do postawionych im zarzutów kradzieży – mówi sierżant Cyganiuk. - Natomiast 21-latek, chociaż nie miał nic wspólnego bezpośrednio z tym zdarzeniem, to wpadł, gdyż posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

 

 

Szczycieńscy policjanci odzyskali passata i skodę. Pojazdy zwrócono właścicielom.

 

 

18-latek i jego o rok starszy kolega za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Zgodnie z Kodeksem Karnym art., 278 §1 Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

Natomiast 21-latek odpowie karnie za posiadanie środków odurzających. Podstawą odpowiedzialności karnej za ten czyn będzie art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.Komentarze do artykułu

Stefan

A nie jest to kradzież z włamaniem?Przypadkiem.

dawid

Na ogladali sie blok ekipy debile i postanowili zrobic to samo co Walu ze spejsonem :D :P , co sie teraz w tym swiecie dzieje same dzbany...

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze