Reklama


Reklama

Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką


30-letni mieszkaniec Szczytna z nożem i metalową pałką rzucił się na interweniujących policjantów. Do zdarzenia doszło na ulicy Nauczycielskiej. Kolegom policjantom pomógł, będący już po służbie, sierż. szt. Krzysztof Kurman. To on ogłuszył napastnika, którego potem obezwładniono i zatrzymano.

 We wtorek, 21 stycznia br. około godziny 17:00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie od 30-letniego mężczyzny, który oświadczył, że potrzebuje pomocy. Z uwagi na utrudniony kontakt ze zgłaszającym na miejsce od razu został skierowany patrol interwencyjny. Przybyli na miejsce policjanci zastali go siedzącego na krawężniku przed blokiem.


Reklama

 

 

- Gdy wysiedli z radiowozu, aby ustalić jaki był powód zgłoszenia, 30-latek bez chwili namysłu ruszył w ich kierunku – relacjonuje Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Napastnik wymachiwał nożem i metalową pałką krzycząc, że ich zabije. W pewnym momencie 30-latek na widok nadjeżdżającego drugiego radiowozu zaczął uciekać w kierunku bloków. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Biegnącego z niebezpiecznymi przedmiotami w ręku mężczyznę zauważył przejeżdżający, będący po służbie, sierż. szt. Krzysztof Kurman. Funkcjonariusz bez chwili namysłu zatrzymał się, wyskoczył z samochodu i pobiegł za nim. 

 

 

Sierż. szt. Krzysztof Kurman zaszedł napastnika od tyłu i go ogłuszył. Gdy ten stracił równowagę policjanci go obezwładnili.

 

Reklama

 

- W trakcie zatrzymania napastnik ranił w rękę jednego ze szczycieńskich funkcjonariuszy – mówi Izabela Cyganiuk.

 

30-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi. W trakcie interwencji był nietrzeźwy. Wczoraj usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Okazało się także, był poszukiwany przez sąd, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przewinienia. 30-latek to mieszkaniec Szczytna.

 

 

Sierż. szt. Krzysztof Kurman,

 

na co dzień pełni służbę w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Jak sam powiedział cyt. „nie czuje się bohaterem, nie mógł postąpić inaczej”.

 

 

Funkcjonariusz znalazł się we właściwym miejscu i czasie, wiedział co robić i zrobił to tak, jak należy. Dzięki jego sprawnej reakcji prawdopodobnie, nie doszło do tragedii. Jego godna naśladowania postawa potwierdza tezę, że „policjantem się jest, a nie bywa”.

 

KPP Szczytno/ip

 

Fot. KPP SzczytnoKomentarze do artykułu

atom

Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

  Katarzyna Sławińska


  2020-09-23 01:35:43
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

  HANS


  2020-09-22 22:46:12
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

  Mirosława Lipka


  2020-09-22 21:48:12
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

  ika


  2020-09-22 20:23:04
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Dajcie zyc chlopakowi a niech sobie pali....

  Kajo


  2020-09-22 20:10:49
 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24