Środa, 29 Styczeń, Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Z zastępcy na naczelnika oświaty


Jacek Walaszczyk został nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miejskiego w Szczytnie. Zastąpił na tym stanowisku Roberta Dobrońskiego.Walaszczyk ma 48 lat. Z Urzędem Miejskim w Szczytnie związany jest od 21 lat. Zatrudniał go jeszcze nieżyjący już burmistrz Andrzej Kijewski. Przez rok Jacek Walaszczyk pracował w wydziale gospodarki miejskiej. Potem przeniósł się do wydziału edukacji. Od 2014 roku był nawet zastępcą naczelnika, czyli Roberta Dobrońskiego.

 

- Decyzja o przyjęciu propozycji burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego wcale nie była taka łatwa – mówi nowy naczelnik. - I to z kilku powodów. Trudno jest zastąpić na tym stanowisku osobę z tak wielkim doświadczeniem, jakie posiada pan Robert Dobroński. Po drugie ja do tej pory zajmowałem się głównie sprawami oświaty, a zakres działania wydziału jest znacznie większy. W trakcie są nowe wzywania, takie jak na przykład utworzenie nowej szkoły sportowej. Nie bez znaczenia jest też to, że teraz pan Robert Dobroński będzie moim podwładnym, a do tej pory było odwrotnie. Ale takie jest życie. Jesteśmy dojrzałymi ludźmi. Każdy z nas musi dalej wykonywać merytorycznie nałożone na nas zadania.


Reklama

Reklama

blockquote>

 

Przypomnijmy, że Robert Dobroński przestał być naczelnikiem po tak zwanej aferze z seks-ankietą w szczycieńskich szkołach. Wystąpił z pismem do burmistrza o przesunięcie go z funkcji naczelnika na inspektora w wydziale oświaty.Komentarze do artykułu

Krajan

Czy ten pan nie odpowiadał czasami za sprawy oświaty w Wydziale?

alibaba

\"Chory układ\" - jeżeli były naczelnik będzie podwładnym nowego naczelnika tzn. nic się nie zmieni, wszystko pozostaje po staremu. Szkoda, bo była szansa, że poprawi się \"klimat\" w urzędzie.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2017-09-21 13:01:08

Pasym już bez zastępcy

Reklama


Komentarze

 • Trafienie „drogówki” w Gromie
  Tam chyba niejeden bez uprawnień jeździ u was , jechałem za ciągnikiem rolniczym wiózł obornik w łyżce ani się obejrzał skręcił w lewo od razu , mimo że ja już wcześniej sygnalizowałem kierunkowskazem wyprzedzanie go.
  Autor: Ilona
  2020-01-28 16:13:59
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  nie wiem czy gmina świętajno utrzyma wysoki poziom imprez kulturalnych po zwolnieniu p. Małgorzaty... może być kiepsko.
  Autor: gość
  2020-01-28 13:23:33
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Druga praca bez wygranego konkursu..... Jak ta Pani to robi a raczej ciekawe czym... Bo raczej nie spojrzeniem.... Hahaha
  Autor: Rychu
  2020-01-28 12:20:14
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Gmina Świętajno uwolnił się od zgnilizny i smrodu... Szkoda tylko, że w Szczytnie będzie teraz śmierdziało. Współczuję tylko współpracownikom Pani Walas
  Autor: Radosny
  2020-01-28 12:17:22
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  To jest właśnie polskie piekiełko. Nie znam pani Walas, ale życzę powodzenia.
  Autor: X-Men
  2020-01-28 11:24:14
 • Kraksa pod Wielbarkiem, ranny 29-letni kierowca (zdjęcia)
  Zakaz dla rowerzystów poruszania sie drogami krajowymi tak jak jest na autostradach i na eskach. Ciągle przez z nich są wypadki potem szukaj wiatru w polu.
  Autor: Albert
  2020-01-28 10:13:13
 • Duże zainteresowanie sportowa edukacją
  Afanasiew co to kurła za nazwisko jakby jakiegoś Polaka nie można było wybrać
  Autor: Janusz
  2020-01-28 10:02:27
 • GieKSa Cup 2020 – gospodarze wyjątkowo gościnni (zdjęcia)
  Wczoraj napisalam krytyczny,ale prawdziwy komentarz pod artykułrm dyrektor Walas. Wstyd redakcjo Tygodnika Szczytno, że ustawiliście moderacje i krytyczne komenarze się nie ukazuja.ile wam za to zapłaciła p. Walas?
  Autor: Basia
  2020-01-28 08:52:19
 • Szkoła sportowa w Szczytnie ma sprzymierzeńców
  Bo bo
  Autor: To nie ci ludzie mają się zająć sportem w Szczytnie, tylko ktoś z zewnątrz trener z licencją.
  2020-01-27 22:30:51
 • Walas zajmie się kulturą w gminie Szczytno
  Ludzie co ma Pabich do pracy wykonywanej przez M.Walas. Jary jak ktoś pojęcia nie ma o pracy więc głosu niech nie zabiera. Chyba jesteś z grona wazeliniarzy i żal ściska że na tych fotografiach Ciebie nie ma.Ale na fotkę też trzeba zapracować. Pozdrawiam
  Autor: Marlena
  2020-01-27 22:18:55

Reklama