Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

Z siekierą rzucił się na sklep jubilerski, czyli włamanie po szczycieńsku


24-latek ze Szczytna w jednym ze sklepów jubilerskich położonych na terenie miasta upatrzył sobie srebrny łańcuszek. Był ona nim na tyle zainteresowany, że niespełna 4 dni przed popełnieniem przestępstwem z ogromnym zaangażowaniem przymierzał go u złotnika. Chęć posiadania pancerki była na tyle duża, że w nocy z 11/12 lipca 24-latek wyszedł z domu, a następnie przy użyciu siekiery wybił witrynę sklepową i ukradł nie jeden, a dwa męskie łańcuszki.Mężczyzna miał pecha, bo sklepowy monitoring okazał się lepszy niż sprawca myślał. Pomimo tego, iż 24-latek w chwili zdarzenia był zakapturzony to i ta kryminalni zaczęli „deptać mu po piętach”. W efekcie zatrzymali 24-latka, zabezpieczyli siekierę służący do popełnienia przestępstwa i odzyskali skradzione mienie.

 

 

- 12 lipca br. do szczycieńskiej komendy zgłosiła się właścicielka jednego ze sklepów jubilerskich położonych na terenie miasta – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kobieta oświadczyła, że w nocy z 11/12 lipca br. parę minut po godzinie 02:00 nieznany jej sprawca dokonał wybicia witryny sklepowej i kradzieży dwóch męskich pancerek o łącznej wartości ponad 6 tys. złotych.

 

Całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring. Na nagraniu widać. jak o godzinie 02:11 pod lokal podchodzi zakapturzony mężczyzna. Spod bluzy wyciąga siekierę, uderzą nią w szybę i z wystawki zabiera dwa męskich łańcuszki, po czym oddala się w kierunku Placu Juranda.


Reklama

 

Podczas gdy szczycieńscy śledczy przesłuchiwali pokrzywdzoną, kryminalni rozpoczęli działania mające na celu zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem. Ich uwagę przykuł mężczyzna, który w dniu 8 lipca br. wszedł na teren sklepu jubilerskiego i z ogromnym zaangażowaniem przymierzał srebrną pancerkę. Okazało się, że rysopis mężczyzny doskonale pasuje do rysopisu sprawcy kradzieży.

- Funkcjonariusze ustalili jego dane personalne i aktualny adres zamieszkania – mówi policjantka. - 13 lipca br. zapukali do drzwi jego mieszkania. Tam w trakcie przeszukania zabezpieczyli pochodzące z kradzieży łańcuszki.

 

24-latek został zatrzymany. Był na tyle rozczarowany obrotem sprawy, że wskazał nawet mundurowym miejsce porzucenia przedmiotu służącego mu do popełnienia przestępstwa, czyli siekiery.

 

Reklama

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. W trakcie przesłuchania oświadczył, że „wiedział, że u złotnika jest monitoring, ale nie sądził, że aż tak dobry”. Teraz o dalszym jego losie zadecyduje już sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43