Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Z sekretariatu na stołek dyrektora


Anna Pszczółkowska zastąpi Wojciecha Szewczaka na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Rozogach. Na razie będzie miała jedynie powierzone obowiązki. Do tej pory pani Anna zajmowała się organizacją sekretariatu wójta Zbigniewa Kudrzyckiego. Ten awans dla wielu to zaskoczenie.Pszczółkowska przejmie obowiązki po Szewczaku już 1 lipca. Dotychczasowy dyrektor złożył rezygnację. Wybrał pracę w Grodnie. Po jego decyzji spory kłopot miał Zbigniew Kudrzycki, wójt gminy Rozogi.

 

Wójt Kudrzycki postanowił postawić na Annę Pszczółkowską, z którą - jak powiedział „Tygodnikowi Szczytno” - współpracuje od co najmniej 18 lat. Najpierw była jego sekretarką jako dyrektora szkoły, a potem została inspektorem do spraw obsługi sekretariatu w Urzędzie Gminy, gdzie Kudrzycki został wójtem.

 

- Jest to osoba ze świetnymi umiejętnościami organizacyjnymi i z odpowiednim wykształceniem na to stanowisko – tłumaczy decyzję o powierzeniu obowiązków dyrektora GOK Annie Pszczółkowskiej wójt Kudrzycki. - Jest magistrem zarządzania. Decyzję musiałem podjąć szybko, bo wiele imprez, które są zaplanowane, GOK po prostu musi zorganizować. Dlatego nie było czasu na ogłoszenie konkursu, bo trzeba od razu wziąć się do pracy. Poza tym nie ukrywam, że do pani Anny mam zaufanie, współpracowaliśmy ze sobą bardzo długo. Wiem, że jest profesjonalistką i wierzę, że da sobie radę na tym stanowisku.


 

Anna Pszczółkowska od urodzenia związana jest z gminą Rozogi. - Dobrze zna mieszkańców i ich potrzeby – mówi wójt. - To też był jeden z argumentów przemawiający za jej kandydaturą.

 

Decyzją wójta zaskoczony jest Mieczysław Dzierlatka, gminny radny.

 

- Co tu komentować, gołym okiem widać, że wójt obstawia się swoimi ludźmi – mówi. - Moim zdaniem na takie stanowisko powinien być konkurs. Pani Anny za bardzo nie znam, więc nie będę oceniał jej umiejętności do kierowania instytucją kultury. Czy ma do tego odpowiednie predyspozycje, to wyjdzie w jej pracy.Komentarze do artykułu

Olek

Wójt tylko tak potrafi obstawiac stołki tak było z poprzednim dyrektorem tez nie miał czasu na konkurs chociaz kiedy do niego stawał nie przeszedł go nawet formalnie więc lepiej go było powołac bez konkursu zresztą to znajomy trampka

Napisz


Komentarze

 • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
  jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
  Autor: marek
  2019-06-26 15:25:12
 • Dwie dekady śpiewania Kantaty
  Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
  Autor: Tomasz
  2019-06-25 22:43:55
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Lichwa....
  Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
  2019-06-25 22:41:10
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
  Autor: Mieszkaniec
  2019-06-25 13:39:42
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
  Autor: Zbigniew
  2019-06-24 23:50:51
 • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
  Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
  Autor: Emil
  2019-06-24 21:08:35
 • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
  Na kolację zabiorę babcie
  Autor: Martyna karolewska
  2019-06-24 19:21:33
 • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
  Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
  Autor: Przedsiębiorca
  2019-06-24 12:40:56
 • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
  A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
  Autor: Xyz
  2019-06-23 16:42:37
 • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
  W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
  Autor: Tadeusz Rosiński
  2019-06-23 14:40:48