Reklama


Reklama

Z Jedwabna do Olsztyna, ale z... przesiadką


Zgodnie z zapowiedzią, Jedwabno uruchomiło „rządowy” kurs autobusowy. Rządowy, bo dofinansowany z państwowych pieniędzy. Od poniedziałku, 2 września, mieszkańcy gminy mogą już dojechać do Olsztyna i zeń wrócić, ale z przesiadką w Czarnym Piecu.



W dni robocze do skrzyżowania w Czarnym Piecu można dojechać „gminnym” autobusem o godzinie 5.35 i wrócić za jedne 4 złote. Normalny bilet miesięczny to koszt 128 złotych. W Czarnym Piecu trzeba się przesiąść do „rejsowego” autobusu z Nidzicy do Olsztyna.

 

W drodze powrotnej trzeba się w Czarnym Piecu pojawić (jest czym, bo połączenia są zsynchronizowane), przed 16.30, bo o tej godzinie gminny transport wraca do Jedwabna (z którego wyrusza o 16.05). W niedziele można dotrzeć tylko do Olsztyna, wyjeżdżając z Jedwabna o 15.05.


Reklama

 

Jest to pierwsze i – jak dotąd – jedyne połączenie autobusowe, które zorganizował lokalny samorząd z wykorzystaniem rządowego wsparcia. Wynosi ono, do końca bieżącego roku, 1 zł za każdy przejechany kilometr. Wartość biletów i rządowa dopłata nie pokrywają jednak kosztów przewoźnika. Gmina do tego interesu też dopłacić musi. Na razie – 2,5 zł/km. Jak się te dopłaty i koszty będą kształtowały w przyszłym roku – nikt nie wie.

Reklama

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-07-30 10:18:30

Palacz... ulotek

  • Poniedziałek, 2020-06-15 09:03:49

Omulew startuje z... okrojonym budżetem

  • Środa, 2020-05-13 14:33:08

To nie droga, to już cmentarz...

  • Niedziela, 2020-03-01 15:11:22

Randka w ciemno z... książką

  • Poniedziałek, 2019-12-23 11:56:37

Kobylińska została zastępcą wójta Jedwabna

Reklama


Komentarze

  • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
    Niezwykła osobowość, zdarzyło mi sie zobaczyć tą niesamowitą pełną pasji twórczość. Niestety nie zdarzyło mi sie wspołpracować, aczkolwiek z młodszą siostrą wiele razy. Utalentowane rodzeństwo, przesymatyczni ludzie, pełni entuzjazju i pozytywnej energii. Podziwiam. Życzę powodzenia w dążeniu do realizacji marzeń i celów. Pozdrawiam serdecznie, wszystkiego dobrego.

    Katarzyna Sławińska


    2020-09-23 01:35:43
  • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
    Pierwszą Modliszkę przypadkowo znalazłem na trasie na Strugę już w roku 2000 oraz Turkuć Podjadek,który miał ok.5 centymetrów i wyglądał niesamowicie.

    HANS


    2020-09-22 22:46:12
  • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
    Powodzenia w poszerzaniu terytorium tego NIEBA, zarażaj swoim optymizmem i życzliwością wszystkich wokół siebie, a talent, który masz niech będzie dla Ciebie szerokim terenem nowych wyzwań i sukcesów. Świat stoi przed Tobą otworem, bierz garściami dobro z niego płynące.

    Mirosława Lipka


    2020-09-22 21:48:12
  • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
    Takie schronisko aż się prosi w b. SP1/Gimnazjum 1 - obecnie budynku SP3. Niemiec wybudował szkołę ok. 100 lat temu,to niech budynek nadal służy młodziezy.

    ika


    2020-09-22 20:23:04
  • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
    Dajcie zyc chlopakowi a niech sobie pali....

    Kajo


    2020-09-22 20:10:49
  • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
    Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

    Prokreator


    2020-09-22 16:36:34
  • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
    Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

    Kaczmarczyk Małgorzata


    2020-09-22 06:49:46
  • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
    To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

    Obserwator


    2020-09-21 21:13:00
  • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
    Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

    Do tabela.


    2020-09-21 19:50:40
  • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
    Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

    Tabela.


    2020-09-21 16:08:24