Wtorek, 30 Listopad
Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka -

Reklama


Reklama

Wzrosną podatki lokalne w Wielbarku


Na ostatniej sesja Rady Miasta Wielbark radni podnieśli podatki lokalne. Średnio wzrosły one o 3 procent.Podatek od gruntów przeznaczonych pod działalność gospodarczą będzie wyższy o 4 grosze, pod wodami o 10 groszy, a od pozostałych gruntów wzrośnie o 2 grosze.

 

O 3 grosze z 72 do 75 wzrośnie kwota podatku od metra karatowego budynku mieszkalnego. W przypadku budynków przeznaczonych pod działalność gospodarczą ten wzrost wyniesie 70 groszy, a metr będzie kosztował 18 zł i 50 groszy.


Reklama

 

- Ale mimo tego wzrostu jesteśmy i tak jedną z atrakcyjniejszych podatkowo gmin w regionie – tłumaczy Robert Kwiatkowski, przewodniczący rady miejskiej w Wielbarku. - Niestety, pandemia wymusza i na nas pewne wzrosty, bo gmina musi szukać dochodów w tym trudnym czasie.

 

Reklama

- Każdy wzrost podatków niesie ze sobą wzrost kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw i życia mieszkańców, ale trzeba jasno powiedzieć, że koszty funkcjonowania gminy też rosną i to często bardziej niż podatki – dodaje burmistrz Grzegorz Zapadka.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze