Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wzajemna edukacja dzieci i policjantów


Szczycieńscy policjanci kontynuują cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą poświęcony bezpieczeństwu w czasie zimowych ferii. Tym razem dzielnicowy asp. szt. Paweł Ślubowski wraz z sierż. Izabelą Cyganiuk spotkali się z dziećmi w Świetlicy Wiejskiej w Dźwierzutach.Wczoraj dzielnicowy gminy Dźwierzuty asp. szt. Paweł Ślubowski wspólnie z policjantka z zespołu ds. profilaktyki sierż. Izabelą Cyganiuk odwiedzili uczniów spędzających aktywnie czas wolny od zajęć szkolnych w Świetlicy Wiejskiej w Dźwierzutach.

 

 

Tym razem to dzieci opowiadały funkcjonariuszom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Swoją wiedzę nawet zilustrowały.

 

- Przedstawiły nam prace plastyczne ilustrujące sposoby na bezpieczne spędzenie czasu wolnego w czasie ferii zimowych – mówi sierżant Cyganiuk.

 

Policjanci docenili zaangażowanie i kreatywność najmłodszych wręczając im nagrody. Natomiast Beata Lipska, która odpowiedzialna jest za organizację wypoczynku dzieci przygotowała dla nich słodkości.


Reklama

 

 

 

Na zakończenie dzielnicowy asp. szt. podsumował wszystkie wspólnie wypracowane rady na zimowe eskapady:

 

 

Wychodząc z domu ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki.

Pamiętaj o odblaskach będziesz lepiej widoczny na drodze.

Na łyżwach jeździj tylko na lodowisku.

Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami, ani ich nie strącaj.

Na wycieczkę zabierz naładowany telefon komórkowy, w razie wypadku wezwij pomoc.

Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym.

Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.

Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie.

Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.

Reklama

Gdy zobaczysz leżącą na mrozie osobę zadzwoń pod numer 112.

 

 

Do podobnego spotkania doszło też wczoraj w Rozogach. Tam z dziećmi ,w miejscowym ośrodku kultury, spotkał się dzielnicowy asp. Artur Osowiecki.

Głównym tematem rozmów było bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu.

 

 

 

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama