Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Wywalczona poprawa „drogi śmierci” do Olszyn


Olsztyński oddział GDDKiA w czerwcu zamierza ogłosić przetarg na przebudowę drogi krajowej ze Szczytna do Olszyn. W ramach prac przewidziana jest też budowa wyodrębnionego ciągu pieszo-rowerowego. To realizacja wieloletnich starań m.in. byłego sołtysa Olszyn Zygmunta Rząpa.Przypomnijmy, że w ubiegłym roku sprawę budowy tego fragmentu drogi krajowej były już sołtys Rząp postawił niemal na ostrzu noża. Najpierw wystosował do władz krajowych petycję, pod którą zebrał ponad tysiąc podpisów. Nie skąpił też gróźb zapowiadając, że jak w tej sprawie nic nie drgnie gotów jest zorganizować blokadę drogi. I w końcu drgnęło.

 

Jak informuje Karol Głębocki, rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie, w czerwcu planowane jest ogłoszenie przetargu na przebudowę tej drogi w systemie „projektuj i buduj”. Poprawie ma ulec ponad 5-kilometrowy odcinek.


Reklama

 

Reklama

W ramach zamierzenia do 7 metrów zostanie poszerzona jezdnia, korekcie ulegną skrzyżowania i zjazdy. Polepszona też będzie nośność nawierzchni tak, by mogły się nią przemieszczać pojazdy o nacisku aż 11,5 tony na oś. Powstaną prawdziwe, a więc bezpieczne zatoki autobusowe, odwodnienie, nowe (poprawione) przepusty, wybudowany zostanie też nowy most w miejsce starego (tzw. Czerwony Mostek).

 

Ale najważniejsze, że w projekcie inwestycyjnym jest też budowa odrębnego ciągu pieszo-rowerowego na całym odcinku, co pozwoli na odseparowanie ruchu pieszego od samochodowego.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43