Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

"Wytwórnia" filmów animowanych w Płozach


NAPISALI DO NAS: Od jakiegoś czasu w małej wsi podszczycieńskiej sporo się dzieje. Kilka mieszkanek postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i ożywić świetlicę wiejską. Ta wieś to Płozy. Od października ruszyły pełną parą cotygodniowe warsztaty dla dzieci, a także fitness i joga.- Na pierwsze zajęcia przyszło tyle dzieci, że zabrakło nam krzesełek. Stawiałyśmy na 10, może 12 dzieci a przyszło ich 43. Warsztaty są podzielone na bloki. Pierwszy z nich – warsztaty jesienne zakończył się Świętem Dyni, zabawą i rozdaniem dyplomów uczestnikom – mówi Edyta Farjan.

Drugi blok to zajęcia z filmów animowanych. Dzieci z kartonów po butach, pudełkach po zapałkach same (z niewielką pomocą prowadzących) zrobiły scenografię, wymyślały fabułę i nagrywały poklatkowo swoje filmiki. Później Ela Sokołowska (jedna z prowadzących) zmontowała filmik i 6 grudnia w mikołajki odbyła się niewielka premiera w wiejskiej świetlicy.

- Nie obyło się bez niespodzianek. Mieliśmy gości - wójta Sławomira Wojciechowskiego oraz wicewójt Ewę Zawrotną, przyszła też część rodziców. Obejrzeliśmy razem film przy wesołych okrzykach dzieci „ooo to moje, to moje”, „wow, a to moje scenki”. Po projekcji wójt wyraził nadzieję, że to nie nasza ostatnia produkcja, a pani wójt podarowała dzieciakom wielkie czekoladowe mikołaje – opowiada pani Edyta. - Również strażacy z OSP Płozy przygotowali dla dzieciaków słodkie niespodzianki. A w rozmowach kuluarowych od gości usłyszałyśmy wiele pozytywnych słów i zachętę do dalszego działania.


Reklama

W ramach warsztatów realizowany jest obecnie blok trzeci – bożonarodzeniowy, podczas którego uczestnicy przygotowują m.in. kalendarze adwentowe, kartki bożonarodzeniowe czy polarowe bombki. Niebawem odbędą się zajęcia z dekoracji pierników i robienia stroików świątecznych (zajęcia z rodzicami). - Nagraliśmy też swoją wersję kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" z towarzyszeniem gitar i bębna.

Atrakcje świetlicowe to pomysł i wykonanie pań: Agnieszki Sikorskiej, Anny Oleszkiewicz, Doroty Cichorz–Dąbrowskiej, Edyty Farjan i Elżbiety Sokołowskiej. - Musimy też wspomnieć o naszych cichych pomocnikach, którzy wkładają mnóstwo czasu i energii w pomoc. To Olga Chmielińska, Przemek Oleszkiewicz, Jacek Dąbrowski i inni.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54