Reklama


Reklama

"Wytwórnia" filmów animowanych w Płozach


NAPISALI DO NAS: Od jakiegoś czasu w małej wsi podszczycieńskiej sporo się dzieje. Kilka mieszkanek postanowiło wziąć sprawy w swoje ręce i ożywić świetlicę wiejską. Ta wieś to Płozy. Od października ruszyły pełną parą cotygodniowe warsztaty dla dzieci, a także fitness i joga.- Na pierwsze zajęcia przyszło tyle dzieci, że zabrakło nam krzesełek. Stawiałyśmy na 10, może 12 dzieci a przyszło ich 43. Warsztaty są podzielone na bloki. Pierwszy z nich – warsztaty jesienne zakończył się Świętem Dyni, zabawą i rozdaniem dyplomów uczestnikom – mówi Edyta Farjan.

Drugi blok to zajęcia z filmów animowanych. Dzieci z kartonów po butach, pudełkach po zapałkach same (z niewielką pomocą prowadzących) zrobiły scenografię, wymyślały fabułę i nagrywały poklatkowo swoje filmiki. Później Ela Sokołowska (jedna z prowadzących) zmontowała filmik i 6 grudnia w mikołajki odbyła się niewielka premiera w wiejskiej świetlicy.

- Nie obyło się bez niespodzianek. Mieliśmy gości - wójta Sławomira Wojciechowskiego oraz wicewójt Ewę Zawrotną, przyszła też część rodziców. Obejrzeliśmy razem film przy wesołych okrzykach dzieci „ooo to moje, to moje”, „wow, a to moje scenki”. Po projekcji wójt wyraził nadzieję, że to nie nasza ostatnia produkcja, a pani wójt podarowała dzieciakom wielkie czekoladowe mikołaje – opowiada pani Edyta. - Również strażacy z OSP Płozy przygotowali dla dzieciaków słodkie niespodzianki. A w rozmowach kuluarowych od gości usłyszałyśmy wiele pozytywnych słów i zachętę do dalszego działania.


Reklama

W ramach warsztatów realizowany jest obecnie blok trzeci – bożonarodzeniowy, podczas którego uczestnicy przygotowują m.in. kalendarze adwentowe, kartki bożonarodzeniowe czy polarowe bombki. Niebawem odbędą się zajęcia z dekoracji pierników i robienia stroików świątecznych (zajęcia z rodzicami). - Nagraliśmy też swoją wersję kolędy "Pójdźmy wszyscy do stajenki" z towarzyszeniem gitar i bębna.

Atrakcje świetlicowe to pomysł i wykonanie pań: Agnieszki Sikorskiej, Anny Oleszkiewicz, Doroty Cichorz–Dąbrowskiej, Edyty Farjan i Elżbiety Sokołowskiej. - Musimy też wspomnieć o naszych cichych pomocnikach, którzy wkładają mnóstwo czasu i energii w pomoc. To Olga Chmielińska, Przemek Oleszkiewicz, Jacek Dąbrowski i inni.

ReklamaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze