Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

„Wysyp” obywatelskich pomysłów


Aż 3 (słownie: trzy) wnioski wpłynęły do urzędu miejskiego w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Obecnie podlegają formalnej weryfikacji. Jeśli ją przejdą, do typowania najlepszego (najpotrzebniejszego) przystąpią mieszkańcy.Jeden z wniosków mówi o budowie tężni solankowej w parku przy ul. Pasymskiej.

 

- To już nie jest takie drogie, a ma walory nie tylko turystyczne, ale i zdrowotne – przekonuje do koncepcji jej twórca Paweł Salamucha.

 

Konkurencję dla tężni stanowią... źródła prądu.

 

- Mogłyby to być tzw. ławeczki fotowoltaiczne, przy których można by naładować komórkę, tablet czy laptopa – tłumaczy pomysłodawca Dominik Bogacki. - Takie ławeczki powinny być usytuowane w miejscach, w których wiele ludzi się gromadzi, np. przy dworcu PKS.

 

Trzeci projekt można by gatunkowo zaliczyć do tych, które w Szczytnie już były realizowane. Chodzi o utworzenie, przy podstawowej „trójce”, szkoleniowego miasteczka ruchu drogowego, ale z elementami do przeprowadzania różnych gier ruchowych. Jest to więc projekt z gatunku sportowo-rekreacyjnych, tyle że z wyeksponowaną częścią edukacyjną. Jego autorką jest Marta Nowicka, reprezentująca Radę Rodziców w SP 3.


Reklama

 

Termin składania wniosków minął 2 lipca. Obecnie sztab miejskich urzędników je analizuje. Chodzi o to, czy np. koszty proponowanej inwestycji mieszczą się w przyznanej puli (250 tysięcy złotych), proponowana lokalizacja nie kłóci się m.in. z prawami własności do gruntu czy miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli wszystko będzie pasowało, a żaden z pomysłów nie odpadnie z przyczyn formalnych, przyjdzie czas mieszkańców, którzy poprzez głosowanie wskażą ten projekt, który uznają za najlepszy. Szczegółowe terminy poszczególnych etapów zawarte są w regulaminie, który jest dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce: budżet obywatelski.

 

Dominik Bogacki ze swoim projektem ławeczki fotowoltaicznej.

Reklama

 

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. 

 Komentarze do artykułu

Taki tam gość

Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

Beata

Trzeci projekt to jakiś żart? Taki piękny, stary park trzeba doprowadzić do porządku. Tak, żeby służył rekreacji i wypoczynkowi. Pani Marto, proszę wprzódy poczytać o historii tego parku i później wpadać na zgoła inne pomysły.

Kamil

A może przeznaczmy te środki jako fundusz alimentacyjny dla radnych miejskich...

Wściekły

Projekt \"szkoleniowego miasteczka ruchu drogowego, ale z elementami do przeprowadzania różnych gier ruchowych miasteczka\" - W PARKU PRZY SP3 jest delikatnie mówiąc nie na miejscu. Piękny teren parkowy POWINIEN ZOSTAĆ PARKIEM, z nowymi nasadzeniami drzew i krzewów, ze żwirowymi alejkami, a nie wyasfaltowanymi placykami. Nie wiem, gdzie mieszka autorka tego niewydarzonego pomysłu, ale ja jestem mieszkańcem tej okolicy i po prostu sobie nie życzę, aby ktoś - nie bacząc na opinie mieszkańców odnośnego terenu - fundował im takie byle co. Poza tym \"TRÓJKA\" ma duże, WYASFALTOWANE BOISKO - i niech tam sobie robi szkółkę sportowo - drogową - a NIE PARKING DLA NAUCZYCIELSKICH SAMOCHODÓW. Za to TĘŻNIA w tym miejscu jest jak najbardziej atrakcyjnym pomysłem, bo wokół niego można właśnie wykreować na powrót PARK. Co do ławek - ładowarek nie wypowiadam się - choć rozumiem, że mogą być użyteczne.

Haha

Piekarnia

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze