Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Wystawa dla dobroczyńców i dobrodziejów (zdjęcia)


Za nami doroczne „Spotkanie z Darczyńcami i Dobrodziejami Muzeum Mazurskiego w Szczytnie”. Był to też jednocześnie wernisaż wystawy pt. „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy” z Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie.



Po otwarciu wystawy nastąpiło podsumowanie działalności muzeum w mijającym 2019 roku oraz wręczenie podziękowań osobom i instytucjom wspierającym szczycieńskie muzeum. Dobrodzieje muzeum to instytucje i osoby, które w najróżniejszy sposób wspierają funkcjonowanie placówki, natomiast darczyńcy przekazują do muzeum różne pamiątkowe przedmioty, powiększają muzealne zasoby.

 

Spośród darów otrzymanych w tym roku, szczególnie cenne są kroniki szkolne i klasowe przekazane przez Gminę Miejską Szczytno, pochodzące z nieistniejącej Szkoły Podstawowej nr 4, im. Marii Konopnickiej w Szczytnie.


Reklama

 

Spotkanie zakończył koncert Cezarego Makiewicza, który zaprezentował m.in. swój autorski repertuar, w tym nowo opracowane pieśni warmińskie.

 

Wystawa czynna do maja 2020 roku – serdecznie zapraszamy.

 

Dobrodzieje Muzeum Mazurskiego w Szczytnie w 2019 roku:

 

Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Jarosław Matłach, Starosta Szczycieński

Krzysztof Mańkowski, Burmistrz Miasta Szczytno

Witold Olbryś, Prezes Mazurskiego Stowarzyszenia Regionalnego

Reklama

Andrzej Pleskot, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Szczytnie

Stefan Januszczyk, Sekretarz Starostwa Powiatowego w Szczytnie

Witold Czujak, Studia "Foto-Czujak"

Roman Groszyk

Zespół Mazury

Zespół Wystek

Zespół Krys

Zespół Nadzieja

 

 

Darczyńcy Muzeum Mazurskiego w Szczytnie w 2019 roku:

 

Gmina Miejska Szczytno

Robert Arbatowski

Andrzej Grabowski



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

    Śmieszek


    2020-02-15 17:04:45