Środa, 3 Czerwiec, Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary -

Reklama


Reklama

Wystartowały Porozumienie Szczycieńskie i Razem dla Mieszkańców (zdjęcia)


Lokalna koalicja, zrzeszająca kilka stowarzyszeń, ale i partii oficjalnie ruszyła do walki o mandaty w Radzie Powiatu. Inauguracja kampanii wyborczej odbyła się w piątkowe popołudnie w restauracji „Zacisze”. Przedstawiono też kandydatów do Rady Miejskiej oraz kandydata na burmistrza Szczytna.W skład koalicji wchodzi między innymi stowarzyszenie „Ziemia Szczycieńska”, którego szef Marcin Nowociński, obecny wicestarosta, jest też liderem Porozumienia Szczycieńskiego. I to on przedstawił zebranym kandydatów na radnych powiatowych oraz zarys programu wyborczego.

 

Podobnej prezentacji dokonał Krzysztof Mańkowski, szef stowarzyszenia „Razem dla Mieszkańców”, tyle że w odniesieniu do kandydatów do Rady Miejskiej. Sam, ponownie, został przedstawiony jako kandydat na burmistrza miasta. Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że Mańkowski, jako jedyny kandydat do miejskiego ratusza, nie ubiega się jednocześnie o mandat radnego ze swojego ugrupowania.


Reklama

 

Porozumienie Szczycieńskie, złożone z SLD, PO.Nowoczesna, „Ziemi Szczycieńskiej”, „Razem dla Mieszkańców” oraz stowarzyszenia „Wybieram Szczytno” zostało powołane do udziału w wyborach na szczeblu powiatowym. W walce o mandaty miejskie „Razem dla Mieszkańców” uczestniczy samodzielnie, ale pozostałe ugrupowania koalicji powiatowej udzielają mu poparcia.

ReklamaKomentarze do artykułu

wściekły kibol

P. Kosakowski chorąży w wojsku , emeryt ,znowu startuje , czyżby brakowało mu pieniędzy z emerytury wojskowej? Był już radnym z ramienia SLD i dostał mieszkanie w TBS mimo ,że swoje służbowe mieszkanie kupił po cenie preferencyjnej. Radny to ma klawe życie , kasa prawie za nic ,a przy okazji można jeszcze coś sobie załatwić.

Wiśniewski

Nigdy nie zagłosuję na tę grupę, która już nieraz siedziała na urzędniczych stołach. Stan MOS od wielu lat pozostaje dużo do życzenia, a gdzie tutaj powierzenie miasta... Nie chcę płacić wyższych podatków, a ten program wskazuje, że wszystko dadzą, ale nie za swoje, a za nasze.

A "Wszystko dla Szczytna" - to co - nie "wszystko dla stołków"? Wszędzie w tych komitetach znajdują się młode wilczki, żądne władzy i stare wadery i basiory, którzy władzy nie chcą oddać. Stawianie na tzw. młodych to też stare hasło wielokrotnego użytku. Stawianie na tzw. doświadczenie - też wielokrotnie zawiodło. Problem w tym, że to małe miasto i świeżej krwi brak, a jak się znajdzie - to też już skażona polityką. A każdy z nas wie, jaka kogo konduita polityczna. Nie wiem, ilu młodych uczęszcza na spotkania ze swoimi radnymi, najczęściej widziało się tylko starsze pokolenie, które bierze w nich udział bardziej dla życia towarzyskiego. Wszyscy przed wyborami obiecują wszystko! Ale niech społeczność miejscowa zacznie mówić "sprawdzam"! Każdy szermuje obietnicami, bo nikt do tej pory nie zdiagnozował problemów miasta, ani nie przedstawił recepty jak je uleczać. Po prostu kolejna fala chce się dorwać do koryta. Mnie jest wszystko jedno, czy to PSL, PO, .Nowoczesna, SLD, czy też inne konstrukcje polityczne, które na różnych poziomach samorządu albo wchodzą w koalicje, albo się dzielą - w zależności od interesów politycznych. Ludzie - przecież to wszystko widoczne jest na publikowanych zdjęciach! Kandydaci do czegokolwiek - nie wstyd Wam?

staruszek

Chodził Mańkowski razy kilka i nie wygra. Triumfalna porażka przed wyborami, jeżeli 90% ludzi w ankiecie, której nigdy nie przeprowadzono, zagłosowało na tego dobrze znanego "liska". Panie, wybieraj lepszych kandydatów na radnych, bo wstydu tylko ci przynoszą, opowiadając takie bajki.

Obserwator

Na zakończenie kandydat zatańczył z żoną, aż w uszach zaczyna brzmieć piosenka Anny Jantar "Przetańczyć chcę całą noc...", nie wróży to dobrze dla naszego miasta i pewnie tak będzie - przetańczona cała kadencja, imprezki, tańce, swawole, bo w tym Mańkowski jest najlepszy :)

Waga

Panie Mądrzejowski. Z całym szacunkiem - był Pan na spotkaniu Porozumienia Szczycieńskiego i Razem dla Mieszkańców (widziałem zdjęcia) i tam uzyskał Pan wiedzę o źródłach finansowania różnych projektów programu tej korporacji politycznej. Jednak w opublikowanym w TS programie tychże źródeł nie widzę. Na razie to tylko widzę, że P. Górska zrobiła deal z Gminą Szczytno w sprawie seniorów - o co wcześniej chyba było trudno, a w każdym razie niewygodnie. Czy gmina Szczytno - wiejska - zamierza dzielić się dochodami z inwestycji z "zamkniętym" miastem Szczytno? Szkoły podstawowe i tak już się zaczynają, bo są we wszystkich gimnazjach - bo muszą przez reformę - deformę Min. Zalewskiej. Nie wiem o co chodzi w haśle w p. 12. - cytat, pisownia oryginalna "Wprowadzimy program zasiedleniowy dla młodych ludzi w cyklu; (1. Wykształcenie; 2. Powrót do Szczytna; 3.Praca; 4. Wsparcie finansowe na start); Czyli jak ktoś wróci do Szczytna –zawodówka, technikum, albo licencjat, bądź magister w Olsztynie – na co mogę liczyć? Na pracę? Na mieszkanie? A jak skończę MBA w trybie internetowym siedząc w Szczytnie na garnuszku rodziców – to już mi się nic nie należy? Nie chcę napadać na p. Mańkowskiego, ale program opublikował i ja go przeczytałem. Czekam na wyjaśnienia takich drobiazgów. W tym programie jest jeszcze więcej takich szczegółów, więc miałbym prośbę, aby one rzeczywiście miały podstawy prawdziwe, a nie chciejstwo. Sama antypisowska mobilizacja nie wystarcza. Prawie 30 lat edukacji samorządowej, wyborczej - już nas nauczyło (a przynajmniej mam taka nadzieję) aby każdego kandydata oglądać - jak złotówkę - z każdej strony.

EM

"Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów. Nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami. " George Orwell

Lukas

Ha ha ha Panie Mądrzejowski, i kto tu się wypowiada na temat ściągania, jest Pan w tym mistrzem!!!!!Wcale się nie dziwię że inne komitety nie chcą przedstawić źródeł dofinansowania, ponieważ to Pan Mańkowski by sciągnął od nich, on nie ma zielonego pojęcia o niczym...no tak, jako Dyrektor MOS-u tyle wniosków "ściągnął" że nie zliczę ha ha ha. Mądry człowiek, nie wplątany w Wasze gierki widzi że bolączką miasta jest MOS za dyrektorowania Pana Mańkowskiego...wystarczy spojrzeć i się przyjrzeć....tragedia!!!!Dziwię się tylko czemu nasza Pani Górska przez tak długi czas trzyma na stanowisku tego tego Pana??????!!!!!Tego nie rozumiem!!!!!Już dawno powinna go rozliczyć i zrobić z nim porządek!!!!!!!!Toć to tancerz a nie poważny gospodarz, ha ha ha!!! Imprezki, ogniska, popijawy na Sląskiej-tak wyglądało dyrektorowanie tego człowieka, ze az spac nie mozna bylo!!!! Już nie wspomnę o organizowanych imprezkach dla "swoich" za nasze, ciężko zarobione pieniądze podatników!!!! Niech Pan Mańkowski lepiej pozostanie przy tym tańcu...do reszty się po prostu nie nadaje!!!!!

Śmieszek

Po prostu żarty! Niektórzy mogliby się powstrzymać już od kandydowania gdziekolwiek. Ale jak się ma parcie na dietę? Najlepszy sposób to skołować tak obywateli, żeby nie wiedzieli na co głosują - opcje są już tak wymieszane - że naprawdę może wygrać PiS, bo ludzie mają dość robienia im wody z mózgu.

Wiesław Mądrzejowski

Co najważniejsze - Krzysztof Mańkowski przedstawił nie tylko koncert życzeń tak jak inne komitety wyborcze. Wskazał także na konkretne źródła finansowania każdego projektu. I o to chodzi. A tak przy okazji - niektórych innych komitetów nie stać na własny program, zrzynają jak Jasio na przerwie w podstawówce.

Jaro

Kolejna banda pajacow. Falszywe geby mowia same za siebie. Jak swinie pchaja sie do koryta.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Żartowniś z niego rybacy 9 a wędkarze 15 kg widziałem jak stawiają tam siaty co 20m w poprzek jeziora i tak kilka rzędów koło siebie żeby co nic nie spier.....o(j .kiersztanowo),już tam nie łapie bo studnia,bezrybie totalne

  Nicram1222


  2020-06-03 17:47:16
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Tak o kłamstwo sam widziałem na własne oczy jak rybacy łowio w tarło szczupaki i wrzucano do skrzynek nie do wytarcia i też one ryby wiosno w tarło kedyś tak nie było a jak były nie wymiarowe do wyrzucali śnięte do wody i niech nie oszukuje tak jest co roku na .jedzorze Leleskim

  Piotr polak


  2020-06-03 14:45:49
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Uderz w stół, a nożyce się zawsze odezwą.

  Śmieszek do Mieszkańca


  2020-06-03 13:45:58
 • 30 lat Samorządu Miejskiego w Szczytnie (wideo)
  No obejrzałem. Przykro pisać, ale szału nie ma. A wręcz nie ma czym się chwalić :( Najwięcej chyba o obiektach sportowych (ciekawe dlaczego?), trochę o oświacie, nieco o ulicach. I ciągłe podczepianie się pod tzw. Port Lotniczy, który wiemy jak intensywnie funkcjonuje i... co z niego nasz samorząd i mieszkańcy mają? Nawet porządna droga do Olsztyna nie powstała. Mdłe to wszystko, bez konkretów. Oceniam, że żaden z wymienionych włodarzy nie ma na koncie jakiejś sensownej inwestycji. A korki przy opuszczonych szlabanach i obraz wieży ciśnień z dostawką chyba najlepiej wkomponowują się w 30 lat udanej samorządności w naszym mieście. I zapowiada się takie sobie dalsze trwanie.

  taki sobie obywatel


  2020-06-03 12:47:28
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Wszyscy na łeb na szyję się tam budowali....aż żal było patrzeć

  Niko


  2020-06-03 10:14:07
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Śmieszek, jak Ty jesteś taki idealny to dlaczego nie zostaniesz Burmistrzem, a może nawet Posłem lub Premierem...?

  Mieszkaniec


  2020-06-02 21:44:25
 • Pływający dom stanie się atrakcją powiatu?
  I na noc trzeba spłynąć do brzegu. Na śródlądziu nie pływa się w porze nocnej. Ale pomysł fajny. Trzymamy kciuki żeby się powiodło przedsięwzięcie.

  Jarek


  2020-06-02 15:09:29
 • Obwodnica przyklepana, budowa za cztery lata
  Szanowny \"Gościu\" i \"X-Men\"-ie, każdy bardzo dobrze wiedział, że w tym miejscu będzie w przyszłości budowana obwodnica. Mówiono o tym i pisano otwartym tekstem od dawna. Nie trzeba było budować tam domów, to i stres teraz byłby mniejszy, no i przeciwników budowy supermarketu i obwodnicy byłoby dużo mniej. Teraz na pewno niektórzy mieszkańcy Rudki będą tam leżeć, demonstrować i bronić, jak Rejtan własną piersią, w poprzek nowej drogi. No co zrobić, \"cebula mentalna\" bardzo boi się wszystkiego co nowe.

  Mieszkaniec Szczytna


  2020-06-02 07:46:37
 • Trwa specjalna sesja rady miejskiej (wideo)
  Rada Miejska Miasta Szczytno zaprosiła do dyskusji o stanie miasta 15 mieszkańców, którzy wg ustawy mieli uzyskać 50 podpisów od swoich współobywateli, aby w tej debacie móc uczestniczyć. Tragifarsa. Na sali obrad wszyscy radni. Gdzie mieliby się zmieścić wg rygorów sanitarnych ci wybrańcy w liczbie 15? Oglądałem tę - jak to się obecnie mówi \"ekstraordynaryjną\" sesję (rzadko w ogóle to robię i cieszę się z tego). Elokwencja prezydium rady - na poziomie licealistów ze stresem przed tablicą. Radna Kosakowska - nauczyciela - która mówi tylko, że jej się wydaje, albo , że jest wszystko \"jak by\". Radna Boczar też raczej \"niewymowna\". Żadna z tych Pań nie sformułowała jasno żadnej myśli. Złote medale mogę przyznać jedynie Seniorce Ewie Czerw, która usiłowała opanować chaos intelektualny oraz Annie Rybińskiej, która - nie zagłębiając się w erystykę po prostu zadawała proste pytania. Zauważę tutaj też specyficzną dykcję Panów Łachacza, Myślaka, Kiersikowskiego, nad którą powinni popracować - bo to wstyd. Pomijam to, iż niektórzy radni - zamiast wyrazić swoje opinie - wyczytywali (z błędami i bez odpowiedniej wymowy, z użyciem słów nieadekwatnych) wcześniej przygotowane elaboraty. Żenada

  Śmieszek


  2020-06-02 00:39:56
 • Dozór policyjny za stalking
  Chory człowiek nie może się powstrzymać od alkoholu,trzeba było go skierować na przymusowe leczenie.

  Abstynent


  2020-06-01 22:34:26