Reklama


Reklama

Wyrzucił szczeniaki z auta do lasu (zdjęcia)


Ludzkie bestialstwo nie zna granic. Nieznany sprawca wyrzucił z samochodu do lasu w okolicach Księżego Lasku cztery szczenięta. Świadkami incydentu byli grzybiarze. Wezwali policję. Na razie sprawcy nie udało się jednak ustalić.W sobotę, 12 września tuż przed godziną 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczną informację od grzybiarzy, z której wynikało, że byli oni świadkami jak kierujący pojazdem osobowym wyrzucił z auta cztery szczeniaki.


Reklama

Reklama

 

 

- Całe zajście miało miejsce w okolicach miejscowości Księży Lasek w gminie Rozogi – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Przybyli na miejsce funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego potwierdzili zgłoszenie. Dwóch młodych mężczyzn, grzybiarzy opowiedzieli, że zjechali w boczną leśną drogę, aby pozbierać grzyby. W pewnym momencie zauważyli pojazd osobowy, którego kierujący wysiadł z auta i pozostawił coś w lesie. Gdy mężczyzna ten odjechał podeszli bliżej. W kompleksie leśnym pod drzewem ujawnili cztery małe, wystraszone szczeniaki. Szczycieńscy mundurowi zaopiekowali się porzuconymi psiakami, a następnie nawiązali kontakt z miejscową lecznicą weterynaryjną, gdzie kundelki znalazły schronienie.

 

Tego samego dnia niespełna godzinę później oficer dyżurny otrzymał informację, że po drodze krajowej nr 59 w okolicach miejscowości Spychowo, błąka się pies typu owczarek niemiecki. Funkcjonariusze ustalili, iż zwierzę biegało po ruchliwej krajówce sprawiając wrażenie zagubionego.

 

Policjanci sprawdzili przyległy teren w poszukiwaniu ewentualnych właścicieli czworonoga, jednak nikogo takiego nie zastali. Następnie za pośrednictwem kierownika Posterunku w Świętajnie ustalono, iż porzucone na terenie gminy zwierzę znajdzie opiekę we wskazanym przez pracowników Urzędu Gminy w Świętajnie całodobowym zakładzie. Funkcjonariusze zatroszczyli się o czworonoga i przekazali go wskazanej osobie, która otoczyła pieska opieką.

 Komentarze do artykułu

Katolik.

Nie pchaj się na afisz , jak nie potrafisz !.

Korniszon

Pewnie jakiś bogobojny katolik. Gdybym tylko takiego złapał w swoje ręce.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:58:27

Ratusz zostanie sprzedany na hotel? (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 20:50:48

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 19:34:02

Dęte nie są nudne (zdjęcia)

  • Sobota, 2020-10-17 14:42:29

SKS powoli wstaje z kolan (zdjęcia)

  • Piątek, 2020-10-16 11:11:17

„Dwójka” w #sadziMy2020 (zdjęcia)

Reklama


Komentarze