Czwartek, 28 Maj, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira -

Reklama


Reklama

Wyróżnieni Bukowieccy i... Szczytno


Konrad Bukowiecki został Sportowcem Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego tatę Ireneusza uznano za najlepszego trenera młodzieżowców. Ale to niejedyne sportowe wyróżnienia w naszym powiecie. 

Najlepszych sportowców nagrodził samorząd województwa. Gala Sportu 2017, podczas której podsumowano wydarzenia minionego roku, odbyła się w piątek w olsztyńskiej filharmonii.

Sportowcem Roku został Konrad Bukowiecki – kulomiot. Zawodnik Policyjnego Klubu Sportowego „Gwardia” Szczytno. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro awansował do finału pchnięciu kulą. Jest rekordzistą Polski w pchnięciu kulą, Mistrz Europy z Belgradu.

Jego tatę Ireneusza uznano za trenera roku sportu młodzieżowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ireneusz Bukowiecki jest trenerem w Policyjnym Klubie Sportowym „Gwardia” Szczytno. Jego utytułowanym podopiecznym jest nie tylko syn Konrad, ale spora grupa innych zawodników, którzy osiągnęli wiele znakomitych wyników sportowych, zdobywając medale i zajmując miejsca w finałach imprez rangi mistrzowskiej na szczeblu krajowym jak


Reklama

i międzynarodowym: Andrzej Regin, Kamila Zdybal czy Dominik Smosarski.

Wyróżniono też Policyjny Klub Sportowy Gwardia Szczytno. W skali województwa zajął siódme miejsce. Ale to nie koniec nagród, bo wyróżnienie odebrało też miasto Szczytno. - Doceniono nasze działania na rzecz upowszechniania i rozwoju sportu oraz wspieranie utalentowanych, młodych sportowców – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna, które znalazło się na 5 miejscu w województwie, a 124 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego z 219,00 pkt.. Na terenie miasta działają 3 kluby i stowarzyszenia sportowe, które punktowały w OSSM.

Tom

 

Konrad Bukowiecki, nasz mistrzowski kulomiot niejednokrotnie podkreślał, że jego sukcesy to zasługa rodziców Danuty i Ireneusza

Reklama

 

fot. Archiwum prywatne Konrada Bukowieckiego

 

 

Miasto Szczytno zostało wyróżnione przez samorząd województwa za wspieranie młodych sportowych talentów. Na zdjęciu Burmistrz Danuta Górska i sekretarz miasta Lucjan Wołos

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38