Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wyróżnieni Bukowieccy i... Szczytno


Konrad Bukowiecki został Sportowcem Roku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Jego tatę Ireneusza uznano za najlepszego trenera młodzieżowców. Ale to niejedyne sportowe wyróżnienia w naszym powiecie. 

Najlepszych sportowców nagrodził samorząd województwa. Gala Sportu 2017, podczas której podsumowano wydarzenia minionego roku, odbyła się w piątek w olsztyńskiej filharmonii.

Sportowcem Roku został Konrad Bukowiecki – kulomiot. Zawodnik Policyjnego Klubu Sportowego „Gwardia” Szczytno. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro awansował do finału pchnięciu kulą. Jest rekordzistą Polski w pchnięciu kulą, Mistrz Europy z Belgradu.

Jego tatę Ireneusza uznano za trenera roku sportu młodzieżowego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Ireneusz Bukowiecki jest trenerem w Policyjnym Klubie Sportowym „Gwardia” Szczytno. Jego utytułowanym podopiecznym jest nie tylko syn Konrad, ale spora grupa innych zawodników, którzy osiągnęli wiele znakomitych wyników sportowych, zdobywając medale i zajmując miejsca w finałach imprez rangi mistrzowskiej na szczeblu krajowym jak

i międzynarodowym: Andrzej Regin, Kamila Zdybal czy Dominik Smosarski.

Wyróżniono też Policyjny Klub Sportowy Gwardia Szczytno. W skali województwa zajął siódme miejsce. Ale to nie koniec nagród, bo wyróżnienie odebrało też miasto Szczytno. - Doceniono nasze działania na rzecz upowszechniania i rozwoju sportu oraz wspieranie utalentowanych, młodych sportowców – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna, które znalazło się na 5 miejscu w województwie, a 124 w Polsce pod względem zdobytych punktów w Ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego z 219,00 pkt.. Na terenie miasta działają 3 kluby i stowarzyszenia sportowe, które punktowały w OSSM.


Tom

 

Konrad Bukowiecki, nasz mistrzowski kulomiot niejednokrotnie podkreślał, że jego sukcesy to zasługa rodziców Danuty i Ireneusza

 

fot. Archiwum prywatne Konrada Bukowieckiego

 

 

Miasto Szczytno zostało wyróżnione przez samorząd województwa za wspieranie młodych sportowych talentów. Na zdjęciu Burmistrz Danuta Górska i sekretarz miasta Lucjan Wołos

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36