Sobota, 14 Grudzień, Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wyklikajmy „Złotego Bączka” dla Huntera


Od aktywności i poparcia nie tylko fanów, ale wszystkich mieszkańców miasta i powiatu zależy to, czy nasz rodzimy Hunter zagra w tym roku na festiwalu Polandrock. Zagra – jeśli wygra „Złotego Bączka” - statuetkę będącą nagrodą publiczności. Przyznaje się ją poprzez głosowanie za pośrednictwem strony facebookowej. Mamy czas do 22 czerwca. Swój głos można oddać tutaj, klikając na dany zespół: https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-zaglosuj.- Wśród swoich dotychczasowych trofeów muzycznych mamy jednego „Bączka”, zdobytego wiele lat temu – mówi Paweł Grzegorczyk, lider zespołu. - W tym roku mamy dużą szansę na dublet.

 

 

Nagrodę publiczności Polandrock przyznaje się w dwóch etapach. Pierwszy wyłania finałowa piątkę zespołów, w której znalazł się Hunter. Obecnie, biorąc pod uwagę już uzyskaną liczbę głosów poparcia, zajmuje drugą lokatę.

 

- Podsumowania dokonywane są raz w tygodniu – mówi Paweł. - Z ostatniego wynikało, że do lidera rankingu brakuje nam nieco ponad 1000 głosów. To dużo i nie dużo. W każdym razie jest to ilość do pokonania, w czym, mam wielką nadzieję, nasi słuchacze i mieszkańcy Szczytna nam pomogą.

 

Rock w wydaniu szczycieńskim

 

 

Hunter – to chyba najdłużej utrzymujący się w branży muzycznej szczycieński zespół. Za rok będzie świętował 35-lecie istnienia. Różne były koleje losu zespołu. Jak nie tak dawno mówił Paweł w wywiadzie, dostęp do wielkich scen i wielkich wydarzeń, to przede wszystkim ogrom ciężkiej pracy i jeszcze większy łut szczęścia. Show biznes to bowiem branża, gdzie gwiazdy, co prawda błyszczą, ale jedynie w świetle fleszy. Za kulisami – to głównie pot i łzy.

 


Mimo to Hunter się nigdy nie poddał, ale też nie dążył tylko do tego, by błyszczeć. Według Pawła grają, bo kochają muzykę i ciągle mają za jej pośrednictwem coś do powiedzenia. I przyznać trzeba, nawet jeśli nie jest się fanem muzyki metalowej, że w tekstach swoich piosenek Hunter stara się poruszać poważne kwestie i ważne społecznie problemy.

 

Warto tu wspomnieć np. klipie i piosence, którą Hunter poświęcił szczycieńskiemu schronisku dla zwierząt. Nie zawadzi też wspomnieć, że miał też zespół pomysły i inicjatywy, które w zamyśle miały się miastu przysłużyć. I z pewnością taki efekt przyniosły, np. Hunter Fest. Można się nie zgadzać z głośnym brzmieniem czy kontrowersyjnymi czasem treściami, strojami itp., ale wtedy Szczytno miało jedną z niepowtarzalnych szans, by kojarzyło się fanom muzyki tak jak Jarocin. Bo ci, którzy te festiwale naprawdę znają i pamiętają, mają o nich jak najlepsze zdanie.

 

Swój swego...

 

Nie tylko zasługi muzyczne powinny stanowić zachętę, by zagłosować na Huntera w trwającym plebiscycie. Motywem może być także „zwykły” lokalny patriotyzm, zarówno ten nasz, bo Hunter jest nasz, jak i ten, który Hunter od lat wciela w swą codzienność.

 

Aktywność jest potrzebna, bo plebiscyt jest zorganizowany jak wybory de sejmu: można zagłosować tylko raz i tylko na jednego kandydata. I można tego dokonać tylko za pośrednictwem własnej strony facebookowej. A głosowanie jest tutaj - https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-zaglosuj

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Pogorzelcy czekają na dachy
  Sytuacja mieszkaniowa w naszym mieście od lat jest tragiczna. Czas oczekiwania na mieszkanie komunalne wynosił kilka lat. Teraz żyje się ludziom dużo lepiej niż jakieś 5-10-15 lat temu i większość młodych ludzi, którzy tylko maja zdolność kredytową nie czeka na mieszkanie z \"miasta\" tylko decyduje się za zakup własnego lokalu. Mimo, wydaje mi się dużo mniejszej liczby chętnych miasto nadal nie jest w stanie zapewnić godnych warunków mieszkaniowych swoim mieszkańcom. Przykre. Jesteśmy dość dużym miastem i powinniśmy mieć chyba godziwe mieszkania dla ludzi, którzy nagle tracą wszystko i raczej przez długi czas nie będzie stać ich na kredyt. Mogliby Państwo przypomnieć historie rodziny, której letnią porą spłonął dom przy ulicy Niepodległości. Była tam dziewczyna z trójka małych dzieci. Wiem, że lokal który miała otrzymać również był tragiczny. Nie wiem czy dostała coś lepszego. Może gazeta mogłaby przekazać nam-czytelnikom jakieś informacje o tym jak im się żyje i gdzie mieszkają? W naszym mieście nie ma nawet mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Znam osoby które mieszkają na stancjach z dziećmi na wózku. Nie mówiąc już o tym, że nawet stancje znaleźć w takim przypadku jest bardzo ciężko, no bo przecież musi to być miejsce bez schodów. Tragedia. Czy to naprawde niemożliwe, żeby tak duże miasto wybudowalo wystarczająca ilość bloków, w tym jeden z udogodnieniami dla niepelnoprawnych? Przeciaż mieszkańcy płacą czynsze, więc jakiś wpływ i zwrot inwestycji jest, czyż nie?
  Autor:
  2019-12-14 00:18:25
 • Wybory sołtysa w oparach zwady (zdjęcia, rozmowa)
  Porządek obrad winien być podany do publicznej wiadomości wraz z ogłoszeniem o zebraniu na 16 dni przed terminem. Zebranie otwiera organ, który zwołał zebranie. W głosowaniu jawnym wybiera się Prezydium Zebrania - przewodniczący sekretarz, członek. Przewodniczący, po uprzednim odczytaniu porządku obrad, zawsze poddaje pod jawne głosowanie za lub zgłoszonymi ustnie propozycjami zmian porządku obrad.. Prawo winno być czytelne i przestrzegane. Zebranie Wiejskie jest najwyższym organem w Sołectwie i to ono decyduje o porządku obrad, a nie Pani wójt !. ... i poniekąd z tej oto przyczyny nie uczestniczę w zebraniach gminnych, by zawału nie nabawić się.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-12-14 00:02:53
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Kocem od ciebie wsystko
  Autor: Kacper Pietrzak
  2019-12-13 16:11:50
 • Tragedia w Płozach, nie żyje młody mężczyzna
  Śmierć zawsze boleśnie dotyka nie tych, którzy odchodzą, a tych, którzy zostają. I choć szkoda młodego człowieka, to rodzi się pytanie: wsiadając do samochodu nie wiedział/widział, że kierowca jest pijany?
  Autor: massakra
  2019-12-13 14:15:17
 • Święto krwiodawców
  Z tego co wiem i widziałam Pani Sylwia regularnie oddaje krew:)
  Autor: Jula13221
  2019-12-13 13:52:34
 • Święto krwiodawców
  A Pan/Pani chyba nic nie robi tylko siedzi i bezsensownie komentuje bez żadnej wiedzy na dany temat.
  Autor: Pk
  2019-12-13 13:38:12
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Panie \"dr\" piszesz, że ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć. Niestety, wielu nigdy nie dorośnie. Wręcz śmiem twierdzić, że z rozwojem cywilizacyjno-technicznym jako ludzie coraz bardziej epatujemy postawami aspołecznymi. Alfred Nobel wynajdując dynamit nie spodziewał się, że przyczyni się on do efektywności w prowadzeniu wojen. Z każdym wynalazkiem jest podobnie, ludzie wiedzą jak z niego \"skorzystać\".
  Autor: taki sobie obserwator
  2019-12-13 13:18:54
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Wyjątkowo zgadzam się z panem Mądrzejowskim. Uczono mnie jednak, że inteligentny człowiek nie krytykuje ludzi ale ich konkretne zachowania. Używanie epitetów typu dureń, troglodyta czy baran nie najlepiej świadczy o autorze.
  Autor: lena
  2019-12-13 13:16:32
 • Gazu! - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Brawo Panie Wiesławie. Trafione w samo sedno. Rozjeżdżanie dróg przez pseudokrossowców, szpanowanie półciężarówkami w charakterze osobówek. Problemem się stają jeżdżące po lesie czterokołowce. Chyba to choroba cywilizacyjna. Ludzie do pewnych rzeczy muszą dorosnąć.
  Autor: dr
  2019-12-13 12:12:43
 • Wójt z „szponach” prokuratora
  Niech gazeta zajmie się ŚDS Wesołowo, tam też jest ciekawie.
  Autor: Adam
  2019-12-13 11:17:29