Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Wyklikajmy „Złotego Bączka” dla Huntera


Od aktywności i poparcia nie tylko fanów, ale wszystkich mieszkańców miasta i powiatu zależy to, czy nasz rodzimy Hunter zagra w tym roku na festiwalu Polandrock. Zagra – jeśli wygra „Złotego Bączka” - statuetkę będącą nagrodą publiczności. Przyznaje się ją poprzez głosowanie za pośrednictwem strony facebookowej. Mamy czas do 22 czerwca. Swój głos można oddać tutaj, klikając na dany zespół: https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-zaglosuj.- Wśród swoich dotychczasowych trofeów muzycznych mamy jednego „Bączka”, zdobytego wiele lat temu – mówi Paweł Grzegorczyk, lider zespołu. - W tym roku mamy dużą szansę na dublet.

 

 

Nagrodę publiczności Polandrock przyznaje się w dwóch etapach. Pierwszy wyłania finałowa piątkę zespołów, w której znalazł się Hunter. Obecnie, biorąc pod uwagę już uzyskaną liczbę głosów poparcia, zajmuje drugą lokatę.

 

- Podsumowania dokonywane są raz w tygodniu – mówi Paweł. - Z ostatniego wynikało, że do lidera rankingu brakuje nam nieco ponad 1000 głosów. To dużo i nie dużo. W każdym razie jest to ilość do pokonania, w czym, mam wielką nadzieję, nasi słuchacze i mieszkańcy Szczytna nam pomogą.

 

Rock w wydaniu szczycieńskim

 


Reklama

 

Hunter – to chyba najdłużej utrzymujący się w branży muzycznej szczycieński zespół. Za rok będzie świętował 35-lecie istnienia. Różne były koleje losu zespołu. Jak nie tak dawno mówił Paweł w wywiadzie, dostęp do wielkich scen i wielkich wydarzeń, to przede wszystkim ogrom ciężkiej pracy i jeszcze większy łut szczęścia. Show biznes to bowiem branża, gdzie gwiazdy, co prawda błyszczą, ale jedynie w świetle fleszy. Za kulisami – to głównie pot i łzy.

 

Mimo to Hunter się nigdy nie poddał, ale też nie dążył tylko do tego, by błyszczeć. Według Pawła grają, bo kochają muzykę i ciągle mają za jej pośrednictwem coś do powiedzenia. I przyznać trzeba, nawet jeśli nie jest się fanem muzyki metalowej, że w tekstach swoich piosenek Hunter stara się poruszać poważne kwestie i ważne społecznie problemy.

 

Warto tu wspomnieć np. klipie i piosence, którą Hunter poświęcił szczycieńskiemu schronisku dla zwierząt. Nie zawadzi też wspomnieć, że miał też zespół pomysły i inicjatywy, które w zamyśle miały się miastu przysłużyć. I z pewnością taki efekt przyniosły, np. Hunter Fest. Można się nie zgadzać z głośnym brzmieniem czy kontrowersyjnymi czasem treściami, strojami itp., ale wtedy Szczytno miało jedną z niepowtarzalnych szans, by kojarzyło się fanom muzyki tak jak Jarocin. Bo ci, którzy te festiwale naprawdę znają i pamiętają, mają o nich jak najlepsze zdanie.

Reklama

 

Swój swego...

 

Nie tylko zasługi muzyczne powinny stanowić zachętę, by zagłosować na Huntera w trwającym plebiscycie. Motywem może być także „zwykły” lokalny patriotyzm, zarówno ten nasz, bo Hunter jest nasz, jak i ten, który Hunter od lat wciela w swą codzienność.

 

Aktywność jest potrzebna, bo plebiscyt jest zorganizowany jak wybory de sejmu: można zagłosować tylko raz i tylko na jednego kandydata. I można tego dokonać tylko za pośrednictwem własnej strony facebookowej. A głosowanie jest tutaj - https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-zaglosuj

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze