Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wyklikajmy „Złotego Bączka” dla Huntera


Od aktywności i poparcia nie tylko fanów, ale wszystkich mieszkańców miasta i powiatu zależy to, czy nasz rodzimy Hunter zagra w tym roku na festiwalu Polandrock. Zagra – jeśli wygra „Złotego Bączka” - statuetkę będącą nagrodą publiczności. Przyznaje się ją poprzez głosowanie za pośrednictwem strony facebookowej. Mamy czas do 22 czerwca. Swój głos można oddać tutaj, klikając na dany zespół: https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-zaglosuj.- Wśród swoich dotychczasowych trofeów muzycznych mamy jednego „Bączka”, zdobytego wiele lat temu – mówi Paweł Grzegorczyk, lider zespołu. - W tym roku mamy dużą szansę na dublet.

 

 

Nagrodę publiczności Polandrock przyznaje się w dwóch etapach. Pierwszy wyłania finałowa piątkę zespołów, w której znalazł się Hunter. Obecnie, biorąc pod uwagę już uzyskaną liczbę głosów poparcia, zajmuje drugą lokatę.

 

- Podsumowania dokonywane są raz w tygodniu – mówi Paweł. - Z ostatniego wynikało, że do lidera rankingu brakuje nam nieco ponad 1000 głosów. To dużo i nie dużo. W każdym razie jest to ilość do pokonania, w czym, mam wielką nadzieję, nasi słuchacze i mieszkańcy Szczytna nam pomogą.

 

Rock w wydaniu szczycieńskim

 

 

Hunter – to chyba najdłużej utrzymujący się w branży muzycznej szczycieński zespół. Za rok będzie świętował 35-lecie istnienia. Różne były koleje losu zespołu. Jak nie tak dawno mówił Paweł w wywiadzie, dostęp do wielkich scen i wielkich wydarzeń, to przede wszystkim ogrom ciężkiej pracy i jeszcze większy łut szczęścia. Show biznes to bowiem branża, gdzie gwiazdy, co prawda błyszczą, ale jedynie w świetle fleszy. Za kulisami – to głównie pot i łzy.

 


Mimo to Hunter się nigdy nie poddał, ale też nie dążył tylko do tego, by błyszczeć. Według Pawła grają, bo kochają muzykę i ciągle mają za jej pośrednictwem coś do powiedzenia. I przyznać trzeba, nawet jeśli nie jest się fanem muzyki metalowej, że w tekstach swoich piosenek Hunter stara się poruszać poważne kwestie i ważne społecznie problemy.

 

Warto tu wspomnieć np. klipie i piosence, którą Hunter poświęcił szczycieńskiemu schronisku dla zwierząt. Nie zawadzi też wspomnieć, że miał też zespół pomysły i inicjatywy, które w zamyśle miały się miastu przysłużyć. I z pewnością taki efekt przyniosły, np. Hunter Fest. Można się nie zgadzać z głośnym brzmieniem czy kontrowersyjnymi czasem treściami, strojami itp., ale wtedy Szczytno miało jedną z niepowtarzalnych szans, by kojarzyło się fanom muzyki tak jak Jarocin. Bo ci, którzy te festiwale naprawdę znają i pamiętają, mają o nich jak najlepsze zdanie.

 

Swój swego...

 

Nie tylko zasługi muzyczne powinny stanowić zachętę, by zagłosować na Huntera w trwającym plebiscycie. Motywem może być także „zwykły” lokalny patriotyzm, zarówno ten nasz, bo Hunter jest nasz, jak i ten, który Hunter od lat wciela w swą codzienność.

 

Aktywność jest potrzebna, bo plebiscyt jest zorganizowany jak wybory de sejmu: można zagłosować tylko raz i tylko na jednego kandydata. I można tego dokonać tylko za pośrednictwem własnej strony facebookowej. A głosowanie jest tutaj - https://polandrockfestival.pl/o-festiwalu/zloty-baczek-zaglosuj

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50