Czwartek, 28 Maj, Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira -

Reklama


Reklama

Wykładowca WSPol postrzelił dwoje policjantów


Szczycieńska prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych wyjaśniają tragiczny wypadek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Wykładowca postrzelił tam dwoje policjantów. Do szpitala trafili 29-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Stan 31-latka jest poważny. Wykładowca również znalazł się w szpitalu.Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 16 podczas szkolenia strzeleckiego. W trakcie zajęć doświadczonemu instruktorowi, wykładowcy w Wyższej Szkole Policji wypaliła broń. Pocisk trafił 29-letnią kobietę i 31-letniego mężczyznę – oboje w szczycieńskiej szkole przechodzili kurs podstawowy. To policjanci w stopniu posterunkowych, w służbie od dwóch miesięcy.

 

 

Stan poważny, karetkami do Olsztyna

 

 

Z naszych informacji wynika, że mężczyzna został ranny w brzuch, a kobieta w okolice biodra. Na miejsce wypadku wezwano ratowników medycznych. - Po rozpoznaniu zagrożenia i ocenie stanu pacjentów oraz po ich zabezpieczeniu zakwalifikowaliśmy ich do natychmiastowego transportu do szpitala specjalistycznego – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator ratownictwa medycznego w naszym powiecie. - Pacjenci pojechali dwoma karetkami do szpitala wojewódzkiego i MSWiA w Olsztynie.

Tam przeszli operacje. Kobieta jest w dobrym stanie. Lekarze stan mężczyzny oceniają jako poważny.

 

 


Reklama

Zabezpieczyli materiał

 

 

Sprawę wyjaśnia szczycieńska prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych. - Na miejscu zdarzenia byli policyjnie technicy z komendy powiatowej policji w Szczytnie i to oni zabezpieczyli ślady i dowody w sprawie – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Zabezpieczyliśmy dokumentację zajęć, monitoring, broń. Przesłuchaliśmy też świadków tego zdarzenia. Obaj instruktorzy, którzy prowadzili zajęcia byli na miejscu. Zbadano ich stan trzeźwości. Byli trzeźwi. Na razie postępowanie toczy się w kierunku niedopełnienia obowiązków i nieumyślnego sprowadzenia obrażeń ciała.

 

 

Wykładowca zasłabł

 

Swoje postępowanie w tej sprawie prowadzi też Biuro Spraw Wewnętrznych. - Każde zdarzenie z użyciem broni służbowej w policji jest traktowane priorytetowo – mówi Marcin Piotrowski, rzecznik komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Wszystkim bardzo zależy na dokładnym wyjaśnieniu tego zdarzenia. Również także po to, aby móc uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Reklama

Sam wykładowca, którego broń wystrzeliła i raniła policjantów również bardzo przeżywa tę sytuację. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zasłabł. Trafił do szpitala w Szczytnie. To policjant z blisko 30-letnim stażem pracy. Bardzo ceniony i doświadczony wykładowca.

- Jesteśmy wstrząśnięci całym zdarzeniem – mówi Piotrowski. - To duża trauma dla poszkodowanych, ich kolegów z kompanii, jak również dla wykładowcy.

 

Nieszczęśliwa demonstracja broni

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że w trakcie operacji 30-latka lekarze wydobyli kulę. Pocisk został zabezpieczony. Stodolny stwierdził, że z zebranego dotąd materiału dowodowego wynika, że do wypadku doszło podczas „demonstrowania sposobu oddawania strzałów z broni typu glock. […] Został oddany (...) pojedynczy strzał. Pocisk trafił w biodro 29-letnią policjantkę, a następnie w brzuch 30-letniego policjanta" - poinformował Stodolny i dodał, że wystrzał padł z broni trzymanej przez 45-letniego, doświadczonego oficera policji, który prowadził zajęcia.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

  Mark


  2020-05-27 16:35:56
 • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
  Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

  kat


  2020-05-27 16:03:00
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Mam wrażenie że to megalomania. Patrząc na możliwości i zadania budżetu poszczególnych szczebli powiatu to spory wydatek. Pamiętać trzeba, że potrzeby poszczególnych gmin są różne i mogą mieć inne pomysły na promocję. Proponuję zejść na ziemię i gród budować własnymi siłami. Mniejszy, kameralny i na potrzeby jednej gminy a nie o zasięgu krajowym :)

  tadeusz


  2020-05-27 14:56:54
 • Czy Szczytno sięgnie po miliony euro?
  Nawet jak kasa wpadnie, to chłopki radni i ich burmistrz oraz starosta ... zmarnują te pieniądze. Zadajcie sobie pytanie, dlaczego od lat upada miasteczko? Jest jedna odpowiedź, ta sama sitwa jest przy garnku. Oni już tak są zblazowani, że nic nowego i dobrego nie potrafią wymyślić. A ich poddani w urzędzie są zniszczeni mentalnie. Są jak roboty w fabryce, pozbawieni ikry i energii. Ledwo żyją. Ci bardziej inteligentni zastanawiają się jak mogą pracować w takim urzędzie z takimi przełożonymi. Ludzie już tylko chcą zarobić na życie i w weekend spić się jak bela, aby zapomnieć o tej pracy. Udają ,ze jest wszystko dobrze.

  jANEK


  2020-05-27 13:53:37
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Wieża Ciśnień https://rybnik-moje-miasto.blogspot.com/2019/11/wieze-cisnien-w-rybniku.html

  Kleofas


  2020-05-27 12:34:05
 • Są pieniądze na miejskie ulice
  On jest od 10 lat, mordę wydzierał i został radnym, a że jest z PSL kolega dał mu etat po znajomości. Precz z PSL, i rządami tych ludzi. I tak będzie won z wami, bo Prezydentem i tak będzie Trzaskowski . Kamysz niech inne kapcie nałoży do wyborów.


  2020-05-27 00:13:35
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  Panie sołtys nie ma innej rady, trzeba zebrać wszystkich mieszkańców wioski w sile wieku i do dzieła, powodzenia.

  Czekamy na efekty


  2020-05-26 22:06:04
 • Czy wizyta bocianów przełoży się na liczbę urodzeń?
  No to sołtysie do roboty.

  Bocian


  2020-05-26 21:10:53
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  Obwodnica może za 10 lat... I może tylko jej kawałek... więc niech mac powstanie już przy ul. Pasymskiej...

  Pawel


  2020-05-26 21:04:54
 • Ulice budowane z funduszem
  A kiedy dokończona będzie Osuchowskiego, bo wiekszą połowę zrobili A reszta zostawiona.Jakiś koszmar

  Brydzia


  2020-05-26 20:43:38