Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wykładowca WSPol postrzelił dwoje policjantów


Szczycieńska prokuratura i Biuro Spraw Wewnętrznych wyjaśniają tragiczny wypadek w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Wykładowca postrzelił tam dwoje policjantów. Do szpitala trafili 29-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. Stan 31-latka jest poważny. Wykładowca również znalazł się w szpitalu.Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 16 podczas szkolenia strzeleckiego. W trakcie zajęć doświadczonemu instruktorowi, wykładowcy w Wyższej Szkole Policji wypaliła broń. Pocisk trafił 29-letnią kobietę i 31-letniego mężczyznę – oboje w szczycieńskiej szkole przechodzili kurs podstawowy. To policjanci w stopniu posterunkowych, w służbie od dwóch miesięcy.

 

 

Stan poważny, karetkami do Olsztyna

 

 

Z naszych informacji wynika, że mężczyzna został ranny w brzuch, a kobieta w okolice biodra. Na miejsce wypadku wezwano ratowników medycznych. - Po rozpoznaniu zagrożenia i ocenie stanu pacjentów oraz po ich zabezpieczeniu zakwalifikowaliśmy ich do natychmiastowego transportu do szpitala specjalistycznego – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator ratownictwa medycznego w naszym powiecie. - Pacjenci pojechali dwoma karetkami do szpitala wojewódzkiego i MSWiA w Olsztynie.

Tam przeszli operacje. Kobieta jest w dobrym stanie. Lekarze stan mężczyzny oceniają jako poważny.

 

 

Zabezpieczyli materiał

 

 

Sprawę wyjaśnia szczycieńska prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych. - Na miejscu zdarzenia byli policyjnie technicy z komendy powiatowej policji w Szczytnie i to oni zabezpieczyli ślady i dowody w sprawie – mówi Artur Choroszewski, szef szczycieńskiej prokuratury. - Zabezpieczyliśmy dokumentację zajęć, monitoring, broń. Przesłuchaliśmy też świadków tego zdarzenia. Obaj instruktorzy, którzy prowadzili zajęcia byli na miejscu. Zbadano ich stan trzeźwości. Byli trzeźwi. Na razie postępowanie toczy się w kierunku niedopełnienia obowiązków i nieumyślnego sprowadzenia obrażeń ciała.


 

 

Wykładowca zasłabł

 

Swoje postępowanie w tej sprawie prowadzi też Biuro Spraw Wewnętrznych. - Każde zdarzenie z użyciem broni służbowej w policji jest traktowane priorytetowo – mówi Marcin Piotrowski, rzecznik komendanta-rektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. - Wszystkim bardzo zależy na dokładnym wyjaśnieniu tego zdarzenia. Również także po to, aby móc uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Sam wykładowca, którego broń wystrzeliła i raniła policjantów również bardzo przeżywa tę sytuację. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zasłabł. Trafił do szpitala w Szczytnie. To policjant z blisko 30-letnim stażem pracy. Bardzo ceniony i doświadczony wykładowca.

- Jesteśmy wstrząśnięci całym zdarzeniem – mówi Piotrowski. - To duża trauma dla poszkodowanych, ich kolegów z kompanii, jak również dla wykładowcy.

 

Nieszczęśliwa demonstracja broni

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny poinformował, że w trakcie operacji 30-latka lekarze wydobyli kulę. Pocisk został zabezpieczony. Stodolny stwierdził, że z zebranego dotąd materiału dowodowego wynika, że do wypadku doszło podczas „demonstrowania sposobu oddawania strzałów z broni typu glock. […] Został oddany (...) pojedynczy strzał. Pocisk trafił w biodro 29-letnią policjantkę, a następnie w brzuch 30-letniego policjanta" - poinformował Stodolny i dodał, że wystrzał padł z broni trzymanej przez 45-letniego, doświadczonego oficera policji, który prowadził zajęcia.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36