Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Wyjątkowo groźnie na ulicach Szczytna, policjanci apelują o ostrożność


Do dwóch groźnie wyglądających wypadków doszło dziś w Szczytnie. Na ulicy Sienkiewicza citroen potrącił motocyklistę. Z kolei na ulicy Pasymskiej kobieta, kierująca citroenem c3, wjechała w 12-letniego rowerzystę.Do wypadku na ulicy Sienkiewicza doszło po godzinie 10.

 

- 49-letni kierowca citroena, mieszkaniec Szczytna, wykonując manewr skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu 69-letniemu motocykliście, mieszkańcowi gminy Świętajno – informuje sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. Motocyklista jechał od strony ronda w kierunku ulicy Śląskiej.

 

Poszkodowanemu mężczyźnie, jako pierwsi pomocy udzielili dzielnicowy i medycy z Olsztyna, którzy najechali akurat na wypadek. 69-latek ma złamaną nogę. Trafił do szpitala. Obaj kierowcy byli trzeźwi.


Reklama

 

Z kolei do wypadku na ulicy Pasymskiej doszło około godziny 16.

 

- Kobieta wyjeżdżała z osiedla bloków i uderzyła przodem swojego auta w 12-letniego chłopca jadącego rowerem po chodniku – mówi „Tygodnikowi Szczytno” pan Arkadiusz, świadek zdarzenia.

 

Na miejscu pojawiły się służby. Ratownicy medyczni zaopiekowali się chłopcem, nie doznał on większych obrażeń i nie wymagał hospitalizacji. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia, i apelują do kierowców o większą ostrożność.

Reklama

 

- Widać wyraźnie, że w weekendami ruch w Szczytnie przybiera na sile – mówi sierżant Izabela Cyganiuk. - Dlatego prosimy kierowców, ale też pieszych i rowerzystów o większą uwagę.

 

 

 

 

 Komentarze do artykułu

Man Tadzi

Dajcie pieszym i rowerzystom wiekszi przywilej to oprzytomieja.

KAJTEK

To nie ulice Szczytna są niebezpieczne, to Citroeny ????

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43