Piątek, 23 Sierpień, Imieniny: Cezarego, Marii, Zygfryda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Wycofaj k... to pismo”, atak na wicewójt Zawrotną


Wycofaj k... to pismo – te słowa miała usłyszeć od mieszkańców gminy Szczytno wicewójt Ewa Zawrotna. Mężczyźni zajechali jej drogę przed jej własnym domem w Lipowcu i grozili. To nie pierwszy taki incydent. Sprawą już zajęli się policjanci.Naprawdę się przestraszyłam i nie bardzo wiedziałam o co chodzi tym mężczyznom – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Ewa Zawrotna. - Jakie pismo? Starałam się uspokoić ich, ale naprawdę się bałam. Jeden z mężczyzn podbiegł do mojego samochodu z zaciśniętymi pięściami i nie szczędził wulgaryzmów i gróźb. Krzyczał „Wycofaj k... to pismo”. Mówił, że przyjadą po nie jacyś ludzie z Białegostoku, cokolwiek to miało oznaczać.

 

Wójt Sławomir Wojciechowski i wicewójt Ewa Zawrotna są poważnie zaniepokojeni ostatnim incydentem.

 

Atak pod domem w Lipowcu

 

Do tego incydentu doszło w Lipowcu, 22 lipca. Tuż przed wjazdem do domu wicewójt Ewy Zawrotnej.

 

- Czekali tam na mnie – opowiada wicewójt Zawrotna. - Chciano zmusić szantażem, abym wycofała pismo służbowe. Początkowo w ogóle nie wiedziałam o jakie pismo chodzi. Gdy mężczyźni odjechali i się uspokoiłam, zaczęłam analizować całą sytuację.

 

Okazało się, że mężczyzn najprawdopodobniej rozwścieczył dokument dotyczący wyjaśnień w sprawie lokalizacji prowadzenia działalności gospodarczej, który został do nich wysłany.

 

- Ja nawet nie przygotowywałam tego pisma, a jedynie parafowałam je w imieniu pan wójta – tłumaczy Ewa Zawrotna. - Referat przygotował i wysłał takich pism z 50. Ale to nie pierwsze takie zachowanie tych panów. Tym razem posunęli się jednak za daleko, dlatego sprawę we wtorek zgłosiliśmy z panem wójtem na policję.


 

Mnóstwo agresji

 

Jak mówi wójt Sławomir Wojciechowski dłużej nie można tolerować takiego zachowania.

 

- Parę razy mi zjechano drogę, wyzwano i grożono, ale najwyraźniej, będąc wójtem, trzeba się liczyć z takim nagannym zachowaniem – wspomina Wojciechowski. - Ale gdy zaczęto grozić i publicznie obrażać moich urzędników to miarka się przebrała. Sytuacja pani wicewójt to nie jedyny taki przypadek. Do takich zachowań dochodziło już wcześniej, nawet w sklepach, gdy urzędnicy byli poza godzinami pracy. Takie naganne zachowanie trzeba piętnować. Wokół jest tyle agresji, że naprawdę nie można być obojętnym wobec takich zachowań. Przykład pana Adamowicza, prezydenta Gdańska pokazuje, co może wydarzyć się w skrajnych przypadkach.

 

Policjanci przyjęli

 

Sierżant sztabowy Tomasz Compa ze szczycieńskiej policji potwierdza, że takie zgłoszenie zostało przyjęte.

 

- Wyjaśniamy okoliczności tego zajścia – mówi. - Jest to świeża sprawa, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.

 Komentarze do artykułu

Rafal K

Przed podpisaniem nalezy zapoznac sie z treścią i kazdy urzednik to wie zwlaszcza wysoki rangą. Dokumenty to czesto ludzkie losy wiec wojtowo i drogi wojcie trzeba czytac i to ze zrozumieniem.

Marian

A może to wynik , że urzędnicy na tym terenie, panoszą się jak jakaś monarchia i ludzie mają ich diść. A ten wójt to gminę podobno traktuję jak wkasny folwark, więc juz ludziom nerwy puszczają, a taki urzędnik, to ma pensje z ich podatków. Chciałbym, aby w przyszłości, zlikwidować urzędników. To jest zmora całej ziemi i problemów społecznych.

Mirek

Nie jestem tej pani zwolennikiem ale ganksterzy to powinniy siedzic w wjezieniu .

Krzysztof F.

Każdy otrzymuje to na co zasłużył.

Krajan

Dziewczyno - zanim podpiszesz cokolwiek - to najpierw czytaj! Bo na niejedną jeszcze minę mogą cię wprowadzić - podlegli Tobie - urzędnicy. A w ogóle to tłumaczenie jest zwyczajnie głupie - a to nie uchodzi wicewójtowi.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ścianka pin art już działa
  Ty Jarek masz moj glos za tą ściankę gdyz to ponoć pomysł Leski ale ty go żeś wykozystał.
  Autor: Rafal
  2019-08-22 20:33:22
 • Ogórki i kaszana – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  A od kogo pan to wie ;)
  Autor: Śmieszek
  2019-08-22 11:55:08
 • Zespół, który może jeszcze zaskoczyć
  A o drugim meczu nawet słowa nie napiszecie? Jak Sks Szczytno fatalnie zagrał u siebie z Orlętami Reszel przegrywając aż 0-8. I na 3 kolejke na wyjazd z Lzs roznowem nie pojechali. W tym artykule z jednym się zgodzę! Zaskoczyli piłkarze nas Ale fatalnie. Z taką grą jak teraz to Sks zapewni sobie spadek do A klasy.
  Autor: Xyz 1995
  2019-08-22 10:53:52
 • „Deżawi” - felieton Romana Żokowskiego
  I co Pan teraz powie panie Żokowski? Pasym 3 mecze 3 zwycięstwa I to bardzo wysokie! Bilans 12 bramek strzelonych i tylko 3 stracone. Kadra meczowa bardzo spora i Pan mówił o braku ludzi? Poprzedni sezon do zapomnienia a idzie nowe rozdanie. A Sks Szczytno 2 mecze przegrane u siebie 0-1 porażka z Wilczkiem i wilkowo i 0-8 z Orletami Reszel i w tamta niedziele nie pojechali na wyjazdowy mecz z Roznowem. Sytuacja kadrową fatalna że mogą raczej sezonu nie dograć.
  Autor: Xyz1995
  2019-08-22 09:44:32
 • Ogień zniszczył gospodarstwo w Dźwierzutach (zdjęcia)
  Tragedia wiadomo ale tej kobiety mi nie szkoda.Wiem, że pojawi się mnóstwo hejtu ale teraz wierzę, że jest na tym świecie jakaś sprawiedliwość.
  Autor: Nika
  2019-08-21 19:13:46
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Jak porządna galeria to i pewnie porządne toalety będą . Bo w naszym pięknym rzekomo turystycznym mieście nie ma nawet 1 kibelka . na mieście :D
  Autor: Lusi205i
  2019-08-20 16:07:49
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  8 godzin zablokowana droga była
  Autor: 007
  2019-08-18 18:30:21
 • Waldemar Kiernozek Project NEWI
  Artykuł pięknie napisany tylko mija się mocno z prawda ;) Pan Waldek fałszuje jak by przechodził mutacje głosu pozdrawiamy Zespół jarzębina (bo grać to trza umić )
  Autor: Andrew
  2019-08-18 14:32:38
 • Wieża ciśnień – Roman Żokowski
  Czy ta budowla koło wieży zostanie dokończona?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:32:37
 • Dyskusja – felieton Romana Żokowskiego
  Czy wieża ciśnień zostanie odrestaurowana?
  Autor: Łukasz
  2019-08-17 16:26:14