Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

„Wycofaj k... to pismo”, atak na wicewójt Zawrotną


Wycofaj k... to pismo – te słowa miała usłyszeć od mieszkańców gminy Szczytno wicewójt Ewa Zawrotna. Mężczyźni zajechali jej drogę przed jej własnym domem w Lipowcu i grozili. To nie pierwszy taki incydent. Sprawą już zajęli się policjanci.Naprawdę się przestraszyłam i nie bardzo wiedziałam o co chodzi tym mężczyznom – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Ewa Zawrotna. - Jakie pismo? Starałam się uspokoić ich, ale naprawdę się bałam. Jeden z mężczyzn podbiegł do mojego samochodu z zaciśniętymi pięściami i nie szczędził wulgaryzmów i gróźb. Krzyczał „Wycofaj k... to pismo”. Mówił, że przyjadą po nie jacyś ludzie z Białegostoku, cokolwiek to miało oznaczać.

 

Wójt Sławomir Wojciechowski i wicewójt Ewa Zawrotna są poważnie zaniepokojeni ostatnim incydentem.

 

Atak pod domem w Lipowcu

 

Do tego incydentu doszło w Lipowcu, 22 lipca. Tuż przed wjazdem do domu wicewójt Ewy Zawrotnej.

 

- Czekali tam na mnie – opowiada wicewójt Zawrotna. - Chciano zmusić szantażem, abym wycofała pismo służbowe. Początkowo w ogóle nie wiedziałam o jakie pismo chodzi. Gdy mężczyźni odjechali i się uspokoiłam, zaczęłam analizować całą sytuację.

 

Okazało się, że mężczyzn najprawdopodobniej rozwścieczył dokument dotyczący wyjaśnień w sprawie lokalizacji prowadzenia działalności gospodarczej, który został do nich wysłany.

 

- Ja nawet nie przygotowywałam tego pisma, a jedynie parafowałam je w imieniu pan wójta – tłumaczy Ewa Zawrotna. - Referat przygotował i wysłał takich pism z 50. Ale to nie pierwsze takie zachowanie tych panów. Tym razem posunęli się jednak za daleko, dlatego sprawę we wtorek zgłosiliśmy z panem wójtem na policję.


 

Mnóstwo agresji

 

Jak mówi wójt Sławomir Wojciechowski dłużej nie można tolerować takiego zachowania.

 

- Parę razy mi zjechano drogę, wyzwano i grożono, ale najwyraźniej, będąc wójtem, trzeba się liczyć z takim nagannym zachowaniem – wspomina Wojciechowski. - Ale gdy zaczęto grozić i publicznie obrażać moich urzędników to miarka się przebrała. Sytuacja pani wicewójt to nie jedyny taki przypadek. Do takich zachowań dochodziło już wcześniej, nawet w sklepach, gdy urzędnicy byli poza godzinami pracy. Takie naganne zachowanie trzeba piętnować. Wokół jest tyle agresji, że naprawdę nie można być obojętnym wobec takich zachowań. Przykład pana Adamowicza, prezydenta Gdańska pokazuje, co może wydarzyć się w skrajnych przypadkach.

 

Policjanci przyjęli

 

Sierżant sztabowy Tomasz Compa ze szczycieńskiej policji potwierdza, że takie zgłoszenie zostało przyjęte.

 

- Wyjaśniamy okoliczności tego zajścia – mówi. - Jest to świeża sprawa, więc nic więcej nie mogę powiedzieć.

 Komentarze do artykułu

Rafal K

Przed podpisaniem nalezy zapoznac sie z treścią i kazdy urzednik to wie zwlaszcza wysoki rangą. Dokumenty to czesto ludzkie losy wiec wojtowo i drogi wojcie trzeba czytac i to ze zrozumieniem.

Marian

A może to wynik , że urzędnicy na tym terenie, panoszą się jak jakaś monarchia i ludzie mają ich diść. A ten wójt to gminę podobno traktuję jak wkasny folwark, więc juz ludziom nerwy puszczają, a taki urzędnik, to ma pensje z ich podatków. Chciałbym, aby w przyszłości, zlikwidować urzędników. To jest zmora całej ziemi i problemów społecznych.

Mirek

Nie jestem tej pani zwolennikiem ale ganksterzy to powinniy siedzic w wjezieniu .

Krzysztof F.

Każdy otrzymuje to na co zasłużył.

Krajan

Dziewczyno - zanim podpiszesz cokolwiek - to najpierw czytaj! Bo na niejedną jeszcze minę mogą cię wprowadzić - podlegli Tobie - urzędnicy. A w ogóle to tłumaczenie jest zwyczajnie głupie - a to nie uchodzi wicewójtowi.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
  ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
  Autor: Jeremi Brzostowski
  2019-10-22 20:59:37
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
  Autor: szczytnianin
  2019-10-22 20:09:15
 • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
  Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
  Autor: Tasia
  2019-10-22 13:52:19
 • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
  Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
  Autor: Krajan
  2019-10-21 15:43:48
 • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
  ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
  Autor: re:
  2019-10-21 01:50:38
 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13