Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Wycisnął ćwierć tony na oczach kibiców (zdjęcia)


Ponad 60 osób wzięło udział w V Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Rudce. Swój debiut w tym turnieju miał 17-letni Paweł Tyc ze Szczytna. W swojej kategorii zajął drugie miejsce, wycisnął 107 kg. Zawody wygrał Rafał Śrutkowski z Węgorzewa, który wycisnął aż ćwierć tony.Świetnie w tych zawodach spisała się też Iga Dąbek, która wygrała kategorię kobiet. Reprezentowała Szczytno. Przy wadze zaledwie 54 kilogramów wycisnęła 70 kg. Do zawodów przygotowywał ją pomysłodawca tego wydarzenia, były radny gminy Szczytno Paweł Setecki.

 

Paweł Setecki z synem.

 

 

- Bardzo się cieszę, że zawody się rozwijają i z roku na rok mają większą renomę – mówi. - Przyjeżdża do nas coraz więcej mocnych i utytułowanych zawodników. Jest też dobra grupa miejscowych. Zwłaszcza w tegorocznych zawodach pokazała się ze znakomitej strony.

 

Tegoroczne zawody wygrał Rafał Śrutkowski, który wycisnął aż 250 kg. Pan Rafał reprezentował wojsko. Drugi zawodnik Szymon Wójtowicz (Zamość) dźwignął 236 kg, a trzeci z wynikiem 230 kg był Marek Makarewicz (Bartoszyce). W turnieju brał udział też sam organizator, czyli Paweł Setecki. Wycisnął 205 kg. - Borykam się z kontuzją, dlatego wydaje mi się, że był to całkiem niezły wynik – mówi z uśmiechem.

 

 

Wyniki zawodników z naszego powiatu:

 

Do 18 lat:

1. Kacper Głażewski, Małdaniec


Reklama

2. Paweł Tyc, Szczycionek

3. Wojciech Ojdowski, Rozogi

 

Kobiety:

1. Iga Dąbek, Szczytno

3. Justyna Ząbek, Wawrochy

4. Ewa Gimerska, Szczytno

 

KATEGORIA DO 50-59 LAT

1. Zbigniew Stakun, Szczytno

3. Dariusz Chmieliński, Szczytno

 

Komentarze:

 

 

Paweł Tyc, Szczytno

 

 

W zawodach biorę udział po raz pierwszy. Starowałem w kategorii do 18 lat i w wadze do 83 kg. Ciężary trenuję od dwóch lat. Nie mam jeszcze trenera, ćwiczę sam. Najczęściej w domu, a wiedzę o treningach czerpię z internetu. Czasem koledzy coś podpowiedzą. Jestem uczniem Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie.

 

 

 

Ewa Gimerska, Szczytno

 

To już moje drugie zawody w Rudce. W ubiegłym roku zajęłam szóste miejsce. Podniosłam wówczas 50 kg i byłam z tego bardzo dumna. Dziś zaczynam od 50 kg i liczę, że uda mi się podnieść 60. Do zawodów przygotowywałam się od 2 miesięcy. Na co dzień pracuję w Domu Dziecka w Szczytnie. Jestem tam kucharką. Od września jestem też żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Zawsze ciągnęło mnie do munduru. Na zawodach reprezentują WOT.

Reklama

 

 

 

Karol Kowalczyk, Wawrochy

 

 

Ciężary trenuję od 6 lat. Zaczynałem, gdy miałem 15 lat. Najpierw była to siłownia Pod Rywalem w Szczytnie, a dziś Warszawa, bo tam pracuję. Jestem elektrykiem. Dotychczasowy mój rekord życiowy to 137,5 kg. Osiągnąłem ten wynik, gdy sam ważyłem zaledwie 76 kg.

 

Justyna Ząbek, Wawrochy

 

 

Ciężarami interesuję się od 18 roku życia, a mam już 39 lat, więc więcej niż połowę swojego życia. W Rudce startuję po raz drugi. W ubiegłym roku zajęłam 4 miejsce. Dziś startuję z kontuzjowaną ręką, więc pewnie trudno będzie uzyskać rekordowy wynik.

 

 

Dariusz Chmieliński, Szczytno

 

 

Jestem ze Szczytna, ale reprezentuję warmińsko-mazurską brygadę WOT. Sportem interesuję się od dziecka. Trenowałem judo w Gwardii Szczytno, aikido w Gdańsku, a w międzyczasie były też ciężary. W tych zawodach biorę udział po raz pierwszy. Mój rekord to 150 kg. Mam 54 lata. Połowę swojego życia spędziłem na siłowni.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama