Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Wycisnął ćwierć tony na oczach kibiców (zdjęcia)


Ponad 60 osób wzięło udział w V Zawodach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Rudce. Swój debiut w tym turnieju miał 17-letni Paweł Tyc ze Szczytna. W swojej kategorii zajął drugie miejsce, wycisnął 107 kg. Zawody wygrał Rafał Śrutkowski z Węgorzewa, który wycisnął aż ćwierć tony.Świetnie w tych zawodach spisała się też Iga Dąbek, która wygrała kategorię kobiet. Reprezentowała Szczytno. Przy wadze zaledwie 54 kilogramów wycisnęła 70 kg. Do zawodów przygotowywał ją pomysłodawca tego wydarzenia, były radny gminy Szczytno Paweł Setecki.

 

Paweł Setecki z synem.

 

 

- Bardzo się cieszę, że zawody się rozwijają i z roku na rok mają większą renomę – mówi. - Przyjeżdża do nas coraz więcej mocnych i utytułowanych zawodników. Jest też dobra grupa miejscowych. Zwłaszcza w tegorocznych zawodach pokazała się ze znakomitej strony.

 

Tegoroczne zawody wygrał Rafał Śrutkowski, który wycisnął aż 250 kg. Pan Rafał reprezentował wojsko. Drugi zawodnik Szymon Wójtowicz (Zamość) dźwignął 236 kg, a trzeci z wynikiem 230 kg był Marek Makarewicz (Bartoszyce). W turnieju brał udział też sam organizator, czyli Paweł Setecki. Wycisnął 205 kg. - Borykam się z kontuzją, dlatego wydaje mi się, że był to całkiem niezły wynik – mówi z uśmiechem.

 

 

Wyniki zawodników z naszego powiatu:

 

Do 18 lat:

1. Kacper Głażewski, Małdaniec

2. Paweł Tyc, Szczycionek

3. Wojciech Ojdowski, Rozogi

 

Kobiety:

1. Iga Dąbek, Szczytno

3. Justyna Ząbek, Wawrochy

4. Ewa Gimerska, Szczytno

 

KATEGORIA DO 50-59 LAT

1. Zbigniew Stakun, Szczytno

3. Dariusz Chmieliński, Szczytno

 

Komentarze:

 

 

Paweł Tyc, Szczytno

 

 

W zawodach biorę udział po raz pierwszy. Starowałem w kategorii do 18 lat i w wadze do 83 kg. Ciężary trenuję od dwóch lat. Nie mam jeszcze trenera, ćwiczę sam. Najczęściej w domu, a wiedzę o treningach czerpię z internetu. Czasem koledzy coś podpowiedzą. Jestem uczniem Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie.


 

 

 

Ewa Gimerska, Szczytno

 

To już moje drugie zawody w Rudce. W ubiegłym roku zajęłam szóste miejsce. Podniosłam wówczas 50 kg i byłam z tego bardzo dumna. Dziś zaczynam od 50 kg i liczę, że uda mi się podnieść 60. Do zawodów przygotowywałam się od 2 miesięcy. Na co dzień pracuję w Domu Dziecka w Szczytnie. Jestem tam kucharką. Od września jestem też żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Zawsze ciągnęło mnie do munduru. Na zawodach reprezentują WOT.

 

 

 

Karol Kowalczyk, Wawrochy

 

 

Ciężary trenuję od 6 lat. Zaczynałem, gdy miałem 15 lat. Najpierw była to siłownia Pod Rywalem w Szczytnie, a dziś Warszawa, bo tam pracuję. Jestem elektrykiem. Dotychczasowy mój rekord życiowy to 137,5 kg. Osiągnąłem ten wynik, gdy sam ważyłem zaledwie 76 kg.

 

Justyna Ząbek, Wawrochy

 

 

Ciężarami interesuję się od 18 roku życia, a mam już 39 lat, więc więcej niż połowę swojego życia. W Rudce startuję po raz drugi. W ubiegłym roku zajęłam 4 miejsce. Dziś startuję z kontuzjowaną ręką, więc pewnie trudno będzie uzyskać rekordowy wynik.

 

 

Dariusz Chmieliński, Szczytno

 

 

Jestem ze Szczytna, ale reprezentuję warmińsko-mazurską brygadę WOT. Sportem interesuję się od dziecka. Trenowałem judo w Gwardii Szczytno, aikido w Gdańsku, a w międzyczasie były też ciężary. W tych zawodach biorę udział po raz pierwszy. Mój rekord to 150 kg. Mam 54 lata. Połowę swojego życia spędziłem na siłowni.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54