Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

„Wybuchowe” znalezisko w Nowym Gizewie


Wielokrotnie mieszkańcy naszego powiatu podczas spaceru bądź wykonywania prac polowych, natykają się na „wybuchowe” znaleziska.Tak też było w poniedziałek, 12 kwietnia parę minut po godzinie 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy przyjął zgłoszenie, od mieszkańca gminy Szczytno, o odnalezieniu przedmiotu, który wygładem przypomina pocisk wojskowy.

 

Na miejsce natychmiast został skierowany patrol minersko – pirotechniczny Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przyjazdu saperów z 9 Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego, którzy zabrali pocisk celem jego zneutralizowania.

 

Przypominamy!


Reklama

W przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, nie należy go dotykać, oglądać czy przenosić, lecz natychmiast zadzwonić na policję. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i natychmiast przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom, np. policji.

Informując o niebezpiecznym znalezisku należy precyzyjnie określić miejsce odnalezienia, określić, co zostało znalezione, wygląd, ogólne gabaryty, ilość, podać telefon lub adres kontaktowy do osoby informującej o znalezisku.

Reklama

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. W przypadku znalezienia takich przedmiotów trzeba natychmiast powiadomić policję, która potwierdzi, czy mamy do czynienia rzeczywiście z niewybuchem, a następnie zawiadomi o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczy miejsce do czasu ich przybycia.

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze